Giriş Kayıt
Sizce Gelmiş Geçmiş En İyi Korku / Gerilim Filmi Hangisi?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 7 sayfa) [Bu başlıkta 91 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Sonraki »

Sizce Gelmiş Geçmiş En İyi Korku / Gerilim Filmi Hangisi?
Psycho (1960)
8%
 8%  [ 104 ]
Alien (1979)
10%
 10%  [ 131 ]
The Shining (1980)
13%
 13%  [ 172 ]
The Thing (1982)
3%
 3%  [ 43 ]
The Exorcist (1973)
18%
 18%  [ 242 ]
Halloween (1978)
3%
 3%  [ 45 ]
[Rec] (2007)
8%
 8%  [ 115 ]
Saw (2004)
28%
 28%  [ 367 ]
Jaws (1975)
4%
 4%  [ 59 ]
What Lies Beneath (2000)
1%
 1%  [ 22 ]
Toplam Oylar : 1300 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
slipknotisgay

İletiler: 11

Özel mesaj gönder
slipknotisgay
shining,alien,psyco,thing,exorcist...bu çapta efsanelerin olduğu bir anketten saw çıkması beni şok etti resmen.sonra hatırladım türk olduğumuzu... Rus ruleti

İletiTarih: 22 Kasım 2009 03:58
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Lusin

İletiler: 4

Özel mesaj gönder
Lusin
listede ki filmlerin çoğu kült olmakla beraber yönetmenleriy sinemada ilklere imza atmışlardır. ama artık sinemaya olan beklentilerimiz değişiyor. klişeleri görmek istemiyoruz. bu tabiki saw çok iyi demek değil bende beğenmiyorum saw'ı. ancak bu tarz anketlerden artık farklı sonuçlar almamız gayet normal ve olması gereken diye düşünüyorum

İletiTarih: 22 Kasım 2009 04:53
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
slipknotisgay

İletiler: 11

Özel mesaj gönder
slipknotisgay
jack nicholson'un kapıyı baltayla parçaladıktan sonra açtığı aralıktan bakarkenki yüz ifadesi klişe değildi..klişe, bu kültü taklit eden filmler oldu.diğerleri içinde aynı şey geçerli. yeniliğe karşı değilim ama her biri kendi akımını başlatan ve oyuncusundan yönetmenine neredeyse kusursuz olan, bu zamanının "yenilikçi" filmlerini es geçip iyi bir fikirden hareketle çekilmiş vasat bir filmin bu anketten çıkmasıdır beni şaşırtan. zira hatırlatıyım anketin başlığını: "Sizce Gelmiş Geçmiş En İyi Korku / Gerilim Filmi Hangisi?"...

İletiTarih: 22 Kasım 2009 05:09
makise

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
makise
« slipknotisgay » yazdı:
shining,alien,psyco,thing,exorcist...bu çapta efsanelerin olduğu bir anketten saw çıkması beni şok etti resmen.sonra hatırladım türk olduğumuzu... Rus ruleti

Acı veren bir durum,evet. Cılkı çıkmış bir serinin en çok oy alması düşündürücü. Klişelerden bahsederken bence Saw birinci sırada. 1. filmden sonra orjinal ne kaldı bu seride anlayamıyorum. 1. film neyse diğer bölümlerde de aynı şeyler mevcut., sadece kurbanlar değişmekte.

İletiTarih: 23 Kasım 2009 20:51
balgat

İletiler: 18

Özel mesaj gönder
balgat
Oyumu Saw dan yana kullandım. Fakat listede olmayanlar arasında "Phobia" "One Miss Call (Japan)" "Ring 1(USA) izlerken beni ciddi ciddi germişti. izlemediyseniz özellikle phobia filmini bir yerden bulun izleyin

İletiTarih: 24 Kasım 2009 00:52
milou

İletiler: 2

Özel mesaj gönder
milou
keşke
keşke ki keşke

keşke senelere göre bi ayrım olsaydı..bana göre şeytan kendi türüne ve senesine baktığımda en başarılı korku filmmi...o zamanın teknikleri (kafa dönme ,tavanda yürüme sahnesi gibi)gayet başarılıdır..bide seven olsaydı listede hiç düşünmeden ona atardım oyumu...

