Giriş Kayıt
Anime Tavsiyesi
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 13 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Lannister

İletiler: 31

facebook Özel mesaj gönder
Lannister
 Anime Tavsiyesi

Arkadaşlar Devil May Cry ile Supernatural'in animesinden oldukça hoşlandım ve başka anime serilere de geçmek istiyorum.Hoşuma gidebilceğini düşündüğünüz animeleri paylaşırsanız sevinirim Çok Seviyor

İletiTarih: 22 Ağustos 2011 01:55
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Çevirici Hortlak

İletiler: 276

Özel mesaj gönder
Çevirici Hortlak
İzlediğim tek anime, Death Note, iyidir, seversin diye düşünüyorum Gülücük

Bu başlık güzel olmuş, aramızda animesever çok, ben de önerileri merak ediyorum Gülücük

İletiTarih: 22 Ağustos 2011 01:57
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Tranduil

İletiler: 113

Özel mesaj gönder
Tranduil
Re: Anime Tavsiyesi

« Lannister » yazdı:
Arkadaşlar Devil May Cry ile Supernatural'in animesinden oldukça hoşlandım ve başka anime serilere de geçmek istiyorum.Hoşuma gidebilceğini düşündüğünüz animeleri paylaşırsanız sevinirim Çok Seviyor

Code Geass
Bleach
Katekyo Hitman Reborn!

İletiTarih: 22 Ağustos 2011 02:02
Lannister

Lannister
« inimitable » yazdı:
İzlediğim tek anime, Death Note, iyidir, seversin diye düşünüyorum Gülücük

Bu başlık güzel olmuş, aramızda animesever çok, ben de önerileri merak ediyorum Gülücük

Desu nôto
2006
Desu nôto
Animasyon / Suç / Dram24 dk

Yönetmen: Tetsuro Araki, Tomohiko Ito, Hiroyuki Tsuchiya
Desu nôto (Death Note) ; Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe...
8.9 (384,452 Oy)

Death Note Gülücük Listeye ekledim

İletiTarih: 22 Ağustos 2011 02:03
Ilkkan

İletiler: 451

Özel mesaj gönder
Ilkkan
Geçenlerde bi forumda, animelerle ilgili bi yazımı koymuştum, sizin için onu buraya da koyuyum.

- naruto aslında ilk önereceğim dizi. shippuuden ile birlikte 400'den fazla bölümü var (filler'lar 300 civarı). en beğendiğim uzun soluklu shounen dizisi. inanılmaz ilgi çekici olaylar var bunda. sharingan başta olmak üzere pek çok şey var. jinchuurikiler, değişik çakra tipleri, bijuular, jutsular ve çok değişik karakterleriyle inanılmaz bir dizi. ayrıca soundtrack olarak gördüğüm belki de en iyisidir death note ile birlikte. gözünüzü yeri geldiğinde dolduracak bir yapıt ama hiç çocuk işi değil. mizahı mükemmel. karakterler ve seslendirmeler inanılmaz. anime hep konoha köyünde geçtiği için çok samimi bir havası var. herkes birbiriyle aynı yerde yaşıyor ve farklı farklı da klanlar var. her klanın kendine has özellikleri var. animenin ise şaşırtıcı özelliği mükemmel. senaryosu falan çok iyi. dediğim gibi ilginizi çekecek farklı şeyler bol. açıkçası bunun üstüne dizi tanımam. bunu dizi veya sinema sevmeyen biri olsa da kesinlikle öneririm. hala da devam ediyo seri. animede günceli yakalarsanız, mangadan devam etme gibi bi şans da var elimizde.

not: ilk 135 bölümden sonrası full filler. o yüzden 135-220 arasını hiç izlemeden naruto shippuuden'e geçmeyi öneririm kesinlikle. naruto shippuuden, naruto'nun 2-3 senelik timeskip yapılmış şekliyle olan devamı. tıpkı spartacus'un ilk 2 sezonunun adı nasıl değişikse, bunun da öyle. sadece isim değişikliği, fakat aynı şekilde devamı.

- death note çok zekice yazılmış bi yapıt. hatta filmler dahil şimdiye kadar izlediğim en iyi zeka alıntıları kokan dizi. senaryosu gördüğüm en iyisi açıkçası, diziler de dahil, filmler de dahil. fazla iddialı bi cümle ama death note kesinlikle bunu hak ediyor. fakat bu uzun soluklu değil, kısa süren bi dizi. 37 bölüm sürüyo ve kimisine göre de 25'ten sonrası fuzuli fazlalık. çizimler olağanüstü, karakterler mükemmel ama bu dizinin farkı dediğim gibi içindeki zeka dolu olaylar. soundtrack albümü de olağanüstüdür ve tam uyuşur diziyle.

