Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

shadowfex

 
Kayıt : 05 Aralık 2020
 • Mission: Impossible - Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm
  Mission: Impossible - Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm
 • Adventure Time: Fionna & Cake
  Adventure Time: Fionna & Cake
 • Okuyucu
  Okuyucu
 • Barbie
  Barbie
 • The Flash
  The Flash
Son Yorumları
Nope (2022)
16 Eylül 2023
Filmi yeni izledim, karmaşık duygular içerisindeyim. Film bence tam olarak Banshees of Inisherin tarzında bir film fakat diğerinin direkt üst metninde insanlara dokunan duygusal taraflar ve İrlanda'nın muhteşem manzaraları olduğu için aşağı yukarı herkese hitap edebilmişken, Nope filminde ise bilim kurgu, korku türü olduğu için genelde hitap etmemiş. Ama olayı aslında alt metinde..

Bu film üzerine iyice düşünülmesi gereken, birçok mesajı içerisinde barındırabilecek şekilde tasarlanmış dahiyane bir film. Henüz yeterince sindirmedim fakat filme dair spoiler barından birkaç kelam etmek isterim:

Sürprizbozan: Göster


Sonuç olarak düz izleyince ne izledim ben hissi vermesi normal olan fakat üzerine düşününce çokça anlam barındırabilen, özellikle gece sahneleri muhteşem olan beğendiğim bir film oldu.
Adventure Time: Fionna & Cake (2023)
12 Eylül 2023
ilk dört bölüm harika başladı, hakkaten o eski tadı alamam diye full önyargıyla başlamıştım. hatta ilk bölümün ilk 10 dakikası içim bayılmıştı neredeyse kapatacaktım ki her şey bambaşka noktaya evrildi.. çok iyi ilerleyen bir spin off olmuş.

sanki yanıtlanmayan soruların yanıtlarını da alıyoruz gibi değişik bir geçiş oluyor.

sezon finali sonrası edit: genelde bu tür diziler devam senaryosunda sert düşüş olur. Ama fionna & cake beklentilerimi karşılamakla kalmadı epey üzerine çıktı. Tatmin edici bir sezon oldu, senaryoda rick & morty tadında bir yaklaşımla senaryo olasılıklarının önünü açmışlar.

Özetle; Adventure Time benim için hep altında derin temalar barındıran tatlış ama sayko evreni oldu, fionna & cake ile de buna devam etmişler.
Suzume no tojimari (2022)
16 Temmuz 2023
Türünü sevmekle birlikte Suzume'yi izlerken aşırı sıkıldım. Kendimi zorlayarak iki akşamda bitirebildim ve aldığı puana anlam veremediğimi belirtmeliyim.
Görseller güzel, keyifli fakat senaryo bayat ve zorlama.
Zaman kaybı olduğunu düşünüyorum.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023