Giriş Kayıt
Paranormal Activity 3 -Orjinal versiyonun kötü taklidi !
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
andy1

İletiler: 135

Özel mesaj gönder
andy1
 Paranormal Activity 3 -Orjinal versiyonun kötü taklidi !

Paranormal Activity Serisini izlerken,aklıma gelen 1980lerde çekilen ''ALIEN'' filmi olmuştu,yine bu filmin ilk serisindeki gerçek olaylardan alınmıştır ibaresi fazlası ile havada kalan,basit film olarak hafızalarda yerini aldı !

ALIEN filmi dedim yeni versiyon filmle karıştırılmasın,en ufak benzerlik dahi yoktur !

Bu konuyu neden açtım,bir çok Genç Sinema izleyicisi genelde günümüz filmlerini takip eder 10 sene yada 5 senelik dönemleri kapsayan,listelerden filmleri bulmaya çalışırlar,bu aslında büyük hatadır !

Alien filmi ise korku sinemasına aslında gerçek paranormal yaşanmış öyküye dayanan,kişi isimleri ve belli araştırmacıların hatta Amerikan araştırma enstitüsü kayıtlarını net ortaya koyan inanılmaz bir filmdi !

Filmi uzun zamandır görmüyorum belkide yayından kaldırıldı,bir çok Ülkede yasaklanmıştı gösterimi,sebebi ise ciddi şekilde İnsanları korkuya itebilecek sahenelere yer verilmesiydi !

Bu sahnelerde sandığınız gibi,kan,şiddet değil,yaşanan gerçek olayın tam kurgulamasının filme verilmesiydi !

Bahsettiğim filmde,Amerikada yaşanmış ve filmin sonunda Olayı yaşayan kadının gizli bir hastanede tutulduğu ama kadına sahiplenen varlığında halen kadınla birlikte olduğu,şehir verilerek ,izleyiciye net bilgiler verilmiştl.

Hatta filmin finalinde,Üniversitedeki kadın üzerinden yapılan görsel deneyde,varlığın net şekli izleyiciye detaylar ile sunulmuştu,sadece görülen kütlenin ne olduğunu ispatlayamamalrıydı !

Bu filmi izlerken aklıma geldi bu sebeble konuyu açmak istedim,aca bu filmdede gerçek isimler,araştırma kurumları tarihler yani olayın gerçekliğini net ispat eden veriler izleyiciye sunulsaydı ne olurdu ?

İletiTarih: 03 Mart 2012 20:26
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film