Giriş Kayıt
Sinema Tarihinin En Unutulmaz Performansları
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 57 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4 Sonraki »

Sinema Tarihinin En Unutulmaz Performansı Sizce Hangisiydi
Jack Nicholson / R.P. McMurphy ( Guguk Kuşu )
8%
 8%  [ 118 ]
Keanu Reeves / Neo ( The Matrix )
6%
 6%  [ 82 ]
Brad Pitt / Tyler Durden (Fight Club)
5%
 5%  [ 79 ]
Ronald Lee Ermey / Gunnery Sergeant Hartman ( Full Metal Jacket)
0%
 0%  [ 3 ]
Heath Ledger / Joker (Kara Şövalye )
24%
 24%  [ 337 ]
Sylvester Stallone / Rocky (Rocky)
2%
 2%  [ 34 ]
Michael Reilly Burke / Ted Bundy (Ted Bundy )
0%
 0%  [ 0 ]
Gene Kelly / Don Lockwood (Singin' in the Rain)
0%
 0%  [ 8 ]
Anthony Hopkins - Dr. Hannibal Lecter (Kuzuların Sessizliği)
9%
 9%  [ 136 ]
Russell Crowe / Maximus ( Gladyatör )
2%
 2%  [ 40 ]
Marlon Brando / Terry Malloy ( On The Waterfront )
0%
 0%  [ 9 ]
Mel Gibson / William Wallace ( Brave Heart )
7%
 7%  [ 107 ]
Kemal Sunal / İnek Şaban ( Hababam Sınıfı )
13%
 13%  [ 180 ]
Chloe Moretz - HitGirl ( Kick Ass )
0%
 0%  [ 7 ]
James Stewart / George Bailey ( It's a Wonderful Life )
0%
 0%  [ 10 ]
Şener Şen / Baran ( Eşkıya )
4%
 4%  [ 57 ]
Dustin Hoffman / Raymond Babbitt ( Rain Man)
4%
 4%  [ 60 ]
Meryl Streep / Sophie Zawistowski (Sophie's Choice )
0%
 0%  [ 7 ]
Robert De Niro / Jake La Motta ( Raging Bull )
0%
 0%  [ 6 ]
Daniel Day-Lewis / Christy Brown ( My Left Foot )
1%
 1%  [ 24 ]
Diğer ( Lütfen Mesajınızda belirtiniz. )
4%
 4%  [ 62 ]
Toplam Oylar : 1366 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
cunver

İletiler: 5

Özel mesaj gönder
cunver
Bu tür sorularda bende devreler yanıyor. Nasıl en iyi limon ile en iyi elmayı karşılaştıramıyorsak performansları da karşılaştıramayız/karşılaştırmamalıyız diye düşünüyorum. Tabii benim fikrimdir.

Gene de listeye eklenmesi gereken birkaç isim olduğunu düşünüyorum;

1 - Tim Robbins, Morgan Freeman - The Shawshank Redemption
2 - Robin Williams - Dead Poets Society, Patch Adams, Good Will Hunting, The Fisher King
3 - Dustin Hoffman - Kramer vs Kramer
4 - Kevin Spacey - The Usual Suspects, Seven
5 - Steve McQueen, Dustin Hoffman - Papillon
6 - Tom Hanks - Saving Private Ryan, Philadelphia
7 - Denzel Washington - Malcolm X, Book of Eli
8 - Tom Cruise, Jack Nicholson - A Few Good Men
9 - Kevin Costner - Dances With Wolves
10 - Kevin Costner, Robert de Niro - The Untouchables

O kadar çok var ki yaz yaz bitmez, animasyon seslendirmeleri bile eklenebilir/eklenmeli diye düşünüyorum.

Çalışma detaylı olmuş, emeği geçenlerin ellerine sağlık. Süperrrrrr

İletiTarih: 27 Mayıs 2017 07:10
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Barisch1907

İletiler: 8

Özel mesaj gönder
Barisch1907
Marlon brando- god father

İletiTarih: 27 Mayıs 2017 14:24
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
xceyx

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
xceyx
Tom Hanks - Forrest Gump

İletiTarih: 27 Mayıs 2017 19:45
aydin1972

İletiler: 837

Özel mesaj gönder
aydin1972
« cunver » yazdı:
Bu tür sorularda bende devreler yanıyor. Nasıl en iyi limon ile en iyi elmayı karşılaştıramıyorsak performansları da karşılaştıramayız/karşılaştırmamalıyız diye düşünüyorum. Tabii benim fikrimdir.

