Giriş Kayıt
The First Grader (2010)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 41 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »
Yazar Mesaj
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
PhalanX Eski Yönetici
 [Tamamlandı] The First Grader (2010)

Evet arkadaşlar. Bilindiği üzere mask vermek için belirli kriterler koymuştuk. ÇA alımı için yapılacak uygulamanın prototipini de bugün yürürlüğe koyuyoruz. Bu uygulama aracılığıyla hem çevirmen aday adaylarımızı çeviri bazında daha iyi tanıyacak, hem de bu konuda tecrübesi olmayan arkadaşları grup aktivitesiyle tanıştırmış olacağız. Genel kriterler aşağıda belirlenmiştir.

Lütfen aşağıdaki ilk beş kriteri karşılamayan arkadaşlar başvuruda bulunmasınlar.

1- En az üçü yeşil almış en az beş çevirisi bulunmalıdır.
2- Bu çevirilerden en az üçü son üç ay içinde gerçekleşmiş olmalıdır.
3- Bu kriterleri karşılayan üyeler Çevirmen Aday adayıdır.
4- Çevirmen aday adayları, Çevirmen Adayı belirlemek için zaman zaman yapılacak olan film aktivitelerine katılabilir.
5- Bu aktivitelere çevirmenlik alanında zaten maskı olanlar (Türkçe Altyazı Çevirmenleri veya Harici Çevirmenler) katılamayacaktır. Eğer ki aktivite için gerekli olan kişi sayısı sağlanamazsa, o durumlarda bu kişiler aktiviteyi tamamlayabilmek adına katılabileceklerdir.
6- Ayrıca ilk iki kriteri karşılamayan adaylar, aktiviteye katılım için başvurmamalıdırlar.
7- Aktiviteler sonucunda redaktör tarafından çeviriler satır satır incelenecek ve hatalar adaylara bildirilecektir.
8- Aktivite tamamlandığında ve altyazı oluştuğunda yönetimce ortak karar alınarak aktiviteye katılan adaylar arasından Çevirmen Adayı alımı yapılacaktır.
9- Aktiviteye katılan adayların hepsinin Çevirmen Adayı olabilmesi gibi, hiçbirinin olamaması durumunun da ihtimal dahilinde olduğu unutulmamalıdır.
10- Aktivite filmleri yönetim tarafından seçilecek olup, altyazı zorluk seviyesi uygun olanlardan seçim yapılacaktır.
11- Çevirmen Adayı olduktan sonra en az 3 ayda bir, izinli olarak da en az 6 ayda bir çeviri yapılmalıdır.
12- Çevirmen Adayı alımında elbette ki yönetim inisiyatifi de geçerlidir.

Bir aksilik ya da değişim olmazsa filmimiz şu olacak:
The First Grader
2010
The First Grader
Biyografi / Dram103 dk

Yönetmen: Justin Chadwick
84 yaşında ilkokula yazılan Kenyalı Kimani Maruge'nin gerçek öyküsü… 2002 yılında Kenya hükümeti ilköğretimin parasız olacağını ilan eder. Küçük bir dağ köyündeki ilkokulun yeni bir öğrencisi vardır artık; 80'lerindeki Kimani Maruge …...
7.4 (4,902 Oy)

Katılım göstermek isteyenler lütfen aşağıda isimlerini belirtsinler.
Saygılar. Saygılar

Aktivite süreci:
25.05.2012 - 08.06.2012, 23:59: Çeviri süreci.
09.06.2012 - 17.06.2012: Redaksiyon ve dönüt süreci (Uzun olmasının sebebi altyazıların hatalar da not edilerek incelenecek olması ve benim için sınav dönemine denk gelmesi).
18.06.2012: Çevirinin yayınlanması ve Çevirmen Adaylarının ilan edilmesi.

Notlar:
1. Çevirilerin hepsinin belirlenen tarihten önce gelmesi durumunda mevcut tarihler erkene çekilebilir.
2. Mevcut altyazı işitme engelliler için hazırlanmıştır. Türkçe altyazıda bu kısımları silmeliyiz. Bu işlem, aktivitenin bir parçasıdır.
3. Filmde, altyazıda bulunmayan ama filme gömülü olan yabancı kısımların İngilizce altyazısı da bulunmaktadır. Bu kısımları altyazıya elle eklemeliyiz. Bu işlem de aktivitenin bir parçasıdır.
4. Altyazıyı çeviremeyecek olan adaylar lütfen önceden haber versinler ki onların kısımlarını da zamanında tamamlayabilelim.

Katılımcılar:
1- Timeless: 1 - 190
2- mgmar48: 191 - 380
3- Hkncim: 381 - 570
4- £NJOY: 571 - 760
5- Burak Duman: 761 - 950
6- ladyas: 950 -

Teslim edilmeyen
Teslim edilen
Redakte edilen

İletiTarih: 21 Mayıs 2012 22:25
En son PhalanX tarafından 26 Haziran 2012 22:57 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Fraghera

İletiler: 4368

Fraghera
-
Çok güzel bir uygulama olmuş sevgili PhalanX.

Öncelikle aktiviteye katılacaklara şimdiden kolay gelsin diyorum.