- one piece ise biraz gintama-naruto ikilisi gibidir ama bazı yönleri çok farklıdır diğerlerinden. karakter fazlalığı olarak bunun yanına yaklaşabilecek bi dizinin olduğunu hiç sanmıyorum. bazı karakterler aşırı saçma ve soytarı gibi gelebilir ama hepsinin farklı farklı özellikleri ve geçmişi olduğundan beğenebilirsiniz. soundtrack olarak biraz zayıf kalıyor ama pek konu sıkıntısı çeken bi anime değil. filler bölümleri ise hiç anlamıyosunuz filler olduğunu. çok orjinal karakterler mevcut ve çizimi ise çok farklı. belki hiç beğenmeyebilirsiniz çizimini, gerçekçi bulmayabilirsiniz fakat belki de özgün olması çok hoşunuza gider. 500'ün üstünde bölümü var ve filler sayısı da cidden az. ama bunu izlemek sabır ister çünkü başları biraz daha sıkıcı ve kötüdür animenin. yani vereceğim rakam herkese göre değişir ama 150-200'den sonra asıl hali gelmeye başlıyor. 300'ler ve 400'ler falan animenin başındaki halinden çok daha farklı. zaten uzun bi süre tayfa toplanmaya falan başlanıyor ama ilk 100 bölüm falan da gayet güzeldir. sadece one piece'in asıl kalitesinde değil. mangası da devam ediyor. animede güncele yetişen oradan devam edebilir rahatlıkla. naruto gibi devam etmekte olan bi dizi.

- fullmetal alchemist ve fullmetal alchemist: brotherhood da var. brotherhood, daha sonradan çekildi ve mangaya daha sadık. ayrıca yeni bi yapıt olduğundan çözünürlüğü diğerlerine göre kat kat daha iyi. bu konuda iyi. ama diğer elit dizilerden türü daha farklı. simyagerlikler var ve 2 kardeşin başrolde olduğu bi dizi bu. herhangi birinden başlanabilir izlemeye. nasıl olsa devam serisi değiller.

- bleach de daha çok ruhların ve kılıçların ana teması olduğu bi dizi. ölüm tanrıları falan var ama hiç klişe bi şekilde değil. ayrıca eğlenceli ve okulda okuyan bi gencin başından geçenler anlatıldığından eğlenceli yanları da mevcut. fakat bu da one piece gibi geç açılan bi anime. soul society ile başlıyor asıl olaylar ve dediğim gibi biraz dişinizi sıkmanız lazım. elit animelerden biridir zaten bu.

- hafif romantik komedi izlemek isteyenler için ise; lovely complex, kaicho wa maid sama, itazura na kiss, kimi ni todoke ve special a tavsiyemdir. hepsi okulda geçiyor ve gayet de eğlenceli. tabi hepsi de kısa ve shouju tarzı animeler. 20 bölüm civarıdır bu tür okulda geçen animeler.

- slam dunk ise basketbol konulu olmasına göre en komik animelerin başınad gelir. bunu izlemek için basketbolu bilmek veya zerre sevmeye gerek yok. başroldeki sakurahi hanamichi karakteri heralde komiklik bakımından pek çok anime karakterinden farklı. ama basketbolla ilgili gerçekte olmayacak şeyler var, oralar saçma gelebilir fakat genel olarak çok komik ve eğlenceli bi dizi. zaten 90'ların başlarında başlayan bi dizi olduğundan bazı şeyler maruz görülebilinir. 100 civarı da bölüm sayısı var.

- hellsing çizim ve kurgu anlamında en kral animeye bile fark atacak cinsten. sırf bu yüzden bile sevebilirsiniz. vampirlerle ilgili konusu ve başkarakter olan alucard ise karizma bakımından olağanüstü bi karakter. vampir olmasına rağmen çok orjinal. tabi kısa bi anime. sadece 13 bölümlük. izledikten sonra tadı damağınızda kalabilir bu yüzden.

- 5 centimeters per second hayatımda izlediğim en sıcak ve tatlı anime. tam sevgiliyle izlenmelik. çizim belki de göreceğiniz en gerçekçi ve en iyisi. 2007 yapımı olduğundan çözünürlüğü çok iyi bi şekilde izleme şansı da elimizde var. zaten bunun en güzel yanı heralde ilk bölümü. şimdiye kadar izlediğim bütün diziler arasında ilk bölümü en iyisi olan buydu. hele dizide bi end theme var ki, olağanüstü bi şarkı. kötü yanı sadece 3 bölüm olması ve bazı yerlerde bu 3 bölümü de birleştirip film tadında paylaşıma sunması mevcut. ama herkesin kesinlikle izlemesi gereken sıcacık bi dizi.

- gintama biraz bleach havası uyandırsa da, bu daha çok komik bi animedir. pek epic bi tarafı yok ve kendini sırf komediye adamış bi dizi. tabi bazı bölümlerini türkçe bulmak zor olabilir yeni olduğundan. tabi biraz anime kültürü gerekli bunu izlemek için çünkü pek çok gönderme var. altyazılar için ise ya türkçe fansub gruplarına bakılacak, yada ingilizce altyazı ile izlenecek. başka çare yok.

