Giriş Kayıt
İran Filmleri Tavsiyesi
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 59 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu

İletiler: 1170

Özel mesaj gönder
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu
Dün gece seyrettim, çok beğendim. İran'lı yönetmen & oyuncu Rafi Pitts'in İran & Almanya ortak yapımı çalışması. Sadece İran Sineması severlere değil, aynı zamanda Avrupa Sinemasından, özellikle de İskandinav Sinemasından hoşlananlara da tavsiye ederim.

The Hunter
2010
The Hunter
Gerilim90 dk

Yönetmen: Rafi Pitts
Hapıs yattığı için gündüz iş bulamayan Ali, bir otomobil fabrikasında gece vardıyasında bekçi olarak çalışmaya başlar. Bir gün av dönüşü eve geldiğinde karısını ve kızını bulamaz, hükümet karşıtı bir ayaklanmada karısının ve kızının...
6.2 (1,589 Oy)

İletiTarih: 18 Mart 2013 16:48
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu

Özel mesaj gönder
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu
Savaşlarda en çok acıyı çocuklar çekermiş... Yürek parçalayan bir hikaye, muhteşem oyunculuklar. Mutlaka seyretmelisiniz.

Sag-haye velgard
2004
Sag-haye velgard
Dram93 dk

Yönetmen: Marzieh Makhmalbaf
Birkaç çocuk, düşmana ait olduğunu düşündükleri bir köpeği öldürmeye çalışır. Ama yedi yaşındaki Gol Ghoti ve kız kardeşi Zahed, köpeği kurtarır. Ne çocukların ne de köpeğin kalacak bir yerleri vardır; anneleri de hapistedir. Her gece, bir gardiyan...
7.1 (703 Oy)

İletiTarih: 20 Mart 2013 15:29
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu

Özel mesaj gönder
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu
Yürek burkan bir aşk ve intikam hikayesi.

Shah-re ziba
2004
Shah-re ziba
Dram101 dk

Yönetmen: Asghar Farhadi
Akbar on sekizine yeni girmiştir. On altı yaşındayken cinayet suçlamasıyla rehabilitasyon merkezine kapatılmıştır, yani hakkındaki ölüm cezası kararının işleme konulması için on sekizine girmesi gerekmektedir. Şimdi Akbar, idam kararının yürütüleceği...
7.6 (6,152 Oy)

İletiTarih: 20 Mart 2013 15:31
walkabout

İletiler: 20

Özel mesaj gönder
walkabout
Jodaeiye Nader az Simin
2011
Jodaeiye Nader az Simin
Suç / Dram / Aile123 dk

Boşanmak üzere olan ama çocuklarının velayeti konusunda ikileme düşen bir çiftin öyküsünü anlatıyor. Simin, kocası Nader ve kızı Termeh’le birlikte İran’ı terk etmek istemektedir. Nader’in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine...
8.3 (257,148 Oy)

ve
Darbareye Elly
2009
Darbareye Elly
Dram / Gizem / Gerilim119 dk

Ahmad, Almanya'da yıllar boyu yaşadıktan sonra, İran'ı ziyaret etmeye karar verir. Üniversiteden eski arkadaşları, Ahmad'ın gelişi onuruna Hazar Gölü kıyısında hep birlikte üç gün geçirecekleri bir tatil planlarlar. Bu tatili düzenlemek, gruptaki kadınlardan...
7.9 (56,822 Oy)

İletiTarih: 20 Mart 2013 15:42
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu

Özel mesaj gönder
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu
It's Winter
2006
It's Winter
Dram86 dk

Yönetmen: Rafi Pitts
"Kış", Tahran kırsalında hayata tutunmaya çalışan bir grup insanın öyküsü. Eşine ve çocuğuna para gönderebilmek için kışın gelmesiyle birlikte uzak diyarlara yol alan bir adam, aylar geçmesine rağmen kendisinden haber alamayan ailesi, şehre...
6.7 (654 Oy)

Gabbeh
1996
Gabbeh
Dram / Gizem / Romantik75 dk

Yönetmen: Mohsen Makhmalbaf
Makhmalbaf'ın 1996'da çektiği Gabbeh, adını İran'da dokunan bir halı cinsinden alıyor. Doğanın renklerini kullanış biçimi ve şiirsel anlatımı ile dikkat çeken filmin konusu kısaca şöyle: Gabbeh, İran'ın güneybatısındaki Türk asıllı Bahtiyar aşiretinin...
6.9 (3,631 Oy)

