Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

McLorand

 
Kayıt : 26 Kasım 2016
 • Obi-Wan Kenobi
  Obi-Wan Kenobi
 • Love, Death & Robots
  Love, Death & Robots
 • The Mother the Son the Rat and the Gun
  The Mother the Son the Rat and the Gun
 • Uncharted
  Uncharted
 • The Batman
  The Batman
Son Yorumları
Three Thousand Years of Longing (2022)
17 Eylül 2022
Öncelikle bu kadar Türkçe bir yabancı film izleyeceğimi hiç tahmin etmezdim. Hele Pascal Nouma gibi Türkçe konuşan bir İdris Elba beni çok şaşırttı. Filmde İstanbul Pera Palace 333 numarada kalan Alithea Binnie ve Djