Giriş Kayıt

'Her 5 kişiden biri 3D filmleri göremiyor'

1. Haberler
  2. Sinema
Barış K - 11 Ekim 2012 17:20

3404 

Kaynak : ntvmsnbc

Yorumlar

Ephemerid 11 Ekim 2012 22:27
Hmm, bazı 3D filmlerde derinlik görememiştim. O filmleri profesyonelce yapamamışlar veya gittiğim sinemanın verdiği gözlükler dandik diye düşünüyordum. Sorun bende mi şimdi Şok
Barış K 11 Ekim 2012 22:56
Sende camdan dışarı atılacaksın. hahahahaha
dolantin 11 Ekim 2012 23:42
3D ye uygun olmayan göz ilk defa duydum. Çok Mutlu Sinema girişinde doktor raporu istesinler. Bu sinema seyircisinin gözleri 3D filim izlemeye uygundur. Çok Mutlu
darkgorgoth 12 Ekim 2012 00:56
« dolantin » yazdı:
3D ye uygun olmayan göz ilk defa duydum. Çok Mutlu Sinema girişinde doktor raporu istesinler. Bu sinema seyircisinin gözleri 3D filim izlemeye uygundur. Çok Mutlu

eski sistemde kırmızı ve yeşil iki rengi iki gözde ayrıştırıyorlardı bu durumda gözlerinin birisinde herhangi bir görme bozukluğu olan kişi , renk körlüğü, göz tembelliği ( şaşılık ) , darbeye bağlı görme kaybı gibi bu renklerden birini tam olarak göremediği için 3D etkisinden yararlanamıyordu ama yeni sistemde durum bundan farklı olabilir yine iki göz için görüntüyü takip eden çift kamera kullanıyorlar ama neticeyi işin uzmanlarına sormak lazım
sicagnetti 12 Ekim 2012 01:14
« Ephemerid » yazdı:
Hmm, bazı 3D filmlerde derinlik görememiştim. O filmleri profesyonelce yapamamışlar veya gittiğim sinemanın verdiği gözlükler dandik diye düşünüyordum. Sorun bende mi şimdi Şok

Sen yine iyisin. Ben 6D yi göremedim.

İşin açıkçası ben sevmiyorum bu 3D yi. Beyin renkleri ayırt ettiği zaman ben de film kopuyor.
Ephemerid 12 Ekim 2012 11:46
Dün bununla ilgili bir yazı okumuştum. Birkaç madde vardı:

1-) Eğer 3D filmleri hemen göremiyor ama 30 saniye kadar sonra özel efektleri fark ediyorsanız, gözlerinizde bir problem olduğuna işarettir.

2-) Eğer efektleri anında görüyor ama bir süre sonra baş ağrısı çekiyorsanız, gözleriniz anormal bir seviyede çalışıyor demektir, gözlerinizde problem olduğuna işarettir.

3-) Eğer filmden önceki 3D reklamı, olması gerektiği gibi 3D olarak görüyorsanız, bu sizin gözlerinizde problem olmadığı anlamına gelmez.

4-) 3D filmleri görememek sadece özel efektleri kaçırmaktan ibaret değildir. Gözlerinizde problem olduğu anlamına gelebilir.

5-) Yakın zamanda yapılan araştırmalar, 3D görememenin tedavisinin her yaş gurubuna uygulanabileceğini gösterdi. Yani yaşınız kaç olursa olsun, tedavi mümkün.
babyangel 12 Ekim 2012 11:50
Her halükarda gôzler bozuk yani, haydi göz doktoruna hahahahaha
Barış K 12 Ekim 2012 12:15
« Ephemerid » yazdı:
Dün bununla ilgili bir yazı okumuştum. Birkaç madde vardı:

1-) Eğer 3D filmleri hemen göremiyor ama 30 saniye kadar sonra özel efektleri fark ediyorsanız, gözlerinizde bir problem olduğuna işarettir.

2-) Eğer efektleri anında görüyor ama bir süre sonra baş ağrısı çekiyorsanız, gözleriniz anormal bir seviyede çalışıyor demektir, gözlerinizde problem olduğuna işarettir.

3-) Eğer filmden önceki 3D reklamı, olması gerektiği gibi 3D olarak görüyorsanız, bu sizin gözlerinizde problem olmadığı anlamına gelmez.

4-) 3D filmleri görememek sadece özel efektleri kaçırmaktan ibaret değildir. Gözlerinizde problem olduğu anlamına gelebilir.

5-) Yakın zamanda yapılan araştırmalar, 3D görememenin tedavisinin her yaş gurubuna uygulanabileceğini gösterdi. Yani yaşınız kaç olursa olsun, tedavi mümkün.

Aga camdan dışarı atılacağım diye bütün araştırmaları yapmışsın bakıyorumda hahahahaha

Bu arada gözümden kaçmadı değil yeni maskın hayırlı olsun. Saygılar
Ephemerid 12 Ekim 2012 13:50
Teşekkür ederim screable Çok Seviyor
Sen konuyu açana kadar böyle bir şeyin olduğunu bilmiyordum. Normalde 3D reklamı net olarak görebiliyorum. O mekanik köpeğin etrafında dönen toplar, gelip bana çarpacakmış gibi görünüyor. Ama o derinliği, bazı filmlerde göremiyorum. Örnek olarak, Thor diyebilirim. Şu an aklıma sadece o geliyor. Ayrıca şimdiye kadar hiç baş ağrısı çekmedim.
Bir de gözlerimden bir şikayetim yok. Hatta askerdeyken, 200 metreden, G3, Hk ve kaleşnikoflarla sigara vuruyordum. Arkadaşlar, gözünde optik zoom-mu var diye takılırlardı benle. Bir dahaki 3D filmi daha dikkatli izleyeceğim.

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film