Giriş Kayıt
L'assassino (1961)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Makarchudra

İletiler: 38

Özel mesaj gönder
Makarchudra
 L'assassino (1961)

Merhaba uzun zamandır izlemeyi umut ettiğim, filmlerinde yenilikçi bir üslupla siyasal konuları ele alan ve bu anlamda da İtalyan politik sinemasının önde gelen isimlerinden Elio Petri'nin ilk uzun metraj filmi olan1961 yapımı L'assassino'nun (Katil) ne yazık ki sadece bir ingilizce altyazısı mevcut, ingilizceye çok fazla hakim olamadığımdan ve özellikle politik filmlerdeki senaryo ve bu anlamdaki üslup önemliliğinden bu altyazıyı türkçe altyazı olarak hazırlayabilicek bir arkadaşın yardımını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

http://www.imdb.com/title/tt0054640/

İletiTarih: 24 Nisan 2012 19:15
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kuzeydebiryer

İletiler: 10891

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kuzeydebiryer
Elio Petri'nin Kimsenin Şüphelenmediği Kişi (1970), filmi için yöneticimiz PhalanX güzel bir çeviri hazırlamıştı ama bu sefer zaman bulabilir mi bilemiyorum (:

Çeviri isteğine beni de destekçi olarak katabilirsiniz. Politik Sinema dikkate değerdir.

İletiTarih: 24 Nisan 2012 19:30
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Marvel
Eski Yönetici

İletiler: 4436

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Marvel Eski Yönetici
« Makarchudra » yazdı:
Merhaba uzun zamandır izlemeyi umut ettiğim, filmlerinde yenilikçi bir üslupla siyasal konuları ele alan ve bu anlamda da İtalyan politik sinemasının önde gelen isimlerinden Elio Petri'nin ilk uzun metraj filmi olan1961 yapımı L'assassino'nun (Katil) ne yazık ki sadece bir ingilizce altyazısı mevcut, ingilizceye çok fazla hakim olamadığımdan ve özellikle politik filmlerdeki senaryo ve bu anlamdaki üslup önemliliğinden bu altyazıyı türkçe altyazı olarak hazırlayabilicek bir arkadaşın yardımını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sevgili Makarchudra,
Normalde sitemizde üst üste bir çok ileti yazıp, mesaj sayısını kabartıp, istek yapan üyelerimizin isteklerini siliyoruz. Ama gerek tüm iletileriniz teşekkür mesajı olması gerekse filmle ilgili açıklama yaptığınız için bu defalık yönetim olarak bir ayrıcalık yapabiliriz. Umarım kısa sürede çeviren bir arkadaş çıkar. İyi günler efendim. Saygılar

İletiTarih: 24 Nisan 2012 20:48
Fraghera

İletiler: 4368

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Fraghera
Evet, "Belgesel Çevirileri" bölümünü coşturdu diyebiliriz ama açıklamalı bir istek olduğu için ve kötü niyet algılanmadığı için arkadaşa aramıza hoş geldin diyorum.

İsteğinin gerçekleşeceğini düşünmüyorum, çünkü çevirmenler genelde popüler yapımları tercih ediyorlar fakat mutlaka günün birinde çeviren birileri çıkacaktır.

Mesela kimsenin izlemeyeceğini düşündüğüm Ayazda bir yürek filminin çevirisi için bugün Almanya'da yaşan bir gurbetçi kardeşimizden teşekkür mesajı aldım.

Böyle kenarda kalmış yapımların değerini bilen birileri mutlaka çıkıyor. Saygılar

İletiTarih: 24 Nisan 2012 20:53
Makarchudra

İletiler: 38

Özel mesaj gönder
Makarchudra
Öncelikle beni aranıza kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Biraz mahçubum, eleştirilerinizde haklısınız, ama çok merak ettiğim bir film olduğundan biraz heyecanıma yenildim sanırım. İlerleyen zamanlarda daha açıklayıcı ve bu anlamda dolu yorumlarla konulara katılacağımdan hiç şüpheniz olmasın. Filmle ilgili umudumu kaybetmedim, bu anlamdaki bir sinemaseverin yardım edeceği kanısındayım. Sevgiyle kalın dostlar.

İletiTarih: 25 Nisan 2012 00:19
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film