Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

kardanadammuhittin

Yorumbaz
 
Kayıt : 26 Ekim 2009
D.Günü : Ağustos 07, 1983 (40) Aslan
Meslek : Animasyon Sineması
İlgi alanları : Animasyon Sineması
Sitesi : http://www.animasyongastesi.com
 • Lamya's Poem
  Lamya's Poem
 • Unicorn Wars
  Unicorn Wars
 • Titina
  Titina
 • Spalicek
  Spalicek
 • Alegres vacaciones
  Alegres vacaciones
Son Yorumları
Fritzi: A Revolutionary Tale (2019)
20 Şubat 2024
Fritzi - Eine Wendewundergeschichte (Fritzi – Devrimci Bir Hikaye) 1989 yılında Leipzig'te başlayan ve Berlin duvarının yıkılıp Almanya'nın birleşmesinin önünü açan olayların anlatıldığı, yaşananlara Doğu Almanya tarafından bakan bir film.

Çok politik bir hikaye gibi dursa da bir çocuk filmi olarak hazırlanmış. Film elindeki potansiyeli değerlendirememiş diyebilirim. Hem Almanya için hem de dünya siyaseti için çok önemli bir olay olan Berlin Duvarı'nın yıkılması çok daha yoğun bir şekilde anlatılabilirdi. Persepolis kadar ses getiren bir yapım izleyebilirdik kısacası. (6/10)
Robot Dreams (2023)
07 Şubat 2024
Altyazı bekleyenler için söyleyeyim film diyalog içermiyor.

İspanya yapımı Robot Dreams, daha önce Torremolinos 73 ve Blancanieves filmlerini izlediğim Pablo Berger'in yönettiği ilk animasyon film. Kabaca özetleyecek olursam diyalog içermeyen bu filmde bir köpekle bir robotun dostluğu anlatılıyor. Yalnızlığın hüznü, her varlığın eşini bulma arzusu, çift olunca renklenen hayatlar. Bir köpek ve robot üzerinden varoluşumuzu anlamlı kılan duyguları ele alıyor film.

Animasyon kategorisinde adaylık elde eden üçüncü İspanyol filmi olan Robot Dreams şimdiden 17 ödül kazanmış durumda. Henüz dağıtılmayan Goya Ödülleri'nde 4, Annie Ödülleri'nde ise 5 adaylığı daha bulunuyor. Animasyon sineması açısından 2023'ün en güzel sürprizi oldu Robot Dreams. (7/10)
Interdit aux chiens et aux Italiens (No Dogs or Italians Allowed) İtalya-Fransa ortak yapımı bir stop motion animasyon. Filmde, yönetmen Alain Ughetto, 20. yüzyılın başlarında İtalya'dan Fransa'ya göç eden ve zorlu bir hayat süren ailesinin yaşadıklarını anlatıyor.
Alain Ughetto'nun ellerini filmin birçok anında karakterlere ve setin diğer unsurlarına müdahale ederken görüyoruz.

Filmde açlık ve yokluk dönemleri çok iyi yansıtılmış. İsminin ise filme çok da uymamış olduğunu düşünüyorum çünkü belirgin bir ırkçılık göremiyoruz film boyunca. (7/10)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024