Giriş Kayıt
Adını Hatırlayamadığımız Filmler için Soru Başlığı (2)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 120. sayfa (Toplam 122 sayfa) [Bu başlıkta 1824 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 118, 119, 120, 121, 122 Sonraki »
Yazar Mesaj
KiranMoore

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
KiranMoore
Yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar,
ismini hatırlayamadığım bir film var. İskandinav filmiydi sanırım. Sürekli kar kış vardı. Film de garip bir cihaz kullanarak insanların anılarını, hatıralarını ya da yakın zamanda yaşadıklarını televizyona yansıtıp gösterebilen bir sistem vardı. Bir olayı çözmek için failleri bu teste tabi tutan bir kadın detektif vardı sanırım. Bir cinayet mi işleniyordu ya da bir trafik kazasını mı çözmeye çalışıyorlardı emin değilim. Yardımcı olursanız sevinirim. loginjet.net
Şimdiden teşekkür ederim.

İletiTarih: 31 Ocak 2022 18:39
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Taşındı: 31 Ocak 2022 19:03 - Quaresmania tarafından
Taşındığı Forum: Sinema Haberleri > Yardım
motion112233
Müdavim

İletiler: 1236

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
Arkadaşlar, Dostoyevski'nin Ev Sahibesi kitabından uyarlanmış bir film (ya da filmler) var mı? Ben biraz araştırdım ama göremedim gibi. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı? Saygılar

İletiTarih: 13 Şubat 2022 21:08
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
One1Minute

İletiler: 1100

Özel mesaj gönder
One1Minute
Re: Merhaba

« mkaya79 » yazdı:
Arkadaşlar adını hatırlayamadığım filmin konusu şu şekildeydi.

Adamımız avukat karlı bir kış günü akşamı arkadaşları ile eğlenir ve evine taksi ile gitmek isterken aracı ile gider ve bir kaza yapar. Olaylar beklenmedik şekilde devam eder. Hiç bir şey görüldüğü gibi değildir.

Reasonable Doubt
2014
Reasonable Doubt
Suç / Dram / Gerilim91 dk

Yönetmen: Peter Howitt
Film, ölümcül bir vur-kaç suçu işlemiş ve yeniden öldürmeden önce bulup durdurması gereken bir suçluyu (Samuel L. Jackson) akladığını öğrenmek için suçu zaten suçlanmış bir suçluya atmaya karar vermiş Bölge Savcısı Mitch Brockden (Dominic Cooper)’ı...
5.7 (20,912 Oy)

İletiTarih: 07 Mart 2022 17:36
Moebius

İletiler: 4

Özel mesaj gönder
Moebius
Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce izlediğim bir türk filmi vardı. aklımda müjde ar ile çetin tekindor kalmış ama türkan şorayda olabilir.

Konusu: birbiriyle anlaşamadığı için boşanan karı koca kendine yeni bir hayat kuruyor. adam genç sevgili yapıyor ama mutsuz olup sürekli karısını özlüyor. kadında herkesin ona asılmasından (En yakın arkadaşları kocalarından kıskanıyor, hiç beklemediği insanlardan teklifler alıyor) ve dul hayatın diğer zorluklarından bunalıyor ve o da kocasını özlüyor. Filmin sonunda tekrar birlikte oluyorlar.

Çok aradım bulamadım. Ada (1988), Dul Bir Kadın (1985) ve Kaçamak (1988) filmleri değil. Başrol oyuncularını yanlış hatırlıyor olabilirim. başka film tahmini olan varmı?

İletiTarih: 09 Mayıs 2022 16:33
Moebius

İletiler: 4

Özel mesaj gönder
Moebius
Re: Yardımcı olabilir misiniz?

« KiranMoore » yazdı:
Merhabalar,
ismini hatırlayamadığım bir film var. İskandinav filmiydi sanırım. Sürekli kar kış vardı. Film de garip bir cihaz kullanarak insanların anılarını, hatıralarını ya da yakın zamanda yaşadıklarını televizyona yansıtıp gösterebilen bir sistem vardı. Bir olayı çözmek için failleri bu teste tabi tutan bir kadın detektif vardı sanırım. Bir cinayet mi işleniyordu ya da bir trafik kazasını mı çözmeye çalışıyorlardı emin değilim. Yardımcı olursanız sevinirim. loginjet.net

Rememory
2017
Rememory
Dram / Gizem / Bilim-Kurgu111 dk

Yönetmen: Mark Palansky
Game of Thrones dizisindeki performansıyla Altın Küre ödülü kazanan ve adını geniş kitlelere duyuran ünlü oyuncu Peter Dinklage ile geçtiğimiz sene kaybettiğimiz başarılı oyuncu Anton Yelchin‘in başrolünde yer aldığı film, insanların süzülmemiş...
6.1 (17,870 Oy)

İSkandinav değil, kar kışta yok ancak anlattıklarınız bu filmi anımsattı.

