Giriş Kayıt

Vesper (2022)


112 dk
5.9
 • 118/ 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
5.9/10 puan 145 kullanıcı oyladı
Rating:
6.0
Vizyon Tarihi:
30 Eylül 2022 (Türkiye)
Dil:
İngilizce
Müzik:
195 kişi izledi 133 kişi izleyecek 9 kişinin favorisi 168 takip
Özet
Dünya ekosisteminin çöküşünden sonra, hasta babası Darius le garip ve tehlikeli bir dünyanın kalıntılarında hayatta kalmak için hayatta kalma becerilerini kullanan 13 yaşındaki inatçı bir kız olan Vesper'ın hikayesini konu ediyor. Vesper, gizemli bir kadın olan Camellia'yı bir uçak kazasından sonra yalnız ve kafası karışmış halde bulduğunda kayıp yoldaşını, devlet sayesinde oligarkların rahatça yaşadığı Kale'ye güvenli geçiş karşılığında, bulmasına yardım etmeyi kabul eder. Vesper çok geçmeden acımasız komşusu Jonas'ın, hayatlarını sonsuza dek değiştirebilecek bir sırrı saklayan Camellia'yı aradığını keşfeder. Tehlikeli bir maceraya atılan Vesper, alternatif bir geleceğin anahtarının kilidini açmak için zekasına ve biyo-hack yeteneklerine güvenmek zorundadır. - Gönderen: vedatotur
Yorumlar
1 yıl önce
avatar
Kesinlikle herkesin beğeneceği bir tarz değil ama sonuna kadar sıkılmadan merakla izlediğim bir film oldu. Uzunca bir süre kasvetli bir ortam içinde yavaş tempolu fakat son yarım saat oldukça heyecanlıydı. Küçük kız bana göre çok başarılıydı ve arka fonda çalan müziklerde dikkat çekiciydi.
Özellikle '' Vesper's Journey- Dan Levy ''
-- Bu filmi yapanların nasıl bir hayal gücü var. Çok sıra dışı olan insanın aklına gelmeyecek kadar farklı görsellikler.
Kısacası dediğim gibi farklı bir şey arayanlar için ilginç bir seçenek. Bence şans verin beğenmezseniz pass geçersiniz...
1 yıl önce
avatar
Bilim kurgu meraklılarına şiddetle tavsiye edilir. Film, güçlü bir şekilde performansa dayalıdır ve film için yaratılan ve oldukça geniş olan irfan dünya inşasını vurgular. İlerleme hızı yavaş ve bazı izleyiciler için zorlayıcı olabilir. Filmin yarattığı atmosfer, canlı nefes alan dünya gerçekten görülmesi gereken bir olay. Müziklerde son derece başarılı. Arka planda tüm ayrıntıları yakalamaya çalışan hevesli izleyiciler için iyi düşünülmüş, devam filmi gelebilir.

Sürprizbozan: Göster
1 yıl önce
avatar
Post apokaliptik filmlere zaafım vardır.Uzun zamandır şöyle sağlam bi post-apo film gelmiyor.Bu filmi görünce biraz inceledim ve görselleri, hikayesi hoşuma gitti hemen indirip izledim.Beklentimi karşıladı mı? Maalesef hayır.Çok ufak dar bir bölgede bir çocuğun etrafında dönüyor film.Sonradan dahil olan karakterde çok birşey katmıyor.Hikayenin ana teması, görsel tasarımlar(bitkiler) güzel ama işleyiş biraz sığ kalmış geldi bana.Kötü bir film değil ancak birşeyde katmıyor.Üzerine pek düşündürmüyor.Ancak türü sevenler rahatlıkla izleyebilir.Müzikleri hoştu.Ufakta olsa merak unsuru vardı ve sonuna kadar sıkmadan izlettirdi.Sonuda sanki devamı gelecekmiş gibi bitti.Camellia'yı oynayan Rosy McEwen iyi bir oyuncuymuş.İlk defa gördüm.Googleladığımda hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım ilginç.Sadece The Alienist dizisinde oynamış önceden.Yeni yetenek sanırım.

Sürprizbozan: Göster
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023