Giriş Kayıt
Saving Face (2012)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
sc2013

İletiler: 4

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
sc2013
 [Tamamlandı] Saving Face (2012)

Saving Face
2012
Saving Face
Belgesel / Kısa Metraj / Dram40 dk

Yönetmen: Daniel Junge, Sharmeen Obaid-Chinoy
Pakistan'da her yıl yüzlerce kadının yüzüne kezzap atılarak yakılıyor, ya da öldürülüyor. İşte bu filmde bu saldırılardan sonra hayatta kalanların yüzlerini geri kazandırmak için ülkesine dönüş yapan Pakistanlı bir estetik cerrah ve hayatta kalan...
8.0 (1,516 Oy)

Alıntı:
Pakistan'da her yıl yüzlerce kadının yüzüne kezzap atılarak yakılıyor, ya da öldürülüyor. İşte bu filmde bu saldırılardan sonra hayatta kalanların yüzlerini geri kazandırmak için ülkesine dönüş yapan Pakistanlı bir estetik cerrah ve hayatta kalan kadınların hikâyesi anlatılıyor.

Bu belgesel benim ikinci çevirim. Bu işe yeni başladım ve bir kaç çevirmen arkadaşım önce kısa filmlerden, belgesellerden başlamamı önerdiler. Bende önerilerini dinledim ancak kıyıda köşede kalan kısa filmleri çevirmek istemedim. Böylesine güzel ve akademi ödülü kazanmış bir belgeselin çevirisi olmaması beni şaşırttı tabi. Başlarda zorlandım. Düzgün ve elle tutulur bir ingilizce çevirisi olmadığından dolayı senkronlama işini de yapmam gerekiyordu. Ancak belgeseli izleyince, bir çok insanın seyredip, bilgilenmesini istedim ve biraz uğraştıktan sonra çeviriyi tamamladım. İlk ciddi çevirim olduğu için hatalarım olmuştur elbet. Bunun için herkesin affına sığınıyorum. İyi seyirler.

ÇEVİRİ TAMAMLANMIŞTIR

Alt yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İletiTarih: 20 Şubat 2013 23:02
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ewrey
Müdavim

İletiler: 1360

Özel mesaj gönder
ewrey Müdavim
Ellerinize sağlık. Saygılar

İletiTarih: 20 Şubat 2013 23:19
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Barış K
Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici

İletiler: 7269

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Barış K Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici

İletiTarih: 20 Şubat 2013 23:23
achillues

İletiler: 644

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
achillues
Elinize sağlık... Saygılar

İletiTarih: 20 Şubat 2013 23:47
kurt_thewolf

İletiler: 9499

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kurt_thewolf
Ellerinize, emeğinize ve de azminize sağlık. İlkler her zaman zorlu olur ancak bir diğer ortak noktaları da en unutulmaz olmalarıdır Hıhı Her çeviri bir sonrakine iyi yönde bir şeyler katar. Bu uğurda uğraş veren siz dostlara elimizden geldiğince yardımcı olmak da bizleri pek bir mutlu eder. Çeviriniz için tekrar teşekkürler, sevgili sc2013 Saygılar

İletiTarih: 20 Şubat 2013 23:49
Avangart
Uzak Doğu Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 1671

Özel mesaj gönder
Avangart
Uzak Doğu Sineması
Eski Yönetici
Farklı festivallerde karşıma çıkan, izlemeyi düşündüğün bir filmdi. Çeviri için teşekkürler Saygılar .

İletiTarih: 20 Şubat 2013 23:57
CruSuS
Amerikan Sineması
Sinefil Grubu

İletiler: 4048

Özel mesaj gönder
CruSuS
Amerikan Sineması
Sinefil Grubu
Ellerinize Sağlık. Saygılar

İletiTarih: 21 Şubat 2013 00:20
sc2013

İletiler: 4

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
sc2013
kurt_thewolf'a çevirimi redakte edip bana eksik olduğum kısımları gösterdiği ve kendimi geliştirmemde bana yardımcı olduğu (ve umarım bundan sonra da olacağı) için çok teşekkür ederim Gülücük

Alt yazı kurt_thewolf tarafından redakte edilmiş ve bazı gözüme çarpan ufak hatalar giderilmiş olarak tekrar siteye eklenmiştir. Diğer arkadaşlara da güzel yorumlarından ötürü teşekkür ederim. Gülücük

İletiTarih: 21 Şubat 2013 06:05
Htmakina
Kore Sineması

İletiler: 3592

Htmakina
Kore Sineması
Öncelikle aramıza hoş geldin diyorum. Hıhı Çevirin için de ellerine sağlık.. Saygılar

İletiTarih: 21 Şubat 2013 09:14
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

PhalanX Eski Yönetici

İletiTarih: 21 Şubat 2013 18:53
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film