İletiTarih: 09 Mayıs 2022 16:37
pacitom

İletiler: 12

Özel mesaj gönder
pacitom
Cok eski bir film oldugunu dusunuyorum, ben 85'liyim ve cocukken star tv alacakaranlikta izlemistim, emin degilim Gülücük filmden hatirladigim sahneler:

Beyaz araba, bir kasabaya veya koye geliniyor,
Bu kasabada insanlarin yuzu birbirine cok benziyor, korkutucu yuzleri var,
Bir kadin var bu aracla gelip gelmedigini hatirlamiyorum, bu kadinin da daha sonradan yuzu degismeye basliyor,
En keskin sahnesi: kadin ters köprü kurarak elleri ve ayaklari yerde yuruyor, kopek gibi yuruyor ama bedeni ters iste,
gerisi karanlik sahneler ve kalabalik insanlar yolu kesiyor vs.

cok zor hatirlamasi.

İletiTarih: 14 Haziran 2022 00:00
agoraphobic nosebleed

İletiler: 133

Özel mesaj gönder
agoraphobic nosebleed
Merhaba arkadaşlar bende 1 den fazla film soracağım belki bir bilen çıkar, tamamı çocukluk hatıralarımdan;

1-) Vhs kaset diye hatırlıyorum sadece 1 -2 sahnesini gördüm devamını seyretmeme izin vermedi ailem bir gemi ya da kayık kıyıya yakın seyrederken yamyamlar tepeden mızraklarla saldırıyordu.

2-) TRT zamanı sanırım eski çağlarda 2 ordu birbiri ile savaşacakken savunma yapan ordu güneşi karşısına almış saldıran orduya ayna tutup görüşlerini engelliyordu.

3-) TRT zamanı sanırım gene Muazzam bir orman ve ormanın içinden çıkan tanklar 2. dünya savaşı ile ilgili olabilir.

Çok açıklayıcı olmadı belki ama hafızamda kalan kısımları bunlar. Aklına gelen anımsayan olursa çok mutlu olurum.

İletiTarih: 14 Haziran 2022 11:51
adze55
Müdavim

İletiler: 1616

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
adze55 Müdavim
Re: Yardımcı olabilir misiniz?

« KiranMoore » yazdı:
Merhabalar,

black mirror 4.sezon 3.bölüm ??

İletiTarih: 14 Haziran 2022 14:46
Signora Wardh

Özel mesaj gönder
Signora Wardh
« Moebius » yazdı:
Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce izlediğim bir türk filmi vardı. aklımda müjde ar ile çetin tekindor kalmış ama türkan şorayda olabilir.

Konusu: birbiriyle anlaşamadığı için boşanan karı koca kendine yeni bir hayat kuruyor. adam genç sevgili yapıyor ama mutsuz olup sürekli karısını özlüyor. kadında herkesin ona asılmasından (En yakın arkadaşları kocalarından kıskanıyor, hiç beklemediği insanlardan teklifler alıyor) ve dul hayatın diğer zorluklarından bunalıyor ve o da kocasını özlüyor. Filmin sonunda tekrar birlikte oluyorlar.

Çok aradım bulamadım. Ada (1988), Dul Bir Kadın (1985) ve Kaçamak (1988) filmleri değil. Başrol oyuncularını yanlış hatırlıyor olabilirim. başka film tahmini olan varmı?