Gene de listeye eklenmesi gereken birkaç isim olduğunu düşünüyorum;

1 - Tim Robbins, Morgan Freeman - The Shawshank Redemption
2 - Robin Williams - Dead Poets Society, Patch Adams, Good Will Hunting, The Fisher King
3 - Dustin Hoffman - Kramer vs Kramer
4 - Kevin Spacey - The Usual Suspects, Seven
5 - Steve McQueen, Dustin Hoffman - Papillon
6 - Tom Hanks - Saving Private Ryan, Philadelphia
7 - Denzel Washington - Malcolm X, Book of Eli
8 - Tom Cruise, Jack Nicholson - A Few Good Men
9 - Kevin Costner - Dances With Wolves
10 - Kevin Costner, Robert de Niro - The Untouchables

O kadar çok var ki yaz yaz bitmez, animasyon seslendirmeleri bile eklenebilir/eklenmeli diye düşünüyorum.
Çalışma detaylı olmuş, emeği geçenlerin ellerine sağlık. Süperrrrrr

Bu şekilde bu iste 5000 i bulur..performans denilen şey ayrı bir şey,
Yani şöyle bir bakınca bana göre 1. sırada bulunan "The Shawshank Redemption" da film güzel ama öyle unutulmayacak bir performans yok..
Robin Williams durumu o ap-ayrı onun filmleri ayıramayız zira tüm filmlerinde ki performansı olağan üstü
A few good man de de öyle ahım şahım bir şey yok. Tom Cruise yi sever ve takip ederim, ama performans olarak "Born on the Fourth of July " den başka hiç bir filmde öyle aman ama bir durumu olmadı..

Performans bana göre misal Babam ve oğlum filimine baktığımızda Çetin Tekindor, Hümeyra gibi yıllanmış büyük oyuncular varken oradaki en iyi performans bana göre "Yetkin dikiciler" idi

Primal Fear 1986 Richad gere kadar güçlü bir oyuncunun yanında Edward Norton daha yeni olmasına rağmen döktürmüştü.. işte bana göre performans bunlar Saygılar

İletiTarih: 27 Mayıs 2017 20:46
ideon
Yorumbaz

İletiler: 16

Özel mesaj gönder
ideon Yorumbaz
Al Pacino / Sonny Wortzik (Dog Day Afternoon)

resim

Sıradan bir soygun hikâyesinde, sıradışı bir performans.Listede olmamasına ben de üzüldüm.

İletiTarih: 27 Mayıs 2017 21:48
dolantin
Güvenilir Yükleyici

İletiler: 360

Özel mesaj gönder
dolantin Güvenilir Yükleyici
Oyum cesur yürekte ki Mel Gibson performansına gitti ama.... Edward Norton olmadan liste bence eksik olmuş Primal Fear de ki performansı efsanedir. Hatta dövüş kulübünde Pit yerine Edward olmalı bence

İletiTarih: 28 Mayıs 2017 04:02
Burak Duman
Yorumbaz

İletiler: 414

twitter Özel mesaj gönder
Burak Duman Yorumbaz
Tüm zamanların en iyi oyuncusu olarak gördüğüm gerçek Hollywood yıldızının, şapka çıkarttıran tiradını attığı filmden yana kullandım oyumu.

Şöyle...
Sürprizbozan: Göster

İletiTarih: 28 Mayıs 2017 05:54
rludlum

İletiler: 2

Özel mesaj gönder
rludlum
En iyi performans

Tabi böyle bir ayrimi yapmak hic kolay degil.Ama yine seçmek gerekirse Jack Nicholson-The Shining (Jack Torrens) burun farkiyla bende birinci gelir.İkincilikte yine burada olmayan Daniel Day Lewis'in There Will Be Blood filmindeki performasina gider. Dustin Hoffman'ın Midnight Cowboy'daki Ratso karakteri de üçüncü olur.

