Giriş Kayıt
Bilgisayar açılırken şu hatalarla karşılaşıyorum
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 6 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Cabal

İletiler: 152

facebook twitter Özel mesaj gönder
Cabal
 Bilgisayar açılırken şu hatalarla karşılaşıyorum

İlk olarak RunDLL32.EXE bozuk görüntü; C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll uygulaması veya DLL'si, geçerli bir Windows bellek görüntüsü değil. Lütfen yükleme disketinizle karşılaştırın.
Üstte yazılana tamam deyince ise hem bu hatayı tekrar veriyor bir de
C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll yükleme hata %1 geçerli bir Win32 uygulaması değil, hatasını veriyor bunlara tamam deyince hatasız bilgisayar çalışıyor ama sorun ne diye, içime kurt düştü.

İletiTarih: 08 Mayıs 2013 14:20
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
LostProphet
Mr. Sinefil
Müdavim

İletiler: 877

Özel mesaj gönder
LostProphet
Mr. Sinefil
Müdavim
pek bir fikrim yok ama NvCpl.dll ekran kartı sürücüsü ile alakalı galiba. yani sürücüyü kaldırıp modeline göre en güncel sürümünü yüklersen belki işe yarar. denemekten zarar gelmez Gülücük

İletiTarih: 08 Mayıs 2013 14:44
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
by_yeti
Emektar

İletiler: 3739

Özel mesaj gönder
by_yeti Emektar
Ana kart dediğimiz motherboard cd'sini cd sürücüsüne takıp, bir şekilde silinmiş dosyaları yeniden yükleyebilirsiniz. Sanırım bilgisayarınıza zararlı yazılım türü trojan bulaşmış ki, böyle hatalar alıyorsun. Eğer yakın bir zamanda format atılmamışsa yedeklerinizi alarak temiz bir format çekmenizde yarar var.

Çok bildiğimden değil ama, ukala olarak algılamanızı istemiyorum. Geçmişte bu ve buna benzer hataları bende alıyordum. Sonra, sırf merakımdan system32 klasörünün içinde bir dosya gördüm. Sildikçe yeniden oluşan bu dosyanın trojan olduğunu öğrendim. Hatta nette, ileride HDD nin tamamını bir daha kullanılamayacak bir şekilde tahrip ettiğini öğrendim.

Ukalalık ettiğsem özür dilerim.

İletiTarih: 08 Mayıs 2013 16:14
g.c.
Sinefil Grubu

İletiler: 2543

Özel mesaj gönder
g.c. Sinefil Grubu
Alıntı:
sorunu çözdüm arkadaşlar. nvidia nın 179.48 sürücüsünü kaldırıp yerine 17944 sürümünü yükledim artık nvidia control paneli kullanabiliyorum ve hata vermiyor açılırken..bu sorunu yaşayan arkadaşlar başka sürümleri denerse çözülür sanırım.

Alıntı:

Arkadaşlar Sorun Driver Yanlış Yüklenmesinden Kaynaklanıyor Yüklemiş olduğunuz Driveri Kaldırın Ve Güncel Driver Normal Kurulum Yapın...

nvidya driverlerını bi kaldırıp tekrar kuracak olursan güncel driver senin sorununu da çözecek gibi. Saygılar

İletiTarih: 08 Mayıs 2013 16:28
by_yeti
Emektar

İletiler: 3739

Özel mesaj gönder
by_yeti Emektar
Ayrıca;
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama, nette sizin için yaptığım araştırmada şöyle bir bilgiye rastladım.

Alıntı:
Şu komutu kullanarak o dosyayı yenileyebilirsin belki çözüm olabilir.

Run' a şunları yaz.

expand <CD-ROM:>\i386\rundll32.ex_ %Systemroot%\rundll32.exe

Alıntı:
NvCpl.dll
Nvidia nın, driverine uygun olmayan bir sürücü yüklenmesi sonucu oluşan hatadır.

İletiTarih: 08 Mayıs 2013 16:36
Cabal

İletiler: 152

facebook twitter Özel mesaj gönder
Cabal
« by_yeti » yazdı:
Ana kart dediğimiz motherboard cd'sini cd sürücüsüne takıp, bir şekilde silinmiş dosyaları yeniden yükleyebilirsiniz. Sanırım bilgisayarınıza zararlı yazılım türü trojan bulaşmış ki, böyle hatalar alıyorsun. Eğer yakın bir zamanda format atılmamışsa yedeklerinizi alarak temiz bir format çekmenizde yarar var.

Çok bildiğimden değil ama, ukala olarak algılamanızı istemiyorum. Geçmişte bu ve buna benzer hataları bende alıyordum. Sonra, sırf merakımdan system32 klasörünün içinde bir dosya gördüm. Sildikçe yeniden oluşan bu dosyanın trojan olduğunu öğrendim. Hatta nette, ileride HDD nin tamamını bir daha kullanılamayacak bir şekilde tahrip ettiğini öğrendim.

Ukalalık ettiğsem özür dilerim.

Estağfurullah hocam, ben de sizin dediğiniz gibi virüsten şüphelendim, halbuki bilgisayara yeni format atmıştım diğer arkadaşlara da teşekkürler nvdia'yı güncelleyeceğim baktım olmadı bir ara tekrar format atarım.

İletiTarih: 08 Mayıs 2013 16:43
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 6 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024