Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

derja

 
Kayıt : 22 Ocak 2009
  • Notre-Dame de Paris
    Notre-Dame de Paris
  • FlashForward
    FlashForward
  • Kutup Ekspresi
    Kutup Ekspresi
Son Yorumları
Stone (2010)
24 Ocak 2011
yahu o kadar kötülemişsiniz ki arkadaşlar acayip merak uyandı bende sırf meraktan izleyeceğim Çok Mutlu
5 no'lu cezaevi 1980-1984 (2009)
17 Ocak 2011
şimdinin new trendi, yeni modası, özgürlük demokrasi falan gibi kavramların temsil edildiği muhteşem bir platformda harika gösteriler yaparak avazımız çıktığı kadar haklı olan sesimizi... falan filan.

hevesinizi alın bakalım. tarih tekerrür.
FlashForward (2009)
22 Kasım 2010
valla diziyi seven arkadaşlar kusura bakmasın diyerek başlıyorum ve artık dayanamıyorum.

bu dizi beni inanılmaz geriyor ve strese sokuyor. hatta dün rüyama girdi ve buhranlar geçirerek uyandım. hayatımda bunca yabancı dizi izledim bunun kadar adamı fıtık eden dizi görmedim.

öncelikle böyle devam senaryolu dizileri değil, her bölümden ayrı keyif alınacak dizileri daha çok seviyorum şahsen (örnek: lie to me, house). bu devam senaryolu diziler, her bölümü en heyecanlı yerinde bitiriyor ve diğer bölümün başında bu heyecanı sürdürmüyor hatta kaldığı yerden devam bile etmiyor. izleyici kitlesinin, dizileri artık haftaya değil arka arkaya izleyecek donanıma sahip olduğunu henüz ayıkmamış bu insanlar. artık unutma payı yok ki kime neyi hatırlatıyorsun? ayrıca sürekli bir sonuç beklentisi içinde olan seyirci sonuca bir türlü ulaşamadığı için heyecan bir süre sonra gına gelmesine dönüşüyor. bir devam senaryolu dizinin başarılı olabilmesi için oyunculukta, efektlerde, kurguda on numara olması ve her bölümde izleyiciye teselliler vermesi lazım. bunun haricinde konusu sürekli olan diziler ancak tüm sezonları bittikten sonra final de yayımlandıktan sonra hatta mümkünse tvden ve dahi tedavülden kalktıktan sonra izlenmeli. bu dizinin ikinci sezonu bile yok.

ben daha altıncı bölümdeyim. yirmiye gelmiş arkadaşların yorumlarını okuyunca daha çok sinirlendim. sizler muhtemelen izleme o zaman diyeceksiniz. sırf gıcıklık olsun diye izleyeceğim ama ne entellektüel seviyeme, ne bilgi dağarcığıma ne de hayat görüşüme bir kelam bir şey eklenmedi flashforwardla. neymiş efendim kargalar ölmüş, neymiş efendim bir ajan şöyle buyurmuş, kadın kocasını aldatacak mıymış evet aldatmış hem de saf ve temiz bir tavırla...bana ne? bana ne?

kusura bakmayın yorum bölümünü de gereksiz yere işgal ediyorum. bu dizi sadece verilen emek için takdir edilir o da ayıp olmasın diye.

'Öyle çok boş vaktim var ki sıkıntıdan son nefesimi vermek üzereyim ne olursa izlerim' diyenler için daha uygun kendi görüşüm kimseyi gücendirmeyelim.

hepinize iyi eğlenceler:)
sitemize ve çevirmenlerimize teşekkürler.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film