- elfen lied diğerlerinden çok daha farklı. hentai seviyesinde açık ve vahşet sahneleri olan bir dizi. bazısı kaldıramayabilir.

- cowboy bebop içinde bilim kurgu bulunduran elit animelerden birisi. çizimleri gayet iyidir ve kurgusu da aynı şekilde çok iyidir.

- rurouni kenshin eski ve akira kurosawa filmlerini andıran bi dizi. inanılmaz bi kılıç ustası olan kenshin'in başından geçenler diyebiliriz. pek çok animeye yol göstermiş bi yapıt diyebiliriz. gayet iyidir.

bana kalırsa hiç olmazsa hepsinden 1-2 bölüm izlenmeli. zaten bölümler 20 dakika ve çizim olduğundan gerçek live action'lar kadar sıkmıyor. yani normal filmlere-dizilere oranla çok daha hafif ve eğlenceli. animelerin kendine has bi yaratıcılığı ve özgünlüğü var. asıl beğenilmesinin sebebi bu. artık filmler falan sarpasarmış durumda ve yaratıcı-özgün birşey pek çıkmıyor. çizgilerle yapılmış ve uzak doğu ürünü olduğu için kesinlikle önyargıyla bakılmaması gerektiğini düşünüyorum. en azından naruto veya death note ile izlenmeye başlanmalıdır diye düşünüyorum. sonra one piece, bleach, fma vs diye gider.

----

Anime film isterseniz, onda da yardımcı olabilirim.

Not: İmla için kusura bakmayın, başka forumda öyle yazmıştım (Yöneticiler için).

İletiTarih: 22 Ağustos 2011 02:34
Lannister

Lannister
Teşekkür ediyorum ilginiz için .Birkaç tanesini listeye ekledim Gülücük

İletiTarih: 22 Ağustos 2011 02:39
Sheldon Lee Cooper

İletiler: 11

Özel mesaj gönder
Sheldon Lee Cooper
samurai champloo
afro samurai
bu ikisi iyidir.

İletiTarih: 14 Şubat 2012 03:45
devilcrysis
Klasik Sinema
Emektar

İletiler: 2348

Özel mesaj gönder
devilcrysis
Klasik Sinema
Emektar
Bleach

İletiTarih: 14 Şubat 2012 09:36
egement

İletiler: 21

Özel mesaj gönder
egement
Death Note izlememek zaten büyük bir kayıp animesever biri için. o daima 1 numaranda olmalı. Bleach , Full Metal Alchemist, Elfen Lied diğer tavsiye edeceklerim..

İletiTarih: 22 Şubat 2012 12:08
ismetc
Korku Sineması
Görsel Yükleyici

İletiler: 1383

Özel mesaj gönder
ismetc
Korku Sineması
Görsel Yükleyici
Love Hina: Her daim favorim.
Fruits Basket: Çok hoş. Seslendirenler arasında Yui Horie var diye izlemiştim. Tatlı bir animedir.
Tôkyô Magunichûdo 8.0: 2009 yapımı Tokyo merkezli bir depremde iki çocuk ve onlara yardım eden bir kadının hikâyesi. Son iki bölümde gözyaşlarımı tutamamıştım.
Ayrıca:
Rec
Elfen Lied

İletiTarih: 20 Mart 2012 17:08
begtay

İletiler: 21

Özel mesaj gönder
begtay
Up

İletiTarih: 03 Mayıs 2012 21:27
nataraj marble

İletiler: 388

Özel mesaj gönder
nataraj marble
İkisini de tavsiye ederim.

2005
Animasyon / Aksiyon / Macera23 dk

Yönetmen: Giancarlo Volpe, Ethan Spaulding, Lauren MacMullan
[b:97022cb490]Aang adlı 12 yaşındaki (Buz dağında 100 yıl donarak kalması düşünülünce 112 yaşındadır) bir Hava Bükücü, Güney Hava Tapınağı'nda yaşamaktaydı. Yaşlı keşişlerden kendisinin Avatar olduğunu öğrendi. Normalde bir Avatar'a gerçek...
9.3 (378,617 Oy)

The Legend of Korra
2012
The Legend of Korra
Animasyon / Aksiyon / Macera23 dk

Yönetmen: Ian Graham, Colin Heck, Joaquim Dos Santos
Avatar: Son Hava Bükücü'de yaşanan olayların 70 yıl sonrasında geçen bu hikayede Güneyli bir Su kabilesinden gelen tutkulu, asi ve korkusuz bir kız olan Korra'nın maceraları anlatılıyor... Kemerindeki dört elementten üçüyle (Toprak, Su, Ateş), Korra...
8.3 (139,528 Oy)

İletiTarih: 23 Haziran 2012 19:47
katinlass

İletiler: 5

Özel mesaj gönder
katinlass
bn de katılyorum genele DEATH NOTE....ve bi de farklı birşey izlemek istiyorsan basketbol ile alakalı slum dung var hanamichi sakuragi Çok Mutlu

İletiTarih: 09 Temmuz 2012 12:21
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 13 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film