Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

moderator

 
Kayıt : 09 Mart 2010
 • İlgi Alanı
  İlgi Alanı
 • Kuru Otlar Üstüne
  Kuru Otlar Üstüne
 • True Detective
  True Detective
 • Kayhan
  Kayhan
 • The Beekeeper
  The Beekeeper
Son Yorumları
The Holdovers (2023)
03 Şubat 2024
Son yıllardaki yeşil perde önünde çekilmiş bol efektli, çatlamalı patlamalı filmlerden sonra sıradan bir konuyu görsel efekt katmadan anlattığı için "duygu dolu" veya "sıcak" gelmiş olabilir. Eskiden süper kahraman filmleri "nadiren" sinemaya aktarılırdı ve tadı olurdu, şimdi gına geldi ve bıktık. Bu filmin, yenilik diye deneysel, egzotik, füzyon mutfağı... yemekleri peşine düştükten sonra pilav üstü kuru fasulyeye dönmek gibi bir tadı var. Sıcaklığı renk düzenlemesinden. Hikayesi ortalama, yıllar sonra hatırlayıp da "bir kez daha seyredeyim" diyeceklerinizden değil. Herhangi bir kategoride Oscar alırsa çok şaşırırım doğrusu. Bu filmin benim için en güzel tarafı, sonlarına doğru Al Pacino'nun oynadığı 1992 yapımı Scent of a Woman'ı hatırlatması oldu ve ilk fırsatta soluksuz bir kez daha seyrettim.

Kullanıcı adımdan dolayı sitenin moderatörlerinden biriymişim zannediliyorum. Bu sitenin önceki hâline de üyeydim, 2010'danberi turkcealtyazi.org'u da takip ediyorum. Buradan indirdiğim altyazı bendeki filme uymamışsa ayarlamasını yapar siteye yüklerim. Arada da yorum yazarım. Geçtiğimiz günlerde forma yazdığım bir soru silinmiş (vardır bir sebebi). Çoğu zaman film zevklerimiz de uyuşmuyor. Bu sebeplerden artık altyazı göndermeyecek yorum da yazmayacağım. SON SÖZ OLARAK ŞUNU YAZAYIM: Film seçimlerinizi yapım yılına göre belirlemeyin. Yeni filmlerin IMDB puanlarının da aldatıcı olabileceğini unutmayın. İyi seyirler...
Farha (2021)
03 Şubat 2024
Filmi biraz önce seyrettim. İnsanın ciğerini parçalayacak acıklı bir şarkı/türkünün detone bir yorumla istenen etkiyi verememesi gibi. Güzel bir konu harcanmış gitmiş. Verirsem düşük olacağı için puan vermeyeceğim fakat 1948'de neler yaşandığına dair fikir edinmek adına izlenmesini öneririm.

(Siz ne düşünürsünüz bilmem) Farha rolünü, diğer çocuk oyuncu (Tala Gammoh) oynasaymış daha iyi olurmuş gibime geliyor. Kısa bir rolü olmasına rağmen mimikleri, duyguları yansıtması bana daha başarılı geldi.
The Beekeeper (2024)
31 Ocak 2024
İyi bir film olacakmış gibi başlamıştı ama maalesef ilk 15-20 dakika içerisinde hayal kırıklığı yaşayacağınızı anlıyorsunuz. Filmin en kötüsü de muhtemelen zenci kadın kontenjanından kadroya giren Emmy Raver-Lampman'dı. Baist bir hikayesi vardı ve merak ettiren, heyecanlandıran bir tarafı yoktu. Aksiyon arıyorsanız ve henüz seyretmemişseniz Sisu (2022) adlı filmi tavsiye edebilirim.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024