Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

turuncukazak

 
Kayıt : 15 Aralık 2018
Son Yorumları
Khoda Nazdik Ast (2006)
05 Temmuz 2024
Film, adının amatörlüğü kadar. Karakter seçimi berbat. Koca İran'da İngiliz tipli bu adamdan başka karakter bulamadınız mı? Konunun işlenişi, sahne geçişleri, verilmek istenen hisler vs. çok çok eksik. Güya Leyla'sını ararken Mevla'sını bulan bir Mecnun'u anlatıyor film ama gel gör ki bu anlamda hiçbir manevi öğe başrol üzerinde işlenmemiş. Film, maalesef çok çiğ kalmış.
Leave the World Behind (2023)
09 Haziran 2024
Güzel filmler eskide kaldı. IMDB puanı nasıl nasıl nasıl 6.4 olabiliyor şu beyinsiz filmin anlamak mümkün değil. Yapay Zeka'ya mı yaptırdınız arkadaşım filmi. Julia Roberts başka türlü böyle mal gibi olamazdı çünkü. Berbat.
Blue Eye Samurai (2023)
18 Aralık 2023
Japonlar dünya puzzle'ındaki önemli bir parça ve ellerinde araba sektörü, oyun sektörü vs. daha bir çok önemli değer olmasına rağmen kültür ve hayat felsefelerinden dolayı tüm bu varlıklarını global pazara entegre edemiyorlar. İsteseler de yapamıyorlar. Bu yüzden gidip Amerika ya da farklı devletlerle bunu pazarlamak noktasında anlaşmak zorunda kalıyorlar. Anime de bunlardan birisi. Ellerinde müthiş bir değer var fakat hikaye örgüsü, karakterlerin tepkilerini yansıtma biçimleri, eylemlerin efekt yöntemleri vs. daha çok kendi kültürlerinde en üst seviyede karşılık buluyor. Bu yüzden bir şekilde bunu da global pazarda işe yarar bir hale dönüştürmek için ortaklıklar yapıyorlar fakat Son Samuray olayındaki gibi bu konuda da ellerindeki bir değer kötüleşerek başka milletlerin eline geçiyor.

Eserde Japonlar yok. Yani eseri üretenler onlar değil fakat tamamen 17. yüzyıl Japon kültürü üzerine işlenen bir eser de olsa klasik Hollywood davranışları, yaklaşımları, matrix atmosferi, Avatar aromalı bir "anime"msi animasyon yapım. Animelerdeki ruhu arıyorsunuz ama Hollywood ruhu var. Eksik kalıyorsunuz. Karakter gibi eser de melez ve bu yüzden tatlı tuzlu karışımı ilginç bir tadı var. Bir şeyler hep eksik. Şahsen olağanüstü bir etkenle özel güçlere sahip olmayan birisinin tüm bu düşmanlardan aldığı darbelerle bu kadar direnç sağlaması içindeki intikam duyguları buna yeterli bir sebep gösterilse bile abartının üzerinde. Makul olunması gerekli ama seyirci bunu istediği için veriyorlar. Bu kadar yüksek puan almasını cinsellik, kan ve merak öğelerine bağlıyorum. Animelerin başka milletlerce apartılması nereye varacak merak konusu.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film