Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

madthing80

 
Kayıt : 07 Mart 2022
  • À plein temps
    À plein temps
Son Yorumları
Madame Web (2024)
24 Mart 2024
öncelikle bu kadar düşük puan almasının sebebi woke saçmalığı protestosu vs heralde. Tarafsız gözle seyrettim bir spiderman sever olarak aslında konu ve karakter potansiyeli çok fazlaymış ancak özenli bir iş çıkarmamışlar büyük olsaılıkla bütçe vermeyip daha çok kar etmek için bunu zaten cgı kalitesinden de anlayabiliyoruz. Buna rağmen film son 30 dakikaya kadar aslında fena gitmiyor(daha iyi olabilirdi tabi bu bütçeyle bu özensizlikle gene iyi) izletiyor orjin hikayesi ve karaktere ısınmaya başlıyoruz kızlar uyumlu filan ama sondaki kötüyle olan kapışmalar hiç olmamış malesef düşünce güzel ama bir türlü olmuyor beklentiyi karşılayamıyor ve oldu bitti bir sonla hop aha bu işte madame web deniyor sonunu bari düzgün yapsalarmış daha fazla gücünü keşfedip kötü adamı kendi gücüyle aklıyla(peter gibi) vs yenseymiş vay be işte bu kahraman olmuş diyebilirdik ama tamamen şansa bala yapmışlar nerdeyse hiç olmamış. Kötü bir örümcek adam korku gerilim filmi çok daha iyi olabilirmiş jump scare de var filmde daha fazla kullanılabilirlerdi çok daha gerilimli son anda ölümün geldiği ama tekrara dönen bir film olabilirdi potansiyel harcanmış. Bir de o kötü adam inanılmaz kötü bir oyuncu hiç olmamış keşke daha usta biri olsaymış kötü adam rolünün herkese neden verilmemesi gerektiğini görüyoruz,ama dakota ve kızların uyumu filmi seyrettiriyor müzikler sesler gayet iyi keşke kurgu ve kötü adam da böyle olsaydı. Boş vakitte marvel severseniz beklentiye girmeden seyredilir bir film puanım 5.
Poor Things (2023)
02 Mart 2024
Filmi tarafsız gözle seyrederseniz (kadını da sert eleştiriyor,erkeği zaten çok daha sert eleştiriyor) sevebileceğiniz absürt bir film. çok farklı bir dünya yaratılmış sahne dekor elbiseler makyajlar gerçekten çok iyi,çıplaklık ve seks sahneleri bazen gereğinden fazla geldi bir kaç sahneyi çıkarsa film gene aynı şeyi anlatabilirdi ama tabi yönetmen böyle istemiş belki tüm hikayeyi olduğu gibi gerekli gereksiz sunmak istemiştir tıpkı hayat gibi. çok güzel mesajlar var özellikle erkekler onca kadınla birlikte olurken(mark) kadınlar için çok sıkıntı değilken kadının başkalarıyla ilişklikilerine dayanamaması ve bunun onu mahfetmesi adeta yoketmesini görüyoruzve gerçekten komikti. Pek çok metafor ve iğneleme var bunları alabilen için oldukça eğlenceli özellikle rahip sahnesine çok güldüm(sekste en iyi olan kişi güya dine inanan biri olması günümüzde dini kullananlara iyi gönderme). Adam zaten tabuları umursamadan günümüzdeki geçmişteki insanı eleştirmiş tabularını eleştirmiş insanın başta sadece temel ihtiyaçları yetiyorken(bella) sonradan bir canavara dönüşmesi kendi türünü bile önemsememesi o çok değer verdiği kadınları bile seks işçisi yapabilmesi ve kimsenin buna karşı çıkmaması gene dünyada pek çok yerde(afrika vs) yoksulluk yüzünden vs o güya insanların gene çok değer verdiklkeri çocukların çıplak açlık içinde ölmeleri ve gene bella dışında(o da saf çünkıü) tabi kimsenin ses etmemesi,sonda ise gene gücü elinde tutan diktatörlerin insanlara her istediklerini yapması işkence etmesi vurması öldürmesi ama konumundan dolayı kimsenin gene ses edememesi tabi gene bella dışında. Yani aslında insanlardaki çürümüşlüğün nedenlerini anlatmış insanlar bazı konularda aa kadın vay ahlaksız vs derler ama arka planda bunlar yaşanırken de kimse ses etmez başını kuma gömeler sistem de devam eder bunu kadın cinselliği üzerinden vermiş erkek egemen toplumu eleştirmiş bazılarının hoşuna gitmemesi normaldir. Sistem eleştirisini oyunculukları yaratılan renkli(yoksulun dünyası bile karanlık) dünyayı beğendim puanım 9.
Saw X (2023)
21 Ekim 2023
Eski saw serisinin ekmeğini yiyen bir yapım daha olmuş.

İlk 40 dakikada yaşananlar gereksiz uzatılmış 5 dakikada flashbackle anlatılsa kurbanlar direkt oyunda bulmuş başlasa çok daha iyi olurmuş eski serilerde olduğu gibi her şeyi gözünüze sokunca eski filmlerdeki o tadı alamıyorsunuz.

Ayrıca eski seride o senaryo bağlayıcılığı vardı diğerine hızlıca geçip seyretmek istiyordunuz bunda malesef o da yok vasat bir senaryo ve her şey ortada ne gizemi kalmış ne bulmacası olan bir saw da malesef diğer slasher filmlerinden farkı kalmamış.

Eski gerilimi de hissedemiyorsunuz haliyle tüm bu olumsuzluklar olunca puanım 4.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024