Giriş Kayıt
Eureka S04E05
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 14 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Chinacolt

İletiler: 5

facebook Özel mesaj gönder
Chinacolt
 [Çeviri] Eureka S04E05
Eureka Season 4 Episode 5

Eureka
2006
Eureka
Macera / Komedi / Dram60 dk

Yönetmen: Mike Rohl, Michael Robison, Matthew Hastings
2. dünya savaşı sonrası bilimin amacı dünyayı güvenli tutmak olmuştur.Sonraları Albert Einstein'ın liderliğinde bir ekip Amerika da kuzey pasifik civarlarında bir bölgede dünya için yararlı olacak, çeşitli über-zekalı insanlar yetiştiren, en iyi plancı...
7.9 (58,630 Oy)

Eureka Season 4 Episode 5 türkçe altyazı çevirisini bir arkadaşın isteği üzerine yaptım. baktım hala kimse çevirmiyor. muhtemelende bekleyen baya insan vardır diye. yükleyeyim dedim eğer. admin yada moderatör kim ilgileniyor bilmiyorum. onaylarsa altyazımı ki kopya değil çünkü başka yok. 16 yı da çevirip yollayacağım. bu benim hayatımdaki ilk altyazı çevirimdi.inşallah hoşunuza gider. şimdiden iyi seyirler Gülücük 16 yayınlanmak üzere 15'e onay alırsam başlayacağım ing altyazı yayınlandıktan hemen sonra.

İletiTarih: 16 Ağustos 2011 02:59
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Mr_Nobody
İskandinav Sineması

İletiler: 6033

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Mr_Nobody
İskandinav Sineması
Kolay gelsin.

İletiTarih: 16 Ağustos 2011 03:49
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Chinacolt

Chinacolt
sağolun da. onaylandı mı onaylanmadı mı. çünkü bende hala onaysız gözüküyorda. :S

İletiTarih: 16 Ağustos 2011 03:52
Chinacolt

Chinacolt
teşekkürler.

İletiTarih: 16 Ağustos 2011 04:08
Mr_Nobody
İskandinav Sineması

Mr_Nobody
İskandinav Sineması
« Chinacolt » yazdı:

teşekkürler.

Rica ederim ellerinize sağlık tekrardan. Saygılar

İletiTarih: 16 Ağustos 2011 04:10
rainy.afternoon

İletiler: 1539

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
rainy.afternoon
Kolay gelsin. Saygılar

İletiTarih: 16 Ağustos 2011 14:28
oguziskenderoglu

İletiler: 727

oguziskenderoglu
Kolay gelsin... Saygılar

İletiTarih: 16 Ağustos 2011 14:56
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
PhalanX Eski Yönetici
Kolaylıklar.

İletiTarih: 16 Ağustos 2011 17:31
ufujk

İletiler: 7

Özel mesaj gönder
ufujk
17 geldi çeviricek kimse yok herhalde bu hafta Üzgünüm Üzgünüm

İletiTarih: 25 Ağustos 2011 14:20
Mr_Nobody
İskandinav Sineması

Mr_Nobody
İskandinav Sineması
Alıntı:
Herkesten özür dileyerek söylüyorum ki önümüzdeki iki bölümü ben çeviremeyeceğim.en azından haftasında. yani 17. ve 18. bölümleri ancak 19. bölümün haftasında verebilirim. İnşallah ozamana eski çevirmen arkadaşlar çevirmiş olurda sizlerde mahrum kalmazsınız. Şuan amerikada olduğum için zor oluyordu çevirileri yetiştirmek. şu anda da dönüş işlemleriyle uğraşıyorum ondan dolayı bi süre yokum. ilgi ve anlayışınız için teşekkürler

Çevirmenin film sayfasına yazdığı not bu şekildedir. İki hafta başka bir çevirmen çıkmaması durumunda bekleyeceksiniz maalesef. Füüü üüü üü

İletiTarih: 25 Ağustos 2011 14:28
Chinacolt

Chinacolt
Yetersiz Çeviri
Eureka S04E15 ve 16 yı cevirisi yetersiz

Eureka S04E15 ve 16 yı cevirisi yetersiz olarak görünüyor. başka bir sitede de vasat altı çeviri olarak nitelendirilmiş. acaba bilen birileri eksikleri söyleyebilirmi. bende ona göre başka çevirilerimde kendimi düzeltmiş olurum. malum piyasada çevirmen eksiği var çok tutulan diziler anında düşüyor ama bazı diziler haftalarca bekliyor. bende bu alana girmeye çalışıyorum ama eksik vasat yetersiz çeviride yayınlamak istemem. birileri eksiklerimi söylerse memnun olurum şimdiden teşekkürler.

İletiTarih: 31 Ağustos 2011 01:48
Eniryt

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
Eniryt
Bir sonraki satırda cümle devam ediyorsa bir önceki cümlede bunu "..." ile belirtirsen daha iyi olur sanırım.

Örn;

00:04:27,860 --> 00:04:29,190
Ama düşündüm ki eve dönerken
orada neler...

114
00:04:29,260 --> 00:04:30,360
...olup bittiğini öğrenmek
eğlenceli olur.

Teknik yapı hataları

45 karakteri geçen satır sayısının fazla olması durumudur.

Örn;

Bu şekilde yazılması teknik yapı hatasıdır.

28
00:01:14,152 --> 00:01:18,288
İki hafta üstüme titrenmesi, kaldırabileceğim hepsi bu.

Olması gereken,

28
00:01:14,152 --> 00:01:18,288
İki hafta üstüme titrenmesi,
kaldırabileceğim hepsi bu.

Alt yazıdaki hımm,oh,ahh gibi ünlemleri silersen ve noktalama işaretlerine dikkat edersen daha iyi olur.

Chinacolt, benim görebildiğim eksikler bunlardı. Umarım bir faydası olur.

İletiTarih: 31 Ağustos 2011 13:23
Chinacolt

Chinacolt
çok teşekkür ederim sanırım baya bi düzelticektir altyazılarımı bu bilgiler. sağolasın.

İletiTarih: 31 Ağustos 2011 14:49
M_Yamadag
Emektar

İletiler: 263

M_Yamadag Emektar
Re: Yetersiz Çeviri
Eureka S04E15 ve 16 yı cevirisi yetersiz

« Chinacolt » yazdı:
Eureka S04E15 ve 16 yı cevirisi yetersiz olarak görünüyor. başka bir sitede de vasat altı çeviri olarak nitelendirilmiş. acaba bilen birileri eksikleri söyleyebilirmi. bende ona göre başka çevirilerimde kendimi düzeltmiş olurum. malum piyasada çevirmen eksiği var çok tutulan diziler anında düşüyor ama bazı diziler haftalarca bekliyor. bende bu alana girmeye çalışıyorum ama eksik vasat yetersiz çeviride yayınlamak istemem. birileri eksiklerimi söylerse memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Altyazınızın olduğu sayfayı açarsanız hata raporu bildir seçeneği göreceksiniz. Oradan hatalarınızı sorarsanız altyazı kontrol ekibi size özel mesaj yardımıyla yardımcı olacaktır.

İletiTarih: 31 Ağustos 2011 14:57
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 14 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film