Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

cinemale

 
Kayıt : 05 Ocak 2010
Sitesi : http://korkukolik.blogspot.com.tr
 • The Ambulance
  The Ambulance
 • Possessor
  Possessor
 • Lust in the Dust
  Lust in the Dust
 • The Witches
  The Witches
 • Hayalet Avcıları: Ürperti
  Hayalet Avcıları: Ürperti
 • Tutsak Abigail
  Tutsak Abigail
 • Toc Toc
  Toc Toc
 • Van Helsing
  Van Helsing
 • Şeytanla Bir Gece
  Şeytanla Bir Gece
 • avatar
  LeviaX
Son Yorumları
Late Night with the Devil (2023)
28 Nisan 2024
Benim gibi korku filmi beklentisi olan biri için tam bir boş beleş bir film. Hele ki o son sahneler. Bu kadar basit bir konu için bu kadar kafa karıştırıcı ve havada kalıyormuş gibi bir son hazırlamak ancak film festivallerinde yer etmek adına yapılmış bir hamle gibi geldi bana. Bu nedenle filmi korku filmi kategorisine koymak bile yanlış.

İlerleyen dakikalarda stüdyoda yaşanan korkunç olaylar bile, nasıl desem, saçma sapan olaylardan ibaret. Şu an Türk televizyonlarındaki sabah kuşağı programlarında yer alanlar daha korkunç ve utanç verici. Reytin uğruna yapılan saçmalıklar ve kurguları film sonunda bu kadar kafa karıştırmadan da anlatabilirlerdi. Gerek yoktu. Sadece David Dastmalchian oyunculuğu için izlenebilir.
Night Swim (2024)
24 Mart 2024
Direkt olarak puanını hak ettiğini söyleyebilirim. Kimilerine göre sürükleyici gelebilir; evet, bana da sürükleyici geldi fakat aşırı klişe bir durum var ortada; katil asansör, katil araba, katil ev... Şeklinde konu uzatılabilir. Bunlar genelde 80'lerin meşhur konularıydı korku filmlerinde. Bu filmde de katil havuz gibi bir durum çıkmış ortaya. Genelde bu saydığım şeylere şeytan ya da iblisler musallat olup, iblislerin kontrolü altında bir takım materyaller insanlara kafayı takardı. Karşımızda yine benzeri bir durum söz konusu.

Beni tatmin etmeyen şeylerden biri de makyajlar. Havuzun içinde beliren şeylerin makyajları bana çok yetersiz geldi. Birçok yerinde gerilim kendini ciddi anlamda hissettirirken korku unsuru yine yetersiz gibi hissettim. Filmin bir çok gizli kahramanı dururken James Wan'ın adının ön plana çıkması da filmi bu isim üzerinden pazarlayalım dediklerini gösteriyor. Utanmasalar James Wan'ın fotoğrafını afişte kullanacaklar.

Sonuca gelecek olursak her şeyi ile vasat bir film çıktı karşıma. Açıkçası ben de James'in adını görünce fragmanda biraz daha umutlanmıştım. Demek ki ben bile yemişim bu durumu Gülücük Çok içime sinen bir film olmadı.
No Way Up (2024)
18 Şubat 2024
Fragman oldukça heyecan vericiydi ve uzun zamandan sonra işte beklenen gerilim-macera filmi dedim ama ne yazık ki filmi bitirdikten sonra biraz hayal kırıklığı yaşadım. Aslında konu oldukça güzel; Talihsiz bir uçak yolculuğu ve sonrasında köpekbalıkları ile bir mücadele. Fakat bu hikâye o kadar kötü ve basit işlenmiş ki sadece kayda değer uçak kazası sahnesi var diyebilirim.

Bu arada en kötü oyuncu olarak esas kızımızın sevgilisini oynayan genç oyuncuyu ilan ettim. Ayrıca biri dublaj yapmış gibi his veriyordu. Oyunculukları vasat buldum. Görsel efektler ise filmin birçok yerinde gerçekten çok kötüydü. Köpek balığı sahnelerinin çok daha heyecan verici olacağını düşünürken köpekbalıklarının bile tasarımının kötü oluşu beni biraz üzdü.

Benim için ortalamanın bir tık altında olan filmin beni çok fazla gerdiğini söyleyemeyeceğim. Yeniden ve daha iyi bir ekiple çekilmeli diyorum.
Çeviri Duyuruları
The Ambulance   %100 Tamamlandı
Sightless   %100 Tamamlandı
Possessor   %100 Tamamlandı
Lust in the Dust   %100 Tamamlandı
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film