Giriş Kayıt
September Clues (2008)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 26 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
Yazar Mesaj
Fraghera

İletiler: 4368

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Fraghera
 [Tamamlandı] September Clues (2008)
Türkçe September Clues

resim

September Clues
2008
September Clues
Belgesel

Yönetmen: Simon Shack
Simon Shack tarafından hazırlanan bu belgesel 9 bölümden oluşmaktadır. 2007 yılında, 11 Eylül olaylarının tv kayıtlarındaki acayiplikleri fark etmiş ve ilk bölümü hazırlayarak internette yayınlamıştır. Yoğun ilgi gören ilk bölümden sonra ekibiyle...
7.4 (129 Oy)

Türkçe September Clues yayında

Simon'ın bir sözü var bu belgeselle ilgili ki bence konuyu kesinlikle özetliyor: "Bu araştırmadaki gerçekleri görmezden gelmek, planı hazırlayanlar dışında kimseye bir şey kazandırmayacaktır."

Evet Simon, haklısın, hep haklıydın.

Ben 11 Eylül'le ilgili o aylar süren 2 yazıyı yazmadan önce Simon'ın bulduklarına zıt olarak neler ileri sürmüşler, antitezler nelerdir, onları da merak ettim ve taradım. Bunun sonucunda yaptıkları şeyin ya onca ispata rağmen bütün konuyu "ulan koca Amerika böyle hata mı yapar?" diye embesilce çizip atmak ya içerisindeki birkaç tartışmalı tespitten yola çıkarak bütün çalışmayı karalamak ya da Simon’ın kişiliğine saldırmak olduğunu gördüm. O yazdığım 2 yazı ise benim için bir nevi sosyal deney gibiydi. Simon’la aynı tepkileri alıp almayacağımı merak ediyordum. Ve evet, sonuç aynıydı zira insanoğlu basittir, dünyanın neresinde olursan ol öküz insan yine öküz insandır.

Sana söylüyorum; sağcı solcu, müslüman ateist, şeriatçı laik, her kim olursan ol, bu belgeseli önyargısız seyret, sadece 1,5 saatini ayıracaksın, nelere harcamıyorsun ki 1,5 saatini? Ben şahsen, bu belgeselde anlatılan neredeyse tüm tespitlerin sağlamasını orijinal TV arşivlerinden de yaptım, bir kısmını da yazılarımda açıkladım. Simon Shack adındaki bir İtalyan, olayın dışında olmasına rağmen neredeyse her şeyi çözmüş durumda. Ve Alex Jones gibi kimi ünlü gazeteciler, Simon'ın keşfettiği bu "aksi ispat edilemez" gerçekleri görmezden gelmekte veya içi boş argümanlarla reddetmekteler.

Üzgünüm sevgili dünya, fakat 11 Eylül 2001 tarihinde hepiniz kandırıldınız.

Üzgünüm sevgili dünya, fakat 11 Eylül 2001 tarihli olaylar bahane edilerek ABD, hiç var olmayan kitle imha silahlarının peşinde milyonlarca Iraklı ve Afgan'ın ölümüne yol açtı.

Üzgünüm sevgili dünya, siz içerisinde cebelleştiğiniz küçük egonuzun derdindeyken, birileri hızla yol alıyor.

Bu belgeselin çevirisine yardım etmek isteyen yüzlerce kişiden mail aldım, birçoğuna cevap veremedim kusuruma bakmayın, hepsine yetişmek için baya baya sekreter tutmam lazımdı. Herkesin çorbada tuzu olsun diye 50-100 cümle arası pay ettim, sonra İngilizce’si iyi biri ile tümünü gözden geçirdik çevirinin. 30’dan fazla kişinin payı var bu çeviride. Çok sembolik bir iş, kimsenin 50 cümle çevirmekle kolu yorulmadı, fakat yine de güzeldi. Sağolun.

Sizden ricam, bu belgeseli olabildiğince insana ulaştırın, zira 2-3 tartışmalı tespitiyle bu belgesel olayı komple çözmüş durumda. Milletin sıçtığı bokta hata arayan vasıfsız dangalaklara değil, Simon’ın anlattıklarına kulak verin.

Herkese sevgiler.
http://dropcanvas.com/jh54e

Belgesel internet üzerinden yayınlandığı için paylaşılmasında sakınca yoktur.

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 16:42
En son Fraghera tarafından 08 Mart 2013 22:27 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

PhalanX Eski Yönetici
Çevirenlerin her birinin ellerine sağlık. İlk dakikadan itibaren etkileyici ve şok edici gerçekler dizisi başlıyor.
Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 16:51
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Fraghera

Fraghera
Ayrıca sevgili PANGeA'ya desteği için teşekkürler. Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 17:10
beregost

İletiler: 763
Şehir: PLUTON GEZEGENİ. Gezegenimizi güneş sisteminden çıkaranlar utansın

Özel mesaj gönder
beregost
Çeviriyi yapanlara, ayrıca düzenleyenlere saygılar. Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 18:11
Wow!Signal

İletiler: 2779

Özel mesaj gönder
Wow!Signal
Elinize sağlık Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 18:32
Akturk
Müdavim

İletiler: 1461

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Akturk Müdavim
Ellerinize sağlık Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 18:49
Mr_Nobody
İskandinav Sineması

İletiler: 6033

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Mr_Nobody
İskandinav Sineması
Ellerinize sağlık. Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 19:14
trigger

İletiler: 232

Özel mesaj gönder
trigger
Ellerine sağlık. Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 20:14
KiteRunner

İletiler: 1063

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
KiteRunner
Herkesin tek tek ellerine sağlık Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 20:39
Barış K
Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici

İletiler: 7262

Barış K Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici
Ellerine sağlık Fraghera Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 20:42
Fraghera

Fraghera
Simon Shack'dan mesaj var!

resim

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 20:59
Htmakina
Kore Sineması
Yorumbaz

İletiler: 3591

Htmakina
Kore Sineması
Yorumbaz
Ellerinize sağlık.. Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 23:16
McFly
Müdavim

İletiler: 12364

twitter Özel mesaj gönder
McFly Müdavim
Ellerinize sağlık.

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 23:22
Burak Duman
Yorumbaz

İletiler: 414

twitter Özel mesaj gönder
Burak Duman Yorumbaz
Bunun ilk olarak 11 Eylül saldırılarında yakınlarını kaybeden ve tüm dünyadaki Müslümanları hedef alan New York Şehri sakinlerine izletilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ellerine sağlık Saygılar

İletiTarih: 05 Mayıs 2012 23:30
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
ubi bene ibi patria Müdavim
Çeviriyi yapanlara teşekkürler. Saygılar

İletiTarih: 06 Mayıs 2012 12:38
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 26 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024