Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

Cormorant

 
Kayıt : 17 Ocak 2020
D.Günü : Kasım 01, 1962 (61) Akrep
 • Belle à croquer
  Belle à croquer
 • Frasier
  Frasier [S07E11]
 • Frasier
  Frasier [S07E10]
 • Ruhların Evi
  Ruhların Evi
 • Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
  Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
 • The Menu
  The Menu
 • Sen Şarkılarını Söyle
  Sen Şarkılarını Söyle
 • Yabandan Gelen Adam
  Yabandan Gelen Adam
 • avatar
  ilkerkocak
 • avatar
  AntiSmoothJazz
 • avatar
  nturan57
 • avatar
  Thetayk
 • avatar
  Kadraj
Son Yorumları
Scoop (2024)
09 Nisan 2024
"Özgürlük, insanlara duymak istemediklerini söyleme hakkıdır."

Eğer Crown dizisini izlediyseniz, burada da ona benzer birşeyler bekliyorsanız, hayal kırıklığı kaçınılmaz demektir. Uzun zamandır bu kadar ne olup bittiğini, tartışıp duran insanların sorununun ne olduğunu anlamadığım, içine girmekte bu kadar zorlandığım bir film görmemiştim. Filmin neden, hangi amaçla yapıldığını anlamadım. Andrew'un yaramazlıklarını biliyoruz, Kraliyet ailesinin de normal insanlardan oluştuğunu ve suç da işleyebileceklerini biliyoruz, kelimesi kelimesine olmasa da röportajı da biliyoruz, sanırım arasak da buluruz, gerçi niye arayalım, o ayrı konu da, "temsili" olarak epeyce yaş almış Gillian Anderson ve ürkütücü şekilde değişim geçirtilmiş Rufus Sewell'i karşılıklı oturtup bunu tekrarlamanın gereğini gerçekten anlayamadım. Film bittiğinde de elimde koca bir "hiç" vardı.

Kraliyet ailesinin maceraları sizi çok ilgilendiriyorsa izleyeceksinizdir zaten ama, ne diyeyim, bilemedim.
Afterwards (2008)
05 Nisan 2024
"Hiç kimsenin ölüm saatini bilme gücü yoktur."

Genel olarak baktığınızda güzel bir film ama kast ile ilgili bence sorun var. Çocuk iyi oyuncu ama Romain Duris yerine biraz daha "dünya dışı" bir tip seçilebilirdi, veya Evangeline Lilly yerine kimyasının tutacağı başka bir kadın başrol olabilirdi. İkisi birlikte hiç olmamış. John Malkovich'e bir sözüm yok elbette, "olamayacak" bir konuya bile bizi inandırmayı (!) başarıyor.

Doğaüstü bir konuya kendinizi kaptırıp izleyebilecekseniz, "Hatta sonunda hayata dair dersler bile çıkarırım..." diyorsanız, film size uygun olabilir.
Past Lives (2023)
16 Mart 2024
"Bir saksıya iki ağaç dikmek gibi. Köklerimizin yerini bulması gerekiyor."

Güzel film. Fakat bana ilk 10 arasında olması gerekli değilmiş gibi geldi. Bazı kardeşlerimiz "Uzakdoğu kontenjanından" olduğunu düşünüyorlar. Olabilir... Tabii "En İyi Uluslararası Film" kategorisine "Perfect Days" girince buna orada yer kalmamış, "Bari ilk 10'a sokalım" mı demişler acaba? Ne bileyim... O kazulet "Zone Of Interest" yerine iki uzakdoğu filmi olsa ne olurdu ki? Neyse...

Biz toplum olarak kara sevdaya, melankoliye, romantizme uzak değiliz. Bakmayın kız arkadaşlarını balkondan atanlara falan. Onlar yıllarca azimle üzerlerinde sürdürülen bazı mental uygulamalar sonucunda akli ve ruhsal dengesi bozulmuş insanlar. Normal şartlarda biz öyle değiliz. Neden konuyu dağıtıp durduğumu bilmiyorum... Herneyse, o yüzden bize pek yabancı olmayan bu konular batılılara pek değişik geliyor olabilir. Bizde filmi beğenenlerin bile pek azının bu filmi yılın en iyi ilk 10 filmi arasında düşüneceğini sanıyorum. Bir tür "Issız Adam" bu film de aslında, ama ıssız olan kadın bu kez.
Sürprizbozan: Göster
Aslında kadının ve erkeğin genel duygusal yapısı ile ilgili bir tespit üzerine kurulu. Genel olarak kadınların daha duygusal olduğu düşünülür, ama bu doğru değildir. Gazete ve TV haberlerini şöyle bir düşünün, "kafayı yiyenler" de genellikle erkektir.

Bir "geçmiş yaşamlar" muhabbeti var, ama değişik anlamlara geliyor. Bazen kızın "müstakbel" eşine itiraf ettiği gibi, "müşteri kızıştırmaya" yarıyor, bazen de duygusal bir kaçış noktası oluşturmaya...

Filmi mutlaka izlemeniz gerekmiyor, başka filmlerde de pek çok kez daha bile iyi New York turları atmışsınızdır ama yine de izleyecekseniz, bari yalnız izlemeyin.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024