Kadın Dul Kalınca, Ümit Efekan, 1988

http://www.sinematurk.com/film/4181-kadin-dul-kalinca

İletiTarih: 14 Haziran 2022 23:23
gri72

İletiler: 214

Özel mesaj gönder
gri72
« motion112233 » yazdı:
Arkadaşlar, Dostoyevski'nin Ev Sahibesi kitabından uyarlanmış bir film (ya da filmler) var mı? Ben biraz araştırdım ama göremedim gibi. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı? Saygılar

https://www.turkcealtyazi.org/mov/0399412/nina.html

İletiTarih: 22 Haziran 2022 13:24
ZuCChiNi_TR

Özel mesaj gönder
ZuCChiNi_TR
Filmin neredeyse tamamı sis içinde geçiyor.
Sisin içinde kalıyorlar ve yönlerini bulamıyorlar.
(Hatırladığım kadarı ile iki kişi)
Filmin sonunda hatırladığım kadarı ile sisten çıkamıyorlar.
Final sahnesinde ise otoyola çok yakın oldukları gösteriliyor.
Hangi filmdir?

İletiTarih: 07 Ağustos 2022 14:56
BrainscanTrickster
Müdavim

İletiler: 310

Özel mesaj gönder
BrainscanTrickster Müdavim
Herkese selam Türkiye'de geçen eski bir film arıyorum reddit'te sorulmuş filmi merak ettim. 80'ler yapımı demiş. Alman bir kadın, tur ile Türkiye'ye geliyormuş ve tur rehberi Türk erkeğe aşık oluyormuş. Bir süre ilişki yaşıyorlarmış kadın geri Almanya'ya dönüyormuş fakat aşık olduğu adama geri dönmek için Türkiye'ye yerleşme kararı alıp geri geldiğinde adamın evli olduğunu öğreniyormuş.

İletiTarih: 01 Kasım 2022 22:11
CruSuS
Amerikan Sineması
Sinefil Grubu

İletiler: 4048

Özel mesaj gönder
CruSuS
Amerikan Sineması
Sinefil Grubu
Merhabalar,

Yerli bir kısa filmin adını uzun süredir hatırlayamıyorum aklıma yine takıldı. Yanlış hatırlamıyorsam dini nikahlı bir aile akşam yemeğinde konuşma yapıyordu. Yanda soba üzerinde su kaynıyordu ve görüntüler de arkadaki aynadan yansıtılıyordu. Konuşmaların şiddetlendiği anlarda kaynayan suyun buharı aynanın tamamını buğulandırıyordu ve o sırada da kadın, kocası tarafından şiddete uğruyordu. 7-8 dakikalık kısa filmdi diye hatırlıyorum ve sanıyorum ki ödül de almıştı.

Şimdiden teşekkürler. Saygılar

İletiTarih: 04 Mayıs 2023 16:58
gorkemzengin

Özel mesaj gönder
gorkemzengin
bayadır aradığım bir film var bir türlü bulamadım

Filmin başrolünde çok konuşmayan bir adam var.
Yanlış hatırlamıyorsam Meksikaya kadar gidiyor birini öldürmek için. Ama kendisi hep tek. Filmde ara sıra bi kadın geliyor ekrana, şeffaf sütyen iç çamaşırı giymiş, yani bi nevi çıplak gibi bişey.

Film genellikle böyle meksika ikliminde geçiyor, sürekli bi güneş var.

Başrol kafasında krem fötr şapka, esmer tenli zayıf bi abi. Önüne çıkanı falan vuruyor.

Hatta filmin son sahnesine girişte arka kasa açık bi pick-up var. Bu pick-up'ın arkasında da ispanyolca bi söz yazıyor. Le veda ne lada neva gibi bişey.

Gelişmiş film aramadan tek tek yıl, tür, dil olarak listeledim. denk gelemedim bir türlü. takıntı yaptım 2 gündür, çare olarak burada aldım soluğu.

İletiTarih: 13 Haziran 2023 02:06
Taşındı: 13 Haziran 2023 11:10 - Quaresmania tarafından
Taşındığı Forum: Diğer > Yardım
ozguur

İletiler: 7

Özel mesaj gönder
ozguur
merhaba arkadaşlar,
Çok eskiden 94 veya 95 diye tahmin ediyorum eski bir çizgi dizi hergün tv de oynuyordu.
Konusunda yetimhaneye verilen bir kız çocuğu var ve onu bir adam okutuyor dizinin sonunda da bu adamla evleniyor.
Şimdiden teşekkürler.

İletiTarih: 22 Ekim 2023 01:55
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 120. sayfa (Toplam 122 sayfa) [Bu başlıkta 1824 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 118, 119, 120, 121, 122 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film