İletiTarih: 28 Mart 2013 16:31
kodoo

İletiler: 23

Özel mesaj gönder
kodoo
Khoda Nazdik Ast / God is Close / Allah Yakındır [2006] adlı İran filmini arkadaş İngilizceye ben de Türkçeye çevirdim ama sitenizde bulunmadığından altyazıyı gönderemiyorum. Ayrıca, yoğun olduğumdan yeni iran filmleri çevirisinde yardımcı olacak kişiler arıyorum. İlgilenen var mı acaba? Teşekkürler. Selametle

İletiTarih: 07 Mayıs 2013 00:30
Yıldıray GENÇ

İletiler: 382

Özel mesaj gönder
Yıldıray GENÇ
Molke Soleiman
2010
Molke Soleiman
Dram / Tarihi / Savaş110 dk

Yönetmen: Shahriar Bahrani
Peygamber ve Kral! Allah ona daha önce kimseye vermediği bir güç verdi. Emrine cinler, hayvanlar ve rüzgar boyun eğdirildi. O, Kur’an’ın da ayetlerle sabit kıldığı dünya hükümdarı Hz.Süleyman!! | Gönderen: poormf...
6.1 (4,930 Oy)

İletiTarih: 07 Mayıs 2013 10:07
by_yeti
Emektar

İletiler: 3739

Özel mesaj gönder
by_yeti Emektar
« sesizadam » yazdı:

Beni benden alan, ağlamama sebep olmuş bir dram. Koltuğa çiviliyor, içinizi daraltıyor...

Süreyya' yı taşlamak
The Stoning of Soraya M.
2008
The Stoning of Soraya M.
Dram114 dk

Yönetmen: Cyrus Nowrasteh
Freidoune arabası bozulduğu için durduğu küçük bir köyde Zehra ile tanışır. Freidoune'nin gazeteci olduğunu anlayan Zehra, onunla konuşabilmek için ısrarla peşine takılır. Yeğeni Süreyya bir gün önce, aynı köyde yaşadığı insanlar tarafından vahşice...
7.9 (21,648 Oy)

Freidoune arabası bozulduğu için durduğu küçük bir köyde Zehra ile tanışır. Freidoune'nin gazeteci olduğunu anlayan Zehra, onunla konuşabilmek için ısrarla peşine takılır. Yeğeni Süreyya bir gün önce, aynı köyde yaşadığı insanlar tarafından vahşice katledilmiştir. Ölmeden önce yeğenine söz veren Zehra, bunun köyün sırlarının arasına gömülmemesi için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

Bu filmi izledikten sonra, insanın, nefes aldığı her saniye için Tanrıya binlerce defa şükredeceği türden bir film olduğunu eklemek istiyorum.

« alpereneren » yazdı:

Zamani barayé masti asbha
2000
Dram / Savaş80 dk

Yönetmen: Bahman Ghobadi
Irak - İran sınırında kaçakçılık yapan kaçakçılar, İranlı çocukları Irak'ta yük taşıma, ambalaj yapma gibi işlerde çalıştırmakta, dönüşte İran sınırdan geçerlerken de çocuklarla gizlemeye çalıştığı kaçak ürünleri sınırdan geçirmeye...
7.7 (8,794 Oy)

filmi izledim bu akşam.hakikaten çok begendiğimi söylemeliyim.sürükleyici ve bir o kadar da dramatize edilmiş güzel bir film.zaten oldum olası dış mekanlarda çevrilen filmleri severim.küçük çocugun kardeşleri için yaptıgı fedakarlıklar ve zor hayat şartlarında mücadelesi gayet iyi işlenmiş.herkese tavsiye ediyorum.

2000
Dram / Savaş80 dk

Yönetmen: Bahman Ghobadi
Irak - İran sınırında kaçakçılık yapan kaçakçılar, İranlı çocukları Irak'ta yük taşıma, ambalaj yapma gibi işlerde çalıştırmakta, dönüşte İran sınırdan geçerlerken de çocuklarla gizlemeye çalıştığı kaçak ürünleri sınırdan geçirmeye...
7.7 (8,794 Oy)

Çok istememe rağmen ne yazıkki izleyemedim. Şimdi nette vızır vızır filmi arıyorum. Rus ruleti Rus ruleti

İletiTarih: 07 Mayıs 2013 12:11
chandra

İletiler: 472

facebook Özel mesaj gönder
chandra
Şu filmi İran sinemasında tek geçerim:

