Giriş Kayıt

Son Süpermen Henry Cavill Karakterini Anlatıyor!

1. Haberler
  2. Sinema
CruSuS - 05 Haziran 2013 12:26

1082 

resim

Ülkemizde dünyayla eş zamanlı olarak gelecek hafta vizyona girecek olan son Supermen filmi Man of Steel'in, Clark Kent/Supermen'i Henry Cavill, hitfix.com sitesinin sinama yazarı Drew McWeeny'ye verdiği özel röportajda, farklılığı merak edilen karakterinin detaylarına dair ipuçlarını veriyor.

McWeeny’nin “Sizi bu rolü oynamaya ikna eden şey neydi?” sorusuna, senarist David S. Goyer’ın bütün ekibiyle inanılmaz bir iş çıkarttığını söyleyen Cavill, “metni ilk okuduğumda okuduğum en iyi senaryolardan biri bu dedim ve abartmıyordum” cevabını veriyor. İlk sahnelerin çekimi sırasında kendisini bir film içerisinde olduğuna inandırmakta zorlandığını da ekleyen Cavill, sahne çekimlerinin çoğunlukla eş zamanlı gittiğini ve buna kostüm, makyaj, zamanlama gibi pek çok açıdan ayak uydurmanın oldukça zor olduğunu da ifade ediyor: “Evet, çok yoruluyordum ama bir çekim bittiğinde ‘Hadi sırada ne var’ diyordum. Çünkü yorulmaya zamanınız yoktu. Orada akan bir hikâye var.” Tür sinemasının deneyimli oyuncusu Superman karakterinin salt aksiyon için var olmadığını, aksiyonun karakter ile bütünleştiğini ve birlik yarattığını da sözlerine ekliyor.

Ayrıca General Zod’u canlandıran Michael Shannon’ını da öven oyuncu “Micheal işini tam olması gerektiği gibi ve mükemmel yapıyordu. Onunla aynı projede yer almak çok büyük zevkti” sözleriyle de rol arkadaşını övmekten geri durmuyor.

Henry Cavill öte yandan E! Kanalına verdiği kısa bir söyleşide de zorlu sahneler arasında sürekli kostüm değiştirmesinin yarattığı bazı sıkıntıları dile getiriyor. Özellikle kişisel ihtiyaçlarını gidermesi konusunda kostümün tamamen çıkartılmasını beklemek zorunda kaldığını anlatan Cavill 'Ne olursa olsun Supermen’i oynuyorsun. Ne zaman aynaya baksan Supermen’i görüyorsun. Bu çok özel bir his' sözleriyle çektiği sıkıntıların her şeye bedel olduğunu dile getiriyor.

Man of Steel, Warner Bros. dağıtımcılığı ile 14 Haziran 2013'te sinemalarda!

Beyazperde

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film