Giriş Kayıt
Mantık Soruları
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 28 sayfa) [Bu başlıkta 408 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, ..., 26, 27, 28 Sonraki »
Yazar Mesaj
KeyserSoz3

İletiler: 166

Özel mesaj gönder
KeyserSoz3
« PhalanX » yazdı:
Dışarı taşırmak serbest mi? Füüü üüü üü

Kesinlikle mükemmel bir tesbit Şok

İletiTarih: 22 Mart 2011 03:13
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
tamer26

İletiler: 4

Özel mesaj gönder
tamer26
« svsknr » yazdı:
3. soru: Aşağıdaki kutucuklara, 1'den 8'e kadar olan sayıları (1 ve 8 de dahil) öyle bir yerleştirin ki, ardışık sayılar yan yana, alt alta ya da çapraz gelmesinler (Örneğin, 2 ve 3 ya da 7 ve 8 ).

resim

Soruları bir gecede bitirmeyelim. yakaladım Ben kaçar... Kolay gelsin. Bay Bay

walla resim üzerine uğraşamadım ama sabah sabah böyle çizdim kusura bakmayın ama yinede anlaşılıyo sanırım Gülücük

----------------------------7------------------------------
3----------------------| 1 |------------------------4
| |
5----------------------| 8 |------------------------6
----------------------------2-------------------------------

İletiTarih: 22 Mart 2011 08:56
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
svsknr

İletiler: 3938

Özel mesaj gönder
svsknr
« PhalanX » yazdı:
Dışarı taşırmak serbest mi?

Değil. Füüü üüü üü

İletiTarih: 22 Mart 2011 09:13
svsknr

İletiler: 3938

Özel mesaj gönder
svsknr
« turkishboy » yazdı:
...ben burda iki 'farklı' asal sayının toplamını 4 yapamadım

4 = 1+3 yakaladım

Cem Yılmaz'dan:
- 1 asal sayı mıdır? E ama 1, 1'e bölünüyor!
- E kendisi işteeee.

hahahahaha Ama bennn

İletiTarih: 22 Mart 2011 09:17
Aranelevo

İletiler: 1891

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Aranelevo
Asal sayılar yalnız ve yalnız iki pozitif tamsayı böleni olan doğal sayılardır.
Asal sayılar; sadece kendisi ve 1 sayısına bölünebilen 1'den büyük pozitif tam
sayılar biçiminde de tanımlanabilir. yakaladım

İletiTarih: 22 Mart 2011 12:04
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
PhalanX Eski Yönetici
Bence 6'dan büyük çift sayılar olmalı. yakaladım

İletiTarih: 22 Mart 2011 15:01
KeyserSoz3

Özel mesaj gönder
KeyserSoz3
Biraz hesaplamalı sorulara ara verelim istiyorum Gülücük Düşünelim biraz da Gülücük

Sene 2006.Lİse son sınıf.Sınıfta rahat durmadığımız için hocamız 3 arkadaşımızla beraber kütüphaneyi temizleme cezası vermişti.O gün 1943 basımı bir kitap buldum.Ünlü matematikçi Gauss'un hayatını ve sevgilisini anlatıyordu.Ve bir soru sorulmuştu içinde.Soruda, bu soruyu sadece Gauss,Cramer,De L' Hospital,Fourier -ve daha bir çok isim vardır- ( Fourier teoremleri de daima başımı ağrıtmıştır) gibi matematik dahileririn,çok akılcı düşünen insanların cevap verebileciği bir soru olarak tanımlanmıştı.Sonrasında da ''Sizin onlardan neyiniz eksik,hadi bu cevabı sizde verebilirsiniz'' diyordu...

Soru: Adamın biri dimdirek ormana gidiyormuş.Sağa sola sapmadan.Adam ormana vardığında ölecekmiş.Ve adam, ormana vardığında öleceğini biliyormuş.Yinede bu adam ormana doğru ilerlemeye devam ediyormuş,çaresiz bir şekilde.Bu adamın sırtında ne vardır??

Kütüphane de olduğumuz gün cevabı diğer arkadaşlarımızla beraber bulamamıştık.Hatta öğretmenlerimiz bile Gülücük ama cevap o kadar ama o kadar basit ki Gülücük Bu sorunun cevabını bana bugünü kadar kimse veremedi.İnşallah burada bir ilki hep beraber yaşarız değerli arkadaşlarım. Saygılar

İletiTarih: 22 Mart 2011 15:48
karavana

İletiler: 21

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
karavana
mantık sorusu cevap

bebce adamın sırtında saatli bomba falan olmalı adam daha az kişinin ölmesi için ormana kaçmaktadır ve bomba patladığında ormanda öleceğini bilmektedir.

İletiTarih: 22 Mart 2011 16:13
UpuauT
Emektar

İletiler: 233

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
UpuauT Emektar
Soru: Adamın biri dimdirek ormana gidiyormuş.Sağa sola sapmadan.Adam ormana vardığında ölecekmiş.Ve adam, ormana vardığında öleceğini biliyormuş.Yinede bu adam ormana doğru ilerlemeye devam ediyormuş,çaresiz bir şekilde.Bu adamın sırtında ne vardır??

dimdirek, sağa sola sapmadan, çaresiz bir şekilde.

