Giriş Kayıt

Uzay Kuvvetleri 2911 (2015)


91 dk
3.9
 • 78/ 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
3.9/10 puan 29 kullanıcı oyladı
Yönetmen:
Senaryo:
Ülke:
Rating:
2.2
Dil:
Türkçe
37 kişi izledi 26 kişi izleyecek 2 kişinin favorisi 24 takip
Özet
"Uzay Kuvvetleri 2911" Türkiye'nin ilk 3D animasyon filmidir. 2911 yılında bir görev için yola çıkan "TCG Savarona" adlı Türk uzay gemisi ve mürettebatının yaşadığı büyük serüveni konu almıştır. Konusu kısaca şöyledir;
Uzayın dokuzuncu sektör adıyla bilinen tehlikeli ve henüz keşfedilmemiş kısmında bulunan bir nebulanın içinden gaz ve partikül örnekleri toplamak üzere Murat kaptan komutasındaki bilim adamlarından oluşan dört kişilik küçük bir mürettebat Albatros uzay istasyonundan Savarona uzay gemisiyle ayrılarak yola çıkarlar. Bu basit gibi görünen yolculukları onların yaşamla ölüm arasında kalacakları bir savaşın tam ortasına götürecektir. Bu savaşı kazanamazlarsa tüm güneş sistemi ve insan soyu da yok olacaktır. İşte bu savaşın kaderini Murat kaptan ve mürettebatının amansız mücadelesi belirleyecektir. "uk2911" | Gönderen: Avangart
Yorumlar
10 yıl önce
avatar
Türk milleti olarak hiç bir zaman kendi yaptığımız şeyi beğenmeyiz ... Pixar ile kıyaslıyoruz, Sony ile kıyaslıyoruz ... milyon dolar gelirleri olan firmaları örnek gösteriyoruz ... Türk milliyetçiliği yapmış diyoruz ... diyoruz da diyoruz ... filmi daha seyretmedim, sadece yorumları ve fragmanları gördüm ... olmamış diyen arkadaşlara soruyorum siz ne yaptınız ya da ben ne yaptım? Adamlar oturmuş uğraşmışlar büyük ihtimalle çok kısıtlı bir bütçeyle, küçük bir ekiple ortaya çıkartmışlar bir şeyler. Dünyanın en mükemmel animasyonu olmayabilir, grafiklerde, hareket motorunda, senaryosunda sorunlar olabilir. Ama içimizden birileri yapmış ve sunmuş. Tüketici toplumuzda büyük bir öncülük yapıp üretici olmuş bir şeyler ortaya çıkartmış. Keşke bir karelik renderı için bile bende bu projenin içinde olabilseydim. Animasyon konusunda güzel bir öncülük yapıp daha güzel şeyler sunacaklarını ve başkalarınında bu yoldan takip edeceğine inanıyorum. Sıradanlaşmış türk sinemasında bu cesaretli adımları nedeniyle tebrikler.
10 yıl önce
default avatar
elin amerikasında yada diğer ülkelerdeki filmlerin hepsi star wars yada halo filan gibi mi sanıyorsunuz acaba. ilk defa yapılmış bundan sonrakilerde üzerine koya koya gider demek yerine ''yolda kaldı diye araba yapmaktan vazgecen'' ülkemin vatandaşları bilime sanata olduğu gibi çok sevdikleri yorumculağa bile yabancı kalmışlar.
10 yıl önce
avatar
Filmi izlemedim sadece filmle ilgili haberler ve onlara ilişkin düşüncelerimi yazdım.
Yönetmen`in röportajını izledim biraz şaşırdım açıkçası. Amerikayı kendisinin Amerika yaptığını, Star Trek`leri Star Trek yapanın kendisi olduğunu, seriyi karanlık çağlardan kurtardığını söylüyor. J.J. `in (J.J. Abrams) yaptığı son film ortada diyor. Bu gittiğinde yalvarmışlar neredesin sen diye.

Diğer izlediğim haberde ise AVATAR, TENTEN gibi başarılı çalışmalarıyla bilinen görsel efekt uzmanı Rob Powers filme adeta açık çek vermiş. İzlediği teaser dan ne kadar mükemmel bir işle karşı karşıya olduklarını anlamış.

Hal böyle iken
1) Diğer sitelerde sadece bu filme yorum yapmak için kayıt olmuş, yorumlarının genel şekli "mükemmel film kesin gidin" şeklinde onlarca neden kişi olur? Bu kadar kaliteli bir işin böyle şeylere ihtiyacı var mıdır?
2) Bu Avatar ve Tenten de çalışan arkadaş yaptığı filmleri izlememiş mi?
3) Tamam bütçesi az olabilir ama gözümüzün gördüğünü de inkar mı edelim? Piar çalışması olabilir tamam. Ama bu başlangıç bunun üstüne koyacağız daha iyileri gelecek deyin. Mükemmel demek nedir ya!

Gönül ister ki bizimde sinemamızda 100 milyon dolar bütçeyle film çekilsin. İşte o zaman dünya çapında görsel efektleri olan filmler yapabiliriz. Tabi buralara gelmek için böyle yapımları desteklemek lazım ancak kötü bir filme mükemmel demek köstek olmaktır. Yapımcı ve yönetmenlerde konuşurken biraz daha ayakları yere basan şeyler söylemeli.
Uzay Kuvvetleri 2911 Altyazıları
Henüz bu filme ait altyazı bulunmuyor.
24 takip
Forumdan Benzer Başlıklar
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film