Giriş Kayıt
Kutsal Motorlar / Holy Motors (2 Ağustos 2013)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 4575

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
 Kutsal Motorlar / Holy Motors (2 Ağustos 2013)

resim

Holy Motors
2012
Holy Motors
Dram / Fantastik115 dk

Yönetmen: Leos Carax
“20-30 yaş arası üç film yaptım. 30-41 arası bir. 40-50 arası sıfır. Şimdi 51 yaşındayım. Tablo hiç iyi gözükmüyor." Léos Carax (Yönetmen) Cesar o gün her sabah yaptığı gibi işe gitmek için elinde çantası, yaşadığı görkemli malikaneden...
7.0 (49,060 Oy)

Mr. Oscar’ın (Denis Lavant) sabah işe gitmesiyle başlayan film, karakterimizin tek bir gününe odaklanır. Holy Motors adında bir şirketin limuzinler ile işlere yolladığı Mr. Oscar ve rol arkadaşları, kendileri için öngörülen rolleri oynayan, aslında kendisi olamayan ve diğerlerinin dolayımından geçmeden bireysel olarak hiçbir şey ifade etmeyen modern insanın birer prototipi gibidirler. Evin babası, işinin patronu, kadının sevgilisi, annenin oğlu gibi yapışkan rollerin bireyi gün içinde durumdan duruma sokması ve rol aralarında ya da yalnızlıkta insanın kendini buluşuna dair felsefe tarihinin en kadim sorularına değinen Holy Motors, birey psikolojisinin gün içinde girdiği roller vasıtasıyla gösterdiği değişikliği daha film başlarken sinema salonunda uyuyan izleyiciler ile eleştirir. İzlendiğiniz hissine nereden kapıldınız?

İletiTarih: 04 Mart 2013 15:44
En son Sinigami tarafından 01 Ağustos 2013 10:49 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ufusu

İletiler: 56

Özel mesaj gönder
ufusu
If festivalinde izleme fırsatı bulmuştum izlemeye değer bir film olduğunu düşünüyorum.

İletiTarih: 04 Mart 2013 15:59
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Taşındı: 01 Ağustos 2013 21:07 - fanatic_anchovy tarafından
Taşındığı Forum: Gelecek Filmler > Vizyondaki Filmler
sesizadam

İletiler: 2723

Özel mesaj gönder
sesizadam
Filmi izledikten sonra onu başkalarına anlatma ihtiyacı duyuyorsan işte o film güzeldir. Her 5 dakikada bir unutamayacağınız sahnelerle dolu.

İletiTarih: 01 Ekim 2013 16:59
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 4575

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
« sesizadam » yazdı:
Filmi izledikten sonra onu başkalarına anlatma ihtiyacı duyuyorsan işte o film güzeldir. Her 5 dakikada bir unutamayacağınız sahnelerle dolu.

Elleriniz dert görmesin. Saygılar

İletiTarih: 01 Ekim 2013 17:08
Taşındı: 12 Ocak 2014 15:04 - Sinigami tarafından
Taşındığı Forum: Vizyondaki Filmler > Gösterimden Kalkan Filmler
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film