Giriş Kayıt
Seslendirme mi, altyazı mı?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 7. sayfa (Toplam 19 sayfa) [Bu başlıkta 271 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, ..., 17, 18, 19 Sonraki »

Seslendirme mi, altyazı mı?
Seslendirme. Çünkü...
5%
 5%  [ 68 ]
Altyazı. Çünkü...
94%
 94%  [ 1077 ]
Toplam Oylar : 1145 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
saplanti

İletiler: 73

Özel mesaj gönder
saplanti
Orijinal müzikler seslendirmede kayboluyor da ondan.

İletiTarih: 16 Ekim 2010 00:11
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Nobunaga_Oda

İletiler: 113

Özel mesaj gönder
Nobunaga_Oda
seslendirme altyazıyı sadece seslendirilmemiş filmler,diziler vede animelerde tercih ediyorum
çünkü altyazıyı okurken filmdeki bazı güzel kareleri tam olarak odaklanamıyorum

İletiTarih: 19 Ekim 2010 09:29
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Fraghera

İletiler: 4368

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Fraghera
Tercihimiz seslendirme olsa burada işimiz ne Saygılar

İletiTarih: 19 Ekim 2010 12:06
hungamunga

İletiler: 253

Özel mesaj gönder
hungamunga
« Fraghera » yazdı:

Fraghera son sözü söylemiş Çok Mutlu

İletiTarih: 19 Ekim 2010 16:38
yasirisay

İletiler: 247

Özel mesaj gönder
yasirisay
Türkler olarak dublajda kalite olarak ilk sıradaymışız. Ben animasyon dışında altyazı ile izleme taraftarıyım fakat animasyonda dublaj güzel oluyor. Hatta altyazıya basar diyebilirim. Örnek olarakta buz devrini verebilirim. Ama oyun altyazıya gitti.

İletiTarih: 20 Ekim 2010 11:39
proxy1
Hint Sineması

İletiler: 625

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
proxy1
Hint Sineması
« yasirisay » yazdı:
Türkler olarak dublajda kalite olarak ilk sıradaymışız. Ben animasyon dışında altyazı ile izleme taraftarıyım fakat animasyonda dublaj güzel oluyor. Hatta altyazıya basar diyebilirim. Örnek olarakta buz devrini verebilirim. Ama oyun altyazıya gitti.

katılıyorum.
çocuklar için yapılmış film, dizi ve animelerin dışındakiler için altyazı diyenlerdenim.

İletiTarih: 20 Ekim 2010 13:16
ArizMend

İletiler: 727

Özel mesaj gönder
ArizMend
TR Dublaj Film orjinalliğini bozuyor.

İletiTarih: 20 Ekim 2010 14:12
Nobunaga_Oda

İletiler: 113

Özel mesaj gönder
Nobunaga_Oda
« Fraghera » yazdı:

benim tr altyazı izlememin nedeni
Türkiye'de yayınlanmamış sinema filmi ve dizileri izlemek birader
Sinema filmi dizi dediğimde Uzakdoğu filmleri

« ArizMend » yazdı:
TR Dublaj Film orjinalliğini bozuyor.

sana da hiç katılmıyorum ArizMend

Yüzüklerin efendisi filmi çok iyi dublajlanmış
hatta orjinalliğini bile sollamıştır
ve Türk dublaj sanatıda bir çok ülkenin dublaj sanatını sollamıştır

İletiTarih: 22 Ekim 2010 08:10
gizzz

İletiler: 39

Özel mesaj gönder
gizzz
Animasyonda dublajda kesinlikle çok başarılı olduğumuzu düşünüyorum...Orjinal hallerinden bile bazen iyi performans çıkartıyorlar... Melek ama..

Ama ne yazıkki bu durumu normal filmler için söylemeyeceğim..Ciddi anlamda başarısız buluyorum,ayrıca İngilizcemi geliştirmesi açısından normalde filmleri altyazılı izliyorum Melek ama..

İletiTarih: 22 Ekim 2010 20:51
Halide

İletiler: 94

Özel mesaj gönder
Halide
Tabiki altyazı.

Çünkü ;

Bir film yada bir dizide bir sahne düşünün oyuncunun o anda o sahnedeki performansıyla konuşmasımıdır etkili olan.X kişisinin filmi izleyip o anı beyninde canlandırıp konuşmasımı?

Her şeyin orjinalidir güzel olan...

Ama tabi şunuda söylemeden geçemeyeceğim Türkiye dublaj konusunda oldukça başarılı bir ülke.

İletiTarih: 23 Kasım 2010 02:28
forestgump03

İletiler: 13

Özel mesaj gönder
forestgump03
tabiki altyazı dublaj izleyenlere şaşarım...biraz da ingilizceniz varsa tadından yenmez ayrıca dublajları hiç başarılı bulmuyorum.Özellikle kıyıda köşede kalmış kaliteli filmler için.

İletiTarih: 11 Aralık 2010 20:30
arjen

İletiler: 51

Özel mesaj gönder
arjen
Dublaj çünkü altyazılar bazen çok amatörce olabiliyor ve bazende kaçırıyorum:)

İletiTarih: 28 Aralık 2010 02:56
Nuevo

İletiler: 7

Özel mesaj gönder
Nuevo
Çünkü Türkçe seslendirme filmin orjinalliğini kaybettiriyor.

İletiTarih: 11 Ocak 2011 00:58
DarkMirror37

İletiler: 55

Özel mesaj gönder
DarkMirror37
Tabi ki altyazı. Dublaj filmleri hiç sevmem ve izlemem. Oyuncuların gerçek sesleri ve filmlerin orijinal efektleri benim için çok önemli.

İletiTarih: 04 Şubat 2011 18:35
batuhan41

İletiler: 117

Özel mesaj gönder
batuhan41
Altyazıdan şaşmamak gerekir.İzlediğiniz oyuncunun bile sesinin etkisi var.Kesinlikle dublajın bi sahnedeki heyecanı yansıtmadığına inanıyorum.Ayrıca dublajla birlikte argo kelimelerde uçup gidiyor.Argo taraftarı değilim ama söylediği şeyide başka türlü duymak hoşuma gitmiyor açıkçası Gülücük

İletiTarih: 08 Şubat 2011 03:29
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 7. sayfa (Toplam 19 sayfa) [Bu başlıkta 271 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, ..., 17, 18, 19 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film