Giriş Kayıt
Bir filmin başarılı olmasında en önemli etken sizce kim?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 52 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4

Bir filmin başarılı olmasında en önemli etken sizce kim?
Yönetmen
41%
 41%  [ 204 ]
Senarist
31%
 31%  [ 155 ]
Oyuncular
21%
 21%  [ 103 ]
Diğer... (Lütfen belirtiniz)
5%
 5%  [ 25 ]
Toplam Oylar : 487 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
Çevirici Hortlak

İletiler: 276

Özel mesaj gönder
Çevirici Hortlak
Tek bir etken olduğunu düşünmüyorum ben, film işi ekip işi Hehehehe

İletiTarih: 24 Nisan 2012 21:12
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
iked
Yorumbaz

İletiler: 515

Özel mesaj gönder
iked Yorumbaz
Oyuncu benim için öncelik taşıyor.

Filmi bir restorandaki yemeğe benzetirsem içindeki malzemeler OYUNCU, tarifi SENARYO ve pişiren aşçı da YÖNETMEN...

Bunları birbirinden ayırmak çok zor. Yüzüklerin Efendisi kötü bir filmidir? Kesinlikle hayır. ama sinemasına gittiğimde dublaj bir Türkçe, bir İngilizce oluyordu. Yetmedi elektrikler gitti. Lanet ettim.

Gitmemin sebebi yönetmen miydi? HAYIR
Gitmemin sebebi senaryo muydu? BELKİ Kitabı okumuştum ve sinemaya nasıl aktarılacağını merak ediyordum.
Gitmemin sebebi oyuncu muydu? Kısmen EVET

Bunun yanında özel efektleri, o ortamı havayı yaşamak...

Mükemmel bir senaryo, yönetmen ve oyuncu kadrosu olsa da yetmeyebiliyor.

Başarılı demek ne demek?
Kime göre başarılı?
Gişe mi?
Oscar benzeri ödüller mi?

"Anlattığın kadar değil anlaşıldığın kadarsındır. "

İletiTarih: 25 Nisan 2012 00:44
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Alisantoori

İletiler: 39

Özel mesaj gönder
Alisantoori
kötü bir senaryo'yu bile bir oyuncu kurtara bilir en basit örnek heath ledger'in joker'i yüceltmesi. sizce?

İletiTarih: 29 Haziran 2016 16:07
Avant-Garde

İletiler: 101

facebook Özel mesaj gönder
Avant-Garde
Filmin başarısı bir bütük halinde bir çok faktörden etkilenir aslında. Ve bu faktörler azımsanmayacak ölçüdedir. The Thing filmini ele alalım örneğin. O plastik makyaj ekibi olmasaydı belki bu kadar başarılı olamazdı gibi gibi. Ancak bunların içinde bence en önemli faktör yönetmendir.

İletiTarih: 06 Kasım 2017 09:13
nilkopan

İletiler: 7

Özel mesaj gönder
nilkopan
Twin peaks 3. sezon sağolsun, anladım ki senaryo yoksa hiçbir şey yok. Ne kadar iyi çekim yaparsan yap, ne kadar iyi oynarsan oyna. Tabi ki filmin sınıfını kalitesini değiştiren öğeler bunlar da, senaryo yoksa twin peaks 3. sezon gibi koskoca bir saçmalık yığını oluyor. 18 saatlik hiçlik. David Lynch ve yanındaki o kadar kaliteli oyunculuklar çöp olmuş. Ya da Homecoming, 30 dk lık senaryo uzamış 5 saate. Ne Julia Roberts ne Sam Esmail, ikisi de kurtaramamış diziyi, vasat, gereksiz bir zaman kaybı 4,5 saati.

İletiTarih: 21 Ocak 2019 00:11
gfburak06

İletiler: 17

Özel mesaj gönder
gfburak06
Kesinlikle Senaryo

İletiTarih: 11 Şubat 2019 00:41
rebelangel

İletiler: 45

Özel mesaj gönder
rebelangel
Kanımca iyi bir yönetmen, vasat senaryodan bile en iyi filmi çeker. Yönetmen kötüyse senaryo, oyuncular hepsi kötüdür net Saygılar

İletiTarih: 06 Aralık 2019 22:03
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 52 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film