Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

irfanx

 
Kayıt : 14 Nisan 2010
  • Amigo
    Amigo
Son Yorumları
The Lost Daughter (2021)
12 Ocak 2022
Sanıyorum bazı arkadaşlar sadece birşeyler yazmak için bu satırları dolduruyorlar.Yorumların sinemaseverler tarafından yapılması daha gerçekçi değerlendirmeler olacaktır.Kültürel olarak bize yakın değil diye Türk Sinemasından başka sinema izlemeyelim o zaman.Filmin başarılı kurgusundan, oyuncuların performanslarının iyiliğinden kimse bahsetmiyor.Kültürel ve sınıfsal farklılıklar da titizlikle işlenmiş.
Sürprizbozan: Göster
taraf tutamayız,bu bir karakterdir,psikolojisi tarafsızca ve başarıyla işlenmiştir.Genç kadının tatminsizliği başarıyla gözler önüne serilmiştir.Bizim toplumumuzda da çocuklarını farklı nedenlerle terketmiş anneler yok mudur.Bizim toplumumuzda dizi film senaryoları bile erkeğin egemenliği üzerine kurulu, erkek aldatır ,hatta çocuk yapar sevgilisinden,ayrılır eşinden sonra canı sıkılır geri dönmek ister ,eski eşinin bir başka erkeğe yakınlaşması söz konusu olamaz ,yakınlaşamaz,kadının çocuğu bile babasının yaptıklarını kabullenir annesinkine tepki gösterir. Böyle şeyleri mi izleyelim hep. Psikolojilerin titizlikle irdelendiği ,oyunculukların çok başarılı olduğu izlenmesi gerekli bir film .
The Painted Bird (2019)
01 Mayıs 2020
Sarsıcı ve çok etkileyici bir çalışma;mutlaka izlenmeli görüşündeyim.En iyi yabancı film oscarı adaylarından biri olmalıydı bence.
Inconceivable (2017)
26 Temmuz 2017
Filmdeki gerçekten Nicholas Cage mi?İnanamadım!Oynamamış zaten,sadece duruyor,dolaşıyor.Bu vasatın çok altındaki gerilimde Nicky Whelan fena oyunculuk çıkarmıyor.Gina Gershon da ben neden buradayım,ne yapıyorum der gibi bir şaşkınlık içinde,yazık!Zaman kaybı
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023