Baran
2001
Baran
Dram / Romantik94 dk

Yönetmen: Majid Majidi
17 yaşındaki Azeri Latif, Tahran'daki bir inşaatta ameledir. Aynı inşaatta kaçak olarak çalışan bir Afganlı iş kazasında yaralanınca Latif'in hayatı da beklenmedik bir yön alır. Sakatlanan işçinin yerine oğlu Rahmat çalışmaya başlar. Kalabalık ailesini...
7.8 (8,921 Oy)

Bu da gerçek bir olaydan uyarlamadır; yıkar, sinirlendirir, küfür ettirir:

The Stoning of Soraya M.
2008
The Stoning of Soraya M.
Dram114 dk

Yönetmen: Cyrus Nowrasteh
Freidoune arabası bozulduğu için durduğu küçük bir köyde Zehra ile tanışır. Freidoune'nin gazeteci olduğunu anlayan Zehra, onunla konuşabilmek için ısrarla peşine takılır. Yeğeni Süreyya bir gün önce, aynı köyde yaşadığı insanlar tarafından vahşice...
7.9 (21,648 Oy)

İletiTarih: 08 Mayıs 2013 01:16
ignoramus
Yorumbaz

İletiler: 2

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
ignoramus Yorumbaz
İran Sineması
İzlenebilecek güzel filmler

Allah Yakındır adlı film, aşk ve hakikat ekseninde Rıza'nın hayatını konu ediniyor. Konusu, mesajı, oyunculukları gerçekten çok etkileyici.

İletiTarih: 01 Şubat 2014 02:54
sesizadam

İletiler: 2723

Özel mesaj gönder
sesizadam
Re: İran Sineması
İzlenebilecek güzel filmler

« ignoramus » yazdı:
Allah Yakındır adlı film, aşk ve hakikat ekseninde Rıza'nın hayatını konu ediniyor. Konusu, mesajı, oyunculukları gerçekten çok etkileyici.

Khoda Nazdik Ast
2006
Khoda Nazdik Ast
Dram86 dk

Yönetmen: Ali Vazirian
Bazılarına göre delidir Rıza. Hayatı taşımacılık olan Rıza, günün birinde bir köy öğretmeniyle tanışır. Artık bir yolcusu tek vardır: Öğretmen Hanım. İlk görüşte aşk bu olsa gerek diye maşuğundan ayrı yaşayamayacağını düşünen adam, gün...

İzleme listesine dahil edilmiştir. Saygılar

İletiTarih: 01 Şubat 2014 05:23
sesizadam

İletiler: 2723

Özel mesaj gönder
sesizadam
Tala va mes
2011
Tala va mes
Dram97 dk

Yönetmen: Homayoun Assadian
Humayun Esediyan'ın yönetmenliğini yaptığı bu İran Filminde, din öğrencisi Seyyid Rıza; eşinin MS (Multipl Skleroz) hastalığı teşhisinden sonra, edindiği ilmini hayata geçirmek zorundadır.. Esediyan, filmi “Altın ve Bakır”da, Tahran’daki günlük...
7.2 (3,745 Oy)

10 /10

Sana ilk defa... Sana ilk defa sesimi...

Sürprizbozan: Göster

Duygulandım bu sözlere. Nasıl bir evlilik duygusu... Nasıl bir his ile oyunculuk. Ne kadar samimi, içten ve sıcak. Exclamation

İletiTarih: 04 Şubat 2014 01:48
kodoo

Özel mesaj gönder
kodoo
"Davul Dengi Dengine" [2010] ve "Elma ve Selma" [2011] filmlerini tavsiye ediyorum. İzleyin, pişman olmayacaksınız.

İletiTarih: 27 Haziran 2014 21:17
kodoo

Özel mesaj gönder
kodoo
resim

Adı: Havz-ı Nakkaşi (Resim Havuzu)
Yönetmen: Maziyar Miri
Yapımcı: Menuçehr Muhammedi
Oyuncular: Şahap Hüseyni, Nigar Cevahiriyan, Fereşte Sadr Ameli, Siyamek Ahsai...
Ülke: İran İslam Cumhuriyeti
Süre: 88 Dakika
Yapım Şirketi: Sure Sinema
Yayın Tarihi: 04/09/2013
Filmin Konusu: Meryem ve Rıza diğer insanlardan farklılardır. Azıcık farklı değil, çok farklılar. Ancak bu farkın getirdiği problemleri, aşkın mucizesi ile çözebileceklerini göstermek için çok çalışmaları gerekiyor..

Filmi altyazılı izleyebilirsiniz Gülücük

İletiTarih: 10 Temmuz 2015 17:48
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 59 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024