Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

Leedut

 
Kayıt : 09 Ekim 2019
 • Scavengers Reign
  Scavengers Reign [S01E12]
 • Scavengers Reign
  Scavengers Reign [S01E11]
 • Scavengers Reign
  Scavengers Reign [S01E10]
 • Scavengers Reign
  Scavengers Reign [S01E09]
 • Scavengers Reign
  Scavengers Reign [S01E08]
 • İhsan Yüce
  İhsan Yüce
 • Taht Oyunları
  Taht Oyunları
 • Scavengers Reign
  Scavengers Reign
 • Suzume no tojimari
  Suzume no tojimari
 • Dark Matter
  Dark Matter
 • For All Mankind
  For All Mankind
Son Yorumları
Game of Thrones (2011)
Dün
Yoğun vahşet ve cinselliğin arasında hanelerin küfür ve tehdit dolu ağız dalaşları, eser miktarda fantastik öğeler içeren, her an bir şeyler olacakmış hissi yaratıp neredeyse hiçbir şeyin olmadığı, dizinin ana teması olan ejderhaların ve diğer olağanüstü varlıkların sezon boyunca ancak 1 defa göründüğü, her cümlenin içerisinde mutlaka f*ck, s*ck, c*ck, c*t your throat geçen, karakterlerin gelişiminin ve ilerlemesinin çok çok yavaş olduğu, pek çok hataları barındıran, bana göre oldukça tahmin edilebilir vasat bir yapım.
Dizinin içeriği şöyle: %35 Vahşet, %25 Cinsellik, %15 Cinsellik sırasında vahşet, %25 hanelerin ağız dalaşı. Son sezon fantastik öğeler açısından etkin olsa da, önceki sezonlarla pek de uyumlu değil, özellikle son bölüm kimi gözlere göre mantıklı gelecek olsa dahi bekleneni veren bir bölüm değil. İlk 6 sezondan 1'er bölüm, 7. ve 8. sezondan da 3'er bölüm olmak üzere toplamda 12 bölümden oluşan tek bir sezon olabilecek dizi 8 sezona yayılmış.

Kimi zaman maruz kaldığım, TRT'de yayınlanan Osmanlı dönemi dizilerini açıp, her an bir ejderha, ak gezen veya diğer fantastik canlıları göreceğimi hayal ederek izlesem, benzer bir dizi izlemiş gibi olurum sanırım fakat bunu yapmayacağım.
Scavengers Reign (2023)
01 Aralık 2023
Çevirisini yaptığım için yorum yazmayacak, puan da vermeyecektim fakat böylesine inanılmaz bir hayal gücüyle bezenmiş, bu kadar başarılı bir bilim kurguya yorum yazıp, oy vermeden rahat edemedim.

Beni, çok uzun zaman önceye, Eric Chahi'nin "Another World" adlı oyununu oynadığım zamana götürdü adeta. Yapımın çizimleri oyuna oldukça yakın olmasına rağmen yaratılan habitat oyunun çok ötesinde, muazzam. Her bölümde değişik canlıların görülmesi ve bu canlıların karakteristik davranışları ayrıca çok iyi harmanlanmış kaliteli müzikler ve efektler, gözümü kırpmadan hayranlıkla izlememe sebep oldu.

Her bölümü ayrı birer şaheser olan, zaman doldurma amaçlı boş sahnelerin olmadığı yapımı herkes izlemeli diyebilirim.
Loki (2021)
24 Haziran 2021
Dizi bazen eser miktarda Legion'u hatırlatıyor. Şu an için güzel gidiyor fakat Legion izleyenler bilecektir bazı sahnelerde yönetmen replik yazmak yerine şarkı sözlerini kullanabiliyor, bu yüzden çevirmenimiz şarkı sözlerini de Türkçeleştirirse, dizi daha lezzetli ve anlaşılır olacaktır kanısındayım.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023