Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

moderator

 
Kayıt : 09 Mart 2010
 • Pinokyo
  Pinokyo
 • Emancipation
  Emancipation
 • House of the Dragon
  House of the Dragon
 • The Greatest Beer Run Ever
  The Greatest Beer Run Ever
 • Fandom
  Fandom
Son Yorumları
Bursa Bülbülü (2023)
15 Ocak 2023
Eyyvah Eyvah tarzı bir film bekliyordum, değilmiş. Filmler genelde masal gibi sonlanır ama bu film finaliyle Million Dollar Baby (2004) etkisi yaptı. Hayat yeterince dövüyor, yıpratıyor zaten, bir tokat da sen vurmasaydın Ata...
RRR (Rise Roar Revolt) (2022)
15 Aralık 2022
Bu film süper kahraman filmleri (Marvel, DC) gibi seyredilmeli, yani mantığınızı bir kenara koyup olan bitenden keyif almalısınız. İmkan varsa büyük ekranda ve yüksek çözünürlük tercih edilmeli. Görüntü yönetimine, renk düzenlemesine epey emek harcanmış. Çok kaliteli, pırıl pırıl bir film. Olay Hindistan'da değil de Londra, Tokyo, Newyork gibi ışıl ışıl bir şehirde geçiyor zannedersiniz. Boz bulanık Ganj (belki başka bir nehir) bile prıl pırıl görünüyor. Hint filmi denilince aklına dans, ağlama, romantizm gelenler beğenmemiş olabilirler. Bu filmde canları "bir kurşun" bile etmeyen mazlum Hintlilerin zalim İngilizlere karşı isyanını görüyoruz. İngilizler bu filmde, Yeşilçam filmlerindeki Ermeni, Rum, Yunan çeteciler, işgalciler gibi gösteriliyor; hepsi birbirinden kötü, birbirinden zalim. İngiliz sömürgesi Hindistan'da bu hisle çekilmiş çok fazla film seyretmedim, bundan dolayı önemli buluyorum. Kapkaranlık Marvel, DC filmi seyredeceğinize buna şans verin. Oldukça akıcı, göze hoş gelen ve etkileyici bir film.
Emancipation (2022)
13 Aralık 2022
IMDB puanı "beyaz adam" tarafından kasıtlı olarak düşük verilmiş gibi duruyor. Kesinlikle iki saatinize değecek bir film. Siyah beyaza yakın bir renk tercih edilmiş, filmde tek beğenmediğim husus bu renk meselesiydi. Görkemli filmlerden alışık olduğumuz epik, dramatik "soundtrack"ler de yoktu. Will Smith'in canlandırdığı Peter'ın şahsında "çiftlik hayvanı" gibi kullanılan, alınan satılan, çoluk çocuğundan ayrı bırakılan siyahi kölelerin dramını izliyoruz. Kendilerine "nigger" denilince neden delirdiklerini bu filmde de görmek mümkün. Osmanlıda 1847'de kaldırılmasına rağmen köle alım satımının 1908'e kadar sürdüğünü not olarak düşeyim.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023