1 İmkanı yok geri dönemez.
2 Gitmek zorunda.
3 Ormana ''dimdirek'' gitmek; karadan gidemezsin yer yüzü engeller, alttan giremezsin teknoloji yok. Gökyüzü olur

ya adam pilottur uçağı düşen; emniyet kemeri falan takılıdır. Ya gene yukarıdan gelen pilot, paraşütçü, astronot, vs dir. Sırtında çok şey olabilir aslında da kemer / ya da açılmamış paraşüt makul gibi.

İletiTarih: 22 Mart 2011 16:51
KeyserSoz3

Özel mesaj gönder
KeyserSoz3
« UpuauT » yazdı:

dimdirek, sağa sola sapmadan, çaresiz bir şekilde.

1 İmkanı yok geri dönemez.
2 Gitmek zorunda.
3 Ormana ''dimdirek'' gitmek; karadan gidemezsin yer yüzü engeller, alttan giremezsin teknoloji yok. Gökyüzü olur

ya adam pilottur uçağı düşen; emniyet kemeri falan takılıdır. Ya gene yukarıdan gelen pilot, paraşütçü, astronot, vs dir. Sırtında çok şey olabilir aslında da kemer / ya da açılmamış paraşüt makul gibi.

Değerli kardeşim ''karadan gidilmez yeryüzü engeller'' demişsiniz bu cümleyi pek yorumlayamadım? Ama cevabınız doğru tebrik ederim.Gerçekten bir ilk yaşadım Gülücük slcn slcn slcn

İletiTarih: 22 Mart 2011 17:07
UpuauT
Emektar

UpuauT Emektar
''dimdirek'' ; eğilme, bükülme, sapma, alçalma, yükselme, kayma, yatma gibi eylemlerin olmaması durumu değil mi?. Yaya da olsa araçla da olsa da dünyanın en düzgün yolu da olsa bu eylemlerden birini mutlaka yapar. Hava göreceli olarak yeryüzü gibi değildir. ''DİMDİREK'' gökyüzüne daha uygun bir tabir yani.

Ha sorunun cevabı tek bu olmamalı onu belirteyim. Sırtında her hangi bir dağcılık malzemesi bulunan bir dağcı da olabilirdi o kişi. Sorunun tek harfine bile aykırı değil Dağcı. Zorlasak daha çok çıkar diye tahmin ediyorum.Çok Mutlu

Soru : Alemde öyle bir şey vardır ki hiç bir şey onsuz olmaz; herkes / her şey ona muhtaçtır. Bu nedir?

İletiTarih: 22 Mart 2011 17:18
KeyserSoz3

Özel mesaj gönder
KeyserSoz3
Gerçekten çok akıllıca yaklaşımlar değerli kardeşim.Ama benim ''dimdirek'' kelimesinin karşılığı olarak,farzedelim ki adres tarifindeki gibi ''Bak birader bu yolu dimdirek takip et dediğin yere çıkacaksın'' cümlesindeki anlamın yerinde kullanılan dimdirek Gülücük Ha bu adamın adreste belirtilen yolu eğilmi olabilir,bu da bir sorun teşgil etmez Gülücük Ama sonuçta bunlar teferruat.Sonuç olarak doğru cevap.Tekrar tebrik ederim Gülücük

Dediğin gibi bu cevap başka cevaplarıda beraberinde getirir.Dağcı örneğide cuk oturmuş Gülücük

İletiTarih: 22 Mart 2011 17:32
KeyserSoz3

Özel mesaj gönder
KeyserSoz3
« UpuauT » yazdı:
''dimdirek'' ; eğilme, bükülme, sapma, alçalma, yükselme, kayma, yatma gibi eylemlerin olmaması durumu değil mi?. Yaya da olsa araçla da olsa da dünyanın en düzgün yolu da olsa bu eylemlerden birini mutlaka yapar. Hava göreceli olarak yeryüzü gibi değildir. ''DİMDİREK'' gökyüzüne daha uygun bir tabir yani.

Ha sorunun cevabı tek bu olmamalı onu belirteyim. Sırtında her hangi bir dağcılık malzemesi bulunan bir dağcı da olabilirdi o kişi. Sorunun tek harfine bile aykırı değil Dağcı. Zorlasak daha çok çıkar diye tahmin ediyorum.Çok Mutlu

Soru : Alemde öyle bir şey vardır ki hiç bir şey onsuz olmaz; herkes / her şey ona muhtaçtır. Bu nedir?

Burada ki ''her şey'' cansız olarak kabul edilebilir mi? Örneğin: Masa,tabak... Ayrıca elementlerde dahil mi ? Eğer öyleyse Hidrojen atomu diyesim geliyo.Yok bu başka bir şey derseniz işin öbür boyutuna bakarak Allah (c.c) derim Gülücük

İletiTarih: 22 Mart 2011 17:39
UpuauT
Emektar

UpuauT Emektar
Özellikle küçük yazdım aslında ''onsuz'' ve ''ona'' kelimelerini cevap Allah olmasın (olsun olsun da cevap O olmasın.) diye. Mantık sorusu din sorusu değil. Akla gelen canlı,cansız ve hatta manevi şeylerde de sorduğum şey var. Hidrojen değil. Allah değil. Paraşütten daha kolay daha basit ve daha göz önünde.

İletiTarih: 22 Mart 2011 17:48
KeyserSoz3

Özel mesaj gönder
KeyserSoz3
Vallahi ne desem ki.Gerçekten çok genel bir soru gibi duruyo.Ama bu sefer hakkımı ''Zaman'' dan yana kullanıyorum Gülücük

İletiTarih: 22 Mart 2011 17:54
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 28 sayfa) [Bu başlıkta 408 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, ..., 26, 27, 28 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film