Giriş Kayıt
En çok hangi dönemin filmlerini beğenerek izlersiniz?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 41 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »

90' lar...
61%
 61%  [ 248 ]
80'ler...
9%
 9%  [ 37 ]
70'ler...
5%
 5%  [ 23 ]
60'lar...
3%
 3%  [ 16 ]
1950 ve öncesi...
5%
 5%  [ 23 ]
Diğer... (Lütfen belirtiniz)
14%
 14%  [ 59 ]
Toplam Oylar : 406 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
Su

İletiler: 252

Özel mesaj gönder
Su

İletiTarih: 06 Ekim 2009 15:25
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
harry777

İletiler: 243

twitter Özel mesaj gönder
harry777
Nedenini aslında bilmiyorum ama hep 90'lara ait filmler beni daha çok çekmiştir.Sanırım yaşım itibariyle çocukluğumda bu filmleri izlediğim için

İletiTarih: 06 Ekim 2009 16:06
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Computer
Eski Yönetici

İletiler: 2648

facebook Özel mesaj gönder
Computer Eski Yönetici
Tabi ki 90'lı yıllardan sonrası nedeni ise görsel efektli filimlerin artması ve görsel efektli filimlerin insanda film izleme duygusunu daha artırması diye düşünüyorum Hehehehe Saygılar Saygılar Saygılar

İletiTarih: 06 Ekim 2009 16:22
En son Computer tarafından 07 Ekim 2009 16:13 tarihinde değiştirildi.
mkolacan

İletiler: 227

Özel mesaj gönder
mkolacan
Bugün başyapıt dediğimiz hemen bütün filmler 90 larda yapıldı..90 lı yıllarda sinema çok
büyük atılım gerçekleştirdi..

İletiTarih: 06 Ekim 2009 16:35
freelast

İletiler: 2144

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
freelast
Cevabım 90'lı yıllar oldu, çünkü o yıllarda gerek teknoloji kullanımında gerek de senaryo ve hikaye üretiminde zirveye ulaşıldığını düşünüyorum. Hatta şu anki senaryo üretimindeki kısırlığın o yıllardaki müthiş üretime-tüketime bağlı olduğunu düşünüyorum tıpkı Türk pop müziğinde olduğu gibi.

İletiTarih: 06 Ekim 2009 16:46
lifeguard

İletiler: 134

Özel mesaj gönder
lifeguard
90 yıllar çünkü arşivimdeki baş yapıtların çoğu 90 lı yıllara ait.Senaryo ve oyunlucuk adına çok iyi filmler var 90 la 2000 yılları arasında piyasaya çıkmış.Ancak şimdi daha çok bilgisayarlarla görsel efektler verilerek insanları sinemaya çekmeye çalışıyorlar vede başarıyorlar.

İletiTarih: 06 Ekim 2009 17:03
sesizadam

İletiler: 2723

Özel mesaj gönder
sesizadam
elbette 90lı yıllar. tvde gördügümüz filmlerin bir çogu 90lı yılların filmleri görüntüsünü filmdeki karakterlerin tarzı duruşu "hani yeşilçamdaki konuşmalar vs gibi" hafızamda Çok Mutlu 90lı yıllar çok verimli geçmiş dünya sineması için ama bizde durum öyle degil...

İletiTarih: 06 Ekim 2009 19:02
HasanAga

İletiler: 384

Özel mesaj gönder
HasanAga
kesinlikle 90'lı yıllar
hem müzik, hem sinema, hem de tiyatro yönünden en ağır basan dönem 90 lardır.
o dönem de yapılan her sanatsal çalışma, benim için daima zirveye oynar.

İletiTarih: 06 Ekim 2009 20:56
dj shadow

İletiler: 17

Özel mesaj gönder
dj shadow
kesinlikle cevabım 90'lı yıllar bence görsel effektlerin artması ile filmlere yeni tat gelmiş ve bu teknoloji sayesinde pek çok fantastik-bilim kurgu filmler başarıyla yapılmıştır buna en yakın ve güzel örnekte son çekilen star trek ile birde ilk çekilenleri kıyaslayın o zaman her hangi bir yoruma gerek kalmadığını bilirsiniz ama şunuda belirteyim eski dönemlerde romantik ve dram dalında bu günkülerden bile iyi yapımlar yapılmıştır çğnkğ o filmlerde effekten ziyade konu anlatımı ve oyunuculuk önemli idi bence o yılların oyuncuları bugünkü oyunculardan çok daha üstün kalitededir Saygılarımla Hıhı Bay Bay

İletiTarih: 07 Ekim 2009 00:13
Volkssturm
Güvenilir Yükleyici

İletiler: 60

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Volkssturm Güvenilir Yükleyici
Benim yanıtım ise 60'lı ve 70'li yıllar. O dönemdeki filmler şimdikinin aksine daha çok sosyal konulu, insanı anlatan, düşündüren ve nitelikli filmlerdi. İnsan üzerinde bir iz bırakabiliyordu. Ingmar Bergman filmleri gibi örneğin. Şu anda daha çok Amerikan propagandası ya da sonunu daha başından bildiğimiz filmleri izlemek durumundayız.

İletiTarih: 07 Ekim 2009 23:00
leone

İletiler: 485

Özel mesaj gönder
leone
Diziler olsaydı kesinlikle 80 ler ~90 olablirdi ama sinema bence 2000 ve sonrası hatta 99 ve sonrası

İletiTarih: 08 Ekim 2009 00:21
tafamus88

İletiler: 19

Özel mesaj gönder
tafamus88
90'lı yıllar diyorum.Birçok şey söylenebilir,zaten arkadaşlar bunları belirtmişler.Ama ayrı bir tat var o dönem sinemasında.Bunu tam olarak ifade etmekte zorlanıyorum.Hani insan içinde nedenini bilmediği bir sevinç hisseder de bunu açıklayamaz ya öyle bir şey.

İletiTarih: 09 Ekim 2009 22:30
martimur
Korku Sineması
Emektar

İletiler: 1189

Özel mesaj gönder
martimur
Korku Sineması
Emektar
80'ler...

ben 80'li yılların filmlerinden çok tad alıyorum. Videoyla ilk tanışmalar -ki o dönemin yerli yabancı filmleri genelde video için yapılmıştı diye düşünüyorum- beni çok etkilemişti. Başyapıtlarım Stephen King's Pet Sematary ve Phantasm II (Hayvan Mezarlığı ve Manyak ) bu zamana denk geliyor.

İletiTarih: 10 Ekim 2009 00:24
elrohiremre

İletiler: 60

Özel mesaj gönder
elrohiremre
90'larda işin içine efektler girince sanki daha bi hoş oldu

İletiTarih: 21 Ekim 2009 17:48
kaancx

İletiler: 42

Özel mesaj gönder
kaancx
90lar iyidir (:

İletiTarih: 26 Kasım 2009 16:19
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 41 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film