İletiTarih: 28 Mayıs 2017 13:56
En son rludlum tarafından 29 Mayıs 2017 15:04 tarihinde değiştirildi.
kijiro

Özel mesaj gönder
kijiro
« dracarys » yazdı:
esaretin bedeli tim robbins olamamsı enteresan

Bunu yazacaktım.Elinize sağlık.

İletiTarih: 28 Mayıs 2017 17:24
Molar34

İletiler: 1242

Özel mesaj gönder
Molar34
Listede çoğunlukla erkeklerin olması bir tesadüf müdür? Ama bennn İyi kadın oyuncu performanslarının olduğu bir anket de düzenlenmeli sevgili TA Utandı
Ankete gelirsek; Anthony Hopkins ve Heath Ledger arasında kaldım. Listedeki her performansın kendine göre bir tadı var ama filmi sevmek ve o filmdeki oyunculuğu cımbızla çekip düşünmek zor oldu. Ben Heath Ledger'dan yana kullandım; çünkü kendi makyajını yapmakla işe başlayıp, karakteri özümseyerek Nolan ile görüşmeler yapan, hem kalıplaşmış bir karaktere hayranlara saygıyla hayat verip hem de buna küçük eklemeler yapmış biri (makyajı gibi) olduğu için. Sıfırdan yaratmanın verdiği özgürlüğü yokken ikisinin arasında bir denge bulmak çok zor olmalı. Bence bunu layıkıyla yerine getirdi. Keşke yeni rollerde görme fırsatımız olsaydı...

İletiTarih: 28 Mayıs 2017 18:25
Fügen Atasoy
Dünya Sineması

İletiler: 1723

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Fügen Atasoy
Dünya Sineması
Seçimimi yaparken bir an bile düşünmedim ve Heath Ledger'in Joker performansını seçtim. TV'de her yayınlandığında ilk izleyişimdeki heyecanla izlerim. Ölümünde bu filmin de bir miktar payı olduğunu düşünenlerdenim. Çok iyi bir aktördü. Yazık etti kendine de bize de..

Bir aktör daha seçme şansım olsaydı Jack Nicholson'ı seçerdim. Cinnet, Guguk Kuşu, The Bucket List, As Good As It Gets, About Schmidt ve daha nice performansları unutulmazlar arasında...

İletiTarih: 28 Mayıs 2017 18:43
Serkan Aydemir

İletiler: 512

Özel mesaj gönder
Serkan Aydemir
Emile Hirsch - Into the Wild
Leonardo DiCaprio - Blood Diamon
Christian Bale - The Machinist
Tarık Akan - Yol
Michael Douglas - Falling Down
Matthew McConaughey - Dallas Buyers Club
Gael García Bernal - Amores perros

Saygılar

İletiTarih: 28 Mayıs 2017 19:59
Wolfman

Özel mesaj gönder
Wolfman
Dustin Hoffman / Raymond Babbitt ( Rain Man)
Jack Nicholson / R.P. McMurphy ( Guguk Kuşu )
Brad Pitt / Tyler Durden ( Fight Club )

3 tane oy şansım olmadığı için Dustin Hoffman / Raymond Babbitt ( Rain Man) zaten Oscar almıştı...

İletiTarih: 29 Mayıs 2017 01:45
canerceki
Müdavim

İletiler: 153

Özel mesaj gönder
canerceki Müdavim
"SİNEMA TARİHİNİN" en unutulmaz karakterleri sıralamasında İnek Şaban'ın 2. olması bana garip geliyor.
Yani en basitinden bir Charlie Chaplin / Hynkel (Great Dictator) geliyor aklıma. Dünya çapında siinema tarihine gerçekten geçmiş bir karakter olarak. Üstelik 1940 yılından. Ve bu listede yok.. Ama İnek Şaban var?

İletiTarih: 30 Mayıs 2017 11:03
sors

İletiler: 5

Özel mesaj gönder
sors
Hepsi iyi seçilmiş karakterler ama benim için en unutulmaz karakter

MARLON BRANDO........ DON VITO CORLEONE (THE GODFATHER)

İletiTarih: 31 Mayıs 2017 08:51
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 57 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film