İletiTarih: 27 Kasım 2009 19:28
forestgump03

İletiler: 13

Özel mesaj gönder
forestgump03
gözlerim "hannibal" lecter'ı aramadı değil...

İletiTarih: 28 Kasım 2009 02:38
EMRINHO

İletiler: 3

Özel mesaj gönder
EMRINHO
ben ilk sırada Silence of The Lambs (Kuzuların Sessizliği)ni aradım ama listeye alınmamış bile şaşırdım. İkinci sıramdaki Saw (Testere) idi. onu işaretledim.

İletiTarih: 29 Kasım 2009 01:27
nGo

İletiler: 9

Özel mesaj gönder
nGo
Gözüm hemen Rose Red'i arasada oyumu The Exorcist'e verdim.
Ancak, Rose Red'de kesinlikle olmalıydı bence.

İletiTarih: 29 Kasım 2009 02:00
KiRa-X

İletiler: 95

facebook E-Posta gönder Özel mesaj gönder
KiRa-X
« xcreepyx » yazdı:
paranormal activity i izlemedim henüz dvd bekliyorum

dostum şahsi görüşüm o kadar heveslenme gerilime yönelik hiçbir şey yok neredeyse. blair cadısını seyrederken gerilip sonra kalktığında ben ne izledim ya durumuna düşüyorsun bu filmde de. sadece birkaç sahne var o da son 30 dk da gerilimin g- sini görüyorsun ama -erilim bir türlü gelmiyor:) heveslenme dedim çünkü insan heveslenerek bekliyor iyi bir film umuyor sonra bir an da çöküyor. en son padorum da geldi başıma o durum çok iyi bir film bekliyordum ama normalin üstüne geçememiş şahsen Sümüklü

İletiTarih: 30 Kasım 2009 18:28
athenon

İletiler: 2

Özel mesaj gönder
athenon
bence korku ve gerilim için ayrı iki anket düzenlenmeliydi. Nitekim korkuda tercihim exorcist gerilimde ise saw. Ama maalesef tek seçenek olunca bu anket, gerilim-korku dalında en sevilen filmin saw olduğu sonucunu değil, gerilim filmlerinin korku filmlerinden daha çok sevildiği sonucunu ortaya koyar.

İletiTarih: 03 Ocak 2010 15:46
ismetc
Korku Sineması
Görsel Yükleyici

İletiler: 1383

Özel mesaj gönder
ismetc
Korku Sineması
Görsel Yükleyici
Halloween. John Carpenter favori yönemenimdir.

İletiTarih: 29 Mart 2010 16:31
soosle

İletiler: 46

Özel mesaj gönder
soosle
Sapık.Görüntüler ,müzik ve oyunculuk bir numara Wink

İletiTarih: 12 Nisan 2010 19:00
Ilkkan

İletiler: 451

Özel mesaj gönder
Ilkkan
« slipknotisgay » yazdı:

bu daha çok yılla ilgili. millet iyi vakit geçirmek izliyor ve her gün film izleyen biri bile 60'lı yıllardaki filmleri seyretmek istemiyor, sonuçta saw güncel bi film. 50-60'lı yıllardaki filmlere yazılan yorumlar 1-2 sayfa iken, yeni çıkmış rezalet bi filme bile 10 sayfa yorum yazılabiliyor. hele ki iyi filmse bu 50 sayfayı bile buluyor, olay bu.

psycho'nun her şeyi inanılmazdı, en iyi soundtrack ondaydı bana kalırsa ve filmi yöneten de hitchcock, her şey yeterlidir sanırım? en korkunç olmayabilir ama en iyi korku filmiydi.

İletiTarih: 13 Nisan 2010 02:22
heredot21

İletiler: 28

Özel mesaj gönder
heredot21
küçükken jaws ı izlerken gerilmekten ayaklarıma kramp girdiğini hatırlıyorum Hıhı tabi ki büyük beyaz

İletiTarih: 27 Nisan 2010 19:52
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 7 sayfa) [Bu başlıkta 91 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film