Giriş Kayıt
Beauty and the Beast (2012)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici


Kayıt: 05.09.2012
İletiler: 4575E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
 [Tanıtım] Beauty and the Beast (2012)

resim

Beauty and the Beast
2012
Beauty and the Beast
Dram / Korku / Romantik60 dk

Yönetmen: Stuart Gillard, Steven A. Adelson, Rick Bota
Beauty and the Beast, aynı adlı 1987 yapımı CBS dizisinden esinlenerek çekilen bir Amerikan dizisidir. Yapım, 11 Ekim 2012 tarihinde prömiyerini gerçekleştirdi. 9 Kasım 2012 tarihinde, CW kanalı 22 bölümlük bir sezon siparişi verdi. 26 Nisan 2013 günü ise,...
7.0 (37,174 Oy)


The CW‘nun bu sonbaharda başlayan üç yenisinden biri olan Beauty and the Beast, 14 Ekim’de başladı ve devam ediyor. Perşembe akşamları The Vampire Diaries arkasından yayınlanan polisiye drama türündeki dizidir.

Beauty and the Beast, 1987-1990 yılları arasında yayınlanan aynı adlı dizinin modernize edilerek günümüze uyarlanmış hali. Zamanında Türkiye’de de çok popüler olmuş ve haliyle de çok seveni olan ve bu sevenlerinin ilk duyduğunda varlığından hoşnut olmadığı dizi, beklentilerin aksine gayet eli yüzü düzgün ve orijinalinden oldukça farklı ve kendine özgü bir yoldan gidiyor.

resim

Lafı dolandırmadan, ilk bölümden ispiyon içeren konu kısmına geçiş yapalım:

Catherine Chandler, New York Polis Merkezi’nde cinayet masası dedektifidir. 9 yıl önce annesinin cinayetine tanıklık etmiş; katiller, kendini de öldürecekken birisi tarafından kurtarılmıştır. Kanıtlar, kendisini kurtaranın bir hayvan olduğunu gösterse de o bunu her zaman reddetmiş ve 9 yılı kendisini kurtaranın kim olduğunu düşürmekle geçirmiştir. Günümüzde ise bir dava sırasında yolu Afganistan’da görevi sırasında öldüğü rapor edilen doktor Vincent Keller ile kesişir ve Catherine, ipuçlarını takip ederek 9 yıl önce kendisini kurtaranın Vincent olduğunu keşfeder. Vincent, o günden sonra da Catherine’i takip etmiş ve kollamıştır; ama bütün bunları Catherine’den saklamasını gerektiren bir sırrı vardır. Daha güçlü, daha hızlı, daha mükemmel bir askeri yaratmak için uygulanan bir deney sırasında bir şeyler yanlış gitmiştir ve şimdi bu yüzden, Vincent öfkelendiğinde gözü bir şey görmeyen, tehlikeli bir canavara dönüşmektedir. Hem deneyi yapan insanlar kendini öldürmeye çalıştığı için, hem de bu durumundan dolayı çevresindekilere zarar verme tehlikesi olduğu için sırrını herkesten korumak ve toplumdan uzak yaşamak zorundadır. Catherine, sırrını saklamaya söz verir, ancak annesinin cinayetini çözme konusunda yardım etme şartı koşar. Vincent, uzun yıllardır gizli bir şekilde yaşadığı için şehri uzaktan gözetleme imkanı bulmuştur ve suçluları kendi yöntemleriyle etkisiz hale getirme ve adaleti sağlama imkanı elde etmiştir. Artık, Catherine’e de davalarında yardımcı olur ve işin önemli bir parçası haline gelmeye başlar. İkilimiz, böyle birlikte vakit geçirdikçe aralarında daha farklı bir çekim oluşmaya başlar; fakat böyle bir ilişkinin getirebileceği tehlikelerin ikisi de farkındadır.

Catherine

resim

Zeki, işinde kurallarına bağlı, sert bir dedektif ama özel yaşantısında bir o kadar kırılgan ve hassas karakterimiz Catherine, Kristen Kreuk tarafından canlandırılıyor. Dünyalar tatlısı bu oyuncuyu uzun sezonlar boyunca Smallville‘de, ayrıca Edgemont‘ta, konuk olarak 4 bölüm Chuck‘ta ve Ben Hur‘un 2010 yapımı Kanada uyarlamasında (mini dizi) izledik.

Vincent

resim

Yeni Zellandalı oyuncu Jay Ryan tarafından canlandırılıyor. Kendisinin uzun süre yer aldığı bir Amerikan yapımı yok. Konuk olduğu yapımlar ise şu şekilde: Terra Nova, Legend of the Seeker, Young Hercules, Xena: Warrior Princess

Tess

resim

Tess, Catherine’nin ortağı. Zaman geçtikte birbirlerinin en iyi arkadaşı olmuşlar ve iyi bir takım oluşturabilmişler. Birçoğunuzun favori karakteri olması ihtimali yüksek olan karakterimiz, Nina Lisandrello tarafından hayat bulmuş durumda. Kendisi Nurse Jackie, Mercy, Law and Order gibi dizilerde konuk olarak karşımıza çıkmıştı.

Evan

resim

Evan, Catherine ile birlikte aynı yerde çalışan doktorumuz. Kadronun karimatik İngiliz aksanlı karakteri açığını kapatıyor. Catherine’e karşı boş olmadığını eklemeden geçmeyelim. Karakterimiz, The Tudors, Mistresses, Spooks gibi dizilerde karşımıza çıkan Max Brown tarafından canlandırılıyor.

J.T.

resim

Joe Bishop

Son olarak, Catherine ve arkadaşlarının işine sıkı sıkıya bağlı, sert patronu Joe Bishop. Karakterimiz, Brian White tarafından canlandırılıyor. Bu oyuncumuzun da kadrolu olarak yer aldığı bir yapım yok. Konuk olarak yer aldığı diziler ise şu şekilde: The Shield, Moonlight, Men of a Certain Age, Burn Notice, CSI Miami, Ghost Whisperer

Kaynak:22 Dakika

İletiTarih: 23 Kasım 2012 17:18
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2023