Giriş Kayıt
Türkiye'de Hangi Oyuncu ''En İyi Oyuncu Oscar''ını alırdı?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 7 sayfa) [Bu başlıkta 93 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Sonraki »

Türkiye'de Hangi Oyuncu ''En İyi Oyuncu Oscar''ını alırdı?
Türkan Şoray
2%
 2%  [ 95 ]
Tarık Akan
5%
 5%  [ 218 ]
Cüneyt Arkın
4%
 4%  [ 191 ]
Ediz Hun
0%
 0%  [ 12 ]
Kartal Tibet
0%
 0%  [ 9 ]
Adile Naşit
2%
 2%  [ 78 ]
Münir Özkul
7%
 7%  [ 292 ]
Kemal Sunal
23%
 23%  [ 910 ]
Sadri Alışık
4%
 4%  [ 186 ]
Ayhan Işık
1%
 1%  [ 59 ]
Kadir İnanır
0%
 0%  [ 28 ]
Şener Şen
43%
 43%  [ 1684 ]
Diğer (Mesajınızda Belirtiniz)
2%
 2%  [ 91 ]
Toplam Oylar : 3853 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
Htmakina
Kore Sineması

İletiler: 3592

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Htmakina
Kore Sineması
Bende Şener Şen diyenlerdenim.

İletiTarih: 10 Eylül 2018 15:51
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Bienvenido
Yorumbaz

İletiler: 20

twitter Özel mesaj gönder
Bienvenido Yorumbaz
Şener Şen in olduğu bir listede malesef diğerlerinde şans olmaz. Şener Şen yüzyılın oyuncusu benim için.

İletiTarih: 10 Eylül 2018 17:16
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
halildaim

İletiler: 3

Özel mesaj gönder
halildaim
Bence Oscar ödülünü almak rahmetli Fikret Hakan'a yakışırdı.

İletiTarih: 10 Eylül 2018 18:52
darkdiva
Yorumbaz

İletiler: 86

Özel mesaj gönder
darkdiva Yorumbaz
Karar vermesi o kadar zor ki. Hepsi çok büyük değerler. Münir Özkul dedim ama en az 7-8 kişi sayabilirim.

İletiTarih: 11 Eylül 2018 21:08
cunver

İletiler: 5

Özel mesaj gönder
cunver
Siralama yaparsak;

En iyi Erkek Oyuncu;
1 - Sener Sen
2 - Munir Ozkul

En iyi Kadin Oyuncu;
1 - Fatma Girik

İletiTarih: 11 Eylül 2018 21:28
ayasofya

İletiler: 573

Özel mesaj gönder
ayasofya
« Morrison » yazdı:
Cüneyt Arkın.

Ömrünün 51 yılını sinemaya adayan Cüneyt Arkın, 400'e yakın filmde rol aldı. Filmlerde dublör kullanmadı, tüm tehlikeli sahnelerde kendisi oynadı. Omuriliğindeki kaslar, kemikler ve sinirler büyük oranda zedelendiği için 11 saatlik ağır bir ameliyat geçirdi.

Bu listedeki insanlar sinemaya aşıktılar, ömürlerini, vücutlarını adadılar, çok az paralara tamah ettiler. Çocukluğumuzun kahramanları. Hepsi Oscar ötesinde kalplerimizde değerliler ancak Cüneyt Arkın açık ara öndedir.

-----------------------

Ayasofya, senin yazın üzerine Sn. Cüneyt Arkın'ın sinemadaki emek yılını 51 olarak düzelttim, o kadar güzel yazmışsın ki ellerine sağlık, ben anlatmak istiyeceğimi zip dosyası olarak vermek istedim ama sen adeta zip'i açmışsın ve muhteşem anlatmışsın. Ancak 2 sayfa da yazsan (bu sitenin izleyici yaş ortalamasının çok genç olduğunu düşünerek) o filmleri internet yokluğunda izlememiş olanlara, 70'li 80'li yıllarda olmayanlara anlatamazsın. Cüneyt Arkın'ın onca farklı rolleri o yokluk yıllarında oynadığını yeni gençlere anlatabilmek zor. Onlar kendilerini güldüreni seçtiler sanırım. Dolayısıyla bu anket bizim gibi düşünenlerin nazarında daha farklı olurdu. Komedi konuşacaksak o kişi de Kemal Sunal olurdu.. Saygılar.

Düzeltme için teşekkürler Morrison kardeşim. Dediklerine aynen katılıyorum. Ben 1972 doğumluyum. Her 10 yıllık süreyi bir kuşak olarak ele alırsak özellikle 90'lı yılların kuşağından itibaren seninde dediğin gibi anlatmak zor! Ama imkansız değil. Bazen ben dahil çoğumuzda bir önyargılılık sıkıntısı var bu sıkıntıyı bir aşabilsek sorunların büyük çoğunluğu hafifler diye düşünüyorum. Salt kategori kısmına girersek elbette Kemal Sunal bende bu görüşe aynen katılıyorum. Benim sözlerim yanlış anlaşılmasın Cüneyt ARKIN dünyanın en iyi oyuncusu demiyorum. Ama her rolü ki bazı rollleri komiser, kabadayı ve masalımsı tarihi kişilikleri mükemmele yakın bir oyunculuk gücü sergiler. Komediyi de başarıyla oynar ama bir Kemal Sunal gibi olamaz.! Ama Kemal Sunal, Şener Şen her rolü kaldıramayabilir, Ben sadece bu nüans farklılığını belirtmek istedim yazımın bir bölümünde..
Bak sana bizzat Cüneyt ARKIN'ın ağzından dinlediğim bir anısını anlatayım: 1969 yılında Malkoçoğlu Cem Sultan filminin çekimleri için Muğla'nın Dalaman ilçesine geliyorlar. Cüneyt Arkın'ın rol arkadaşları İranlı dünyaca meşhur Cihangir Gaffari, Behçet Naçar, yine İranlı kadın oyuncu Gülnaz Huri, Adnan Mersinli, Aytekin Akkaya, liste uzayıp gidiyor... Mevsim yaz, hava çok sıcak! Dalaman çayının orada çekim yaparlarken filmi hatırlarsan Malkoç, Cem Sultan'a yardım ediyor yanındaki akıncılarla onu Katiller, caniler ordusunun başı olan Gaddar Hamolka'ya karşı.. Hamolka'yı Behçet Nacar canlandırıyor bu arada.. Bu iki grubun savaş sahneleri dalaman çayının orada çekiliyor. Çekimler çok erken saatte başlıyor ve güneş tam tepe noktaya gelince ki bu ışıkta görüntü iyi çıkmaz, çekime 2 saat kadar ara veriliyor, Cüneyt, Cihangir Gaffari, Gaddar Hamolka ve adamları atlarıyla birlikte yiyecek erzakı da almak için ki o zaman doğru düzgün bir araba yolu yok Dalaman ilçesine.. yola çıkıyorlar. Atlarla 15 20 dakikalık bir mesafede Dalaman. İşin traji komik yanı Dalamanlıların çekimlerden haberi yok! Çünkü film ekibi Dalaman Çayına geceyarısı geliyor sabah erken saatlerde de hemen işbaşı yapıyorlar.. Neyse Cüneyt, Cihangir, Gaddar Hamolka (Behçet Nacar) ve 20 kişi kadar adamı atlarla Dalaman'a yaklaşırlarken köylülerden birisi ellerinde kılıçlar, gürzler olan garip ve korkutucu kıyafetli adamları görüyor. O sırada Dalamanlıların çoğu tarlada çalışıyor.. Köylü tarlada çalışanlara yetişin yetişin tez yetişin çapulcu haramiler Dalaman'ı basmaya gidiyorlar. Kadınlarımızın ırzına geçmeye gidiyorlar. Köylü durur mu Morrison kardeş.. Ellerine ne geçirdilerse, kazma, kürek, pala, orak, odun, sopa, değnek aklına ne gelirse.. Dalamanlılar Atlarla ve atlı arabalarla, Dalaman'a yakın bir noktada şimdiki Sarıgerme yolu civarında Cüneyt, Cihangir, Gaddar Hamolka ve adamlarına yetişiyorlar ve bir anda sıkıştırıyorlar.. Dalamanlıların sayısı 70 80 kişi civarı, Bizimkilerin sayısı 20 25 kişi kadar. Kendilerine haince ve çılgınlar gibi saldıran köylüler karşısında Cüneyt, Cihangir Gaffari, Gaddar Hamolka yani Behçet Nacar ve diğerleri ki içlerinde Aytekin Akkaya da var.. Büyük bir şaşkınlık yaşıyorlar.. İşin ciddiyetine varmaları içlerinden bazılarının yaralanmasıyla çok gecikmiyor ve onlarda kendilerini korumak için karşı taarruza geçiyorlar ama aradaki sayı farkı çok fazla.. İşte o gün Morrison kardeş, o gün Sarıgerme yolu civarında büyük bir meydan savaşı yaşanıyor.. O gün Cüneyt yani Malkoç, Cihangir Gaffari yani Cem Sultan ve Gaddar Hamolka ve canilerden kurulu katiller ordusu ama orduya bak 20 kişi civarı.. adeta destan yazıyorlar.. Onlar o gün Dalaman'ın uçsuz bucaksız eteklerinde aslanlar gibi çarpışıyorlar, onlar savaşçı şairler gibi savaşıyorlar ve kendilerinden sayıca kat be kat üstün olan olayı tamamen yalnış anlayan Dalamanlıları perişan ediyorlar. Ama kendileride perişan oluyor tabii.. Düşünebiliyormusun Dalamanlılara tahtadan kılıç, ağır olsun diye içi samanla doldurulmuş sıkıştırılmış köpükten yapılma gürzlerle, dalamanlılara meydan okumuşlar. Yaralanan çok olmuş. Kafası yarılan mı ararsın, kırılmış kemik mi ararsın, ne ararsan var. olayın yatışması Jandarmanın ki karakol arabayla 5 dakikalık mesafedeymiş olaya bereket hemen müdahale ediyorlar. Cüneyt babanın anlattığına göre aralarındaki kavga 15 dakika kadar sürmüş.. Cüneyt babanın kafasına 5 dikiş atılyor. Cihangir Gaffari'nin 2 kaburgası ve bir dişi kırılıyor. İşin ilginci Gaddar Hamolka'nın bu savaştan hiç yara almadan çıkması. Eee Behçet Nacar bu.. iki tarafta birbirinden şikayetçi olmuyor ve olay tatlıya bağlandıktan sonra Dalamanlılar 1 gün sonra tüm film ekibine özürlerini sunmak için şimdiki Dalaman Belediyesinin yanında bulunan Dalaman Parkında kuzu çevirme yapmışlar. Cüneyt baba o gün hepimizin hali çok komikti.. Bizimkilerin kafası, kolları, bacakları sargılı, aynı şekilde Dalamanlıların da hali aynıydı.. Gazlıbezler ve alçılar, akşam yemeğinin aparatifleri gibiydi. İşte sana tarihi bir Türk filminin çekimlerinde yaşanan Tarihi bir destan! Destan mı, rezillik mi, ama traji komik olduğu kesin. Cihangir Gaffari daha sonra Amerika'ya yerleşti ve hollywood yapımlarında önemli sayılabilecek rollerde oynadı. Bunlardan 1983 yapımı HUNDRA filmnin çekimlerinde kendisiyle yapılan bir söyleşide unutamadığı bir anısını anlatması istenmiş o da 1969 yılında yaşadığı bu olayı anlatmış. Benden bu kadar Morrison kardeş.. Umarım hoşuna gitmiştir. Cüneyt baba bize anlattı bende size...

İletiTarih: 11 Eylül 2018 22:01
En son ayasofya tarafından 12 Eylül 2018 13:54 tarihinde değiştirildi.
nesrin_tugba

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
nesrin_tugba
haluk bilginer

İletiTarih: 11 Eylül 2018 22:53
ondermat

Özel mesaj gönder
ondermat
Haluk Bilginer

Haluk Bilginer

İletiTarih: 11 Eylül 2018 23:50
Rindaman

İletiler: 10

Özel mesaj gönder
Rindaman
Münir Özkul'un benim için Türk sinemasında yeri apayrıdır!

Söyleyecek çok şey var tabi ama kimseyi öyle kıyas yapmak istemem. Sadri Alışık da Müjgan filminde mükemmeldi! ne sinemalarımız varmış eskiden! Şimdi herkes filmlerde şekil karakteri oynamak zorunda!

İletiTarih: 12 Eylül 2018 01:56
luper

twitter Özel mesaj gönder
luper
Şener Şen

bu anketi görünce hemen aklıma eskiden okuduğum güzel bir söz geldi...

'' Albert Einstein Türkiye de doğsaydı simit satardı , Şener Şen Amerika da doğsaydı Oskar alırdı '' ...

İletiTarih: 13 Eylül 2018 02:28
yengec71

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
yengec71
Şener Şen, yardımcı erkek oyuncuda Ali Şen Gülücük

İletiTarih: 13 Eylül 2018 16:14
Wylde

Özel mesaj gönder
Wylde
Belkide bu güne kadar en kararsız kaldığım anket. Hepsi birbirinden değerli oyuncular. Hepsini çok severim. Kendilerini çok aratıyorlar.

İletiTarih: 13 Eylül 2018 17:12
BrainscanTrickster
Müdavim

İletiler: 310

Özel mesaj gönder
BrainscanTrickster Müdavim
İlk Ayhan Işık dedim kendi kendime fakat listede Şener Şen'in oyunculuk yeteneği ayrı bir boyutta. Tek bir tipleme ve tarzdan ibaret değil kendisi, her türü ve karakteri muazzam oynuyor. Son kararım Şener Şen

İletiTarih: 13 Eylül 2018 17:42
abdullah_cengiz

Özel mesaj gönder
abdullah_cengiz
Böyle bi oylamada açık ara farkla en %50 olarak Şener Şen olmalı diyorum. buradaki hiç bir sanatçı Şener Şen gibi her karaktere girebilecek sanatçı değildir. en azından Şener Şen kadar değildir. ayrıca Kemal Sunal şüphesiz ve istisnasız bir şekilde burada hepimizin çok sevdiği öükemmel bi sanatçıdır. ama bu kadar oy almasının sebebinin önemli bi kısmını bizi çok güldürdü için verildiğini düşünüyorum.

İletiTarih: 13 Eylül 2018 21:19
welatperest21

Özel mesaj gönder
welatperest21
cannes film festivalinde türkiye adına ilk ödülü alan YILMAZ GÜNEY eklenmeyerek büyük hata.. tartışmasız tek aktör yönetmen

İletiTarih: 14 Eylül 2018 09:49
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 7 sayfa) [Bu başlıkta 93 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film