Ekibimdeki çevirmenlerden maskı olmayanlara da haber veriyorum, eminim onlar da katılmak isteyeceklerdir.

Her halükarda, eğer gereken sayıya ulaşamazsak yardıma hazır olduğumuzu da ekleyerek sözlerime son veriyorum. Saygılar

İletiTarih: 21 Mayıs 2012 22:42
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Timeless

İletiler: 106

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Timeless
Katılmak isterim Gülücük

Ayrıca Fraghera'ya bana ulaştığı için teşekkür ederim Gülücük

İletiTarih: 21 Mayıs 2012 22:50
En son Timeless tarafından 21 Mayıs 2012 22:57 tarihinde değiştirildi.
sinyorladyas

İletiler: 556

sinyorladyas
Beni yazın! Hehehehe

Fraghera'ya da bilgilendirme için teşekkürü bir borç bilirim. Süperrrrrr

İletiTarih: 21 Mayıs 2012 22:53
En son sinyorladyas tarafından 21 Mayıs 2012 22:56 tarihinde değiştirildi.
KiteRunner

İletiler: 1063

KiteRunner
Öncelikle böyle bir aktivite düzenlediğiniz için teşekkür ederim. Saygılar
Eğer sizin için de uygunsa ben de aktivitede yer almak istiyorum.
Ayrıca Fraghera'ya bu aktiveteden beni haberdar ettiği için de teşekkür ederim. Punky

İletiTarih: 21 Mayıs 2012 22:54
mrumut
Emektar

İletiler: 733

mrumut Emektar
Herkese başarılar arkadaşlar.

İletiTarih: 21 Mayıs 2012 23:35
£NJOY

İletiler: 49

Özel mesaj gönder
£NJOY
Ne zaman başlıyoruz? Hıhı

İletiTarih: 22 Mayıs 2012 12:03
Burak Duman
Yorumbaz

İletiler: 414

twitter Özel mesaj gönder
Burak Duman Yorumbaz
Ben de katılmak istiyorum. Gülücük Saygılar

İletiTarih: 22 Mayıs 2012 16:28
Akturk
Müdavim

İletiler: 1461

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Akturk Müdavim
Re: turkcealtyazi.org Çevirmen Adayı Alım Aktivitesi -1- "The First Grader (2010)"
Hayırlı olsun. (=

« PhalanX » yazdı:

Lütfen aşağıdaki ilk beş kriteri karşılamayan arkadaşlar başvuruda bulunmasınlar.

1- En az üçü yeşil almış en az beş çevirisi bulunmalıdır.
2- Bu çevirilerden en az üçü son üç ay içinde gerçekleşmiş olmalıdır.

Ben de çeviri yapmaya başlamak istiyorum ama bütün bir filmi çevirmek gözümde çok büyüyor ve başlayamıyorum. Şöyle bir öneri yapmak istedim birde benim gibiler için bir aktivite oluşturulsa nasıl olur? Hiç çevirisi olmayan arkadaşlar katılır istenirse aynı zamanda bu çevirmen adayı şartlarını sağlayanlar için çevirmen adayı aktiviteside olabilir.

İletiTarih: 22 Mayıs 2012 16:39
mgmar48

İletiler: 558

mgmar48
Yaz beni de hocam. Hıhı yakaladım Saygılar

İletiTarih: 22 Mayıs 2012 17:56
PhalanX
Eski Yönetici

PhalanX Eski Yönetici
Bu hafta Cuma'ya kadar katılım isteklerini açık tutalım. Ardından istekleri kapatır, dağılımı yapar, başlarız. Hıhı

İletiTarih: 22 Mayıs 2012 20:04
Timeless

İletiler: 106

Timeless
Bir ricam olacaktı. Biraz torpile kaçıyor ama Gülücük
Acaba mümkünse dağılım yapılırken ilk kısmı ben alabilir miyim?

İletiTarih: 22 Mayıs 2012 21:04
zeyra88

İletiler: 457

facebook twitter Özel mesaj gönder
zeyra88
TA çevirmen adayı olmayı cidden çok isterdim fakat genelde uzakdoğu ile ilgiliyim ve bu tür filmler ilgimi çekmiyor, her ne kadar ilgini çekmesede 200 satır sorun olmamalı diyebilirsiniz ama onada vaktim yok daha elimdeki çevirileri bile nihayete erdiremiyorum, bu çalışmaya katılmak ve TA ismini taşımak istesemde yapamamaktan üzüntü duyduğumu belirtip, katılan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum Gülücük

İletiTarih: 22 Mayıs 2012 22:16
PhalanX
Eski Yönetici

PhalanX Eski Yönetici
Başka katılmak isteyen çıkmayacak sanırım. Akşam dağılımı ve süreleri belirlerim. Saygılar

İletiTarih: 25 Mayıs 2012 15:40
PhalanX
Eski Yönetici

PhalanX Eski Yönetici
İlk mesaj güncellenmiştir. Kolay gelsin arkadaşlar.

Ekleme: Filmi şu anda ediniyorum. Kontrol ettikten sonra bu gece ya da yarın bağlantıları sizle paylaşırım.

İletiTarih: 25 Mayıs 2012 23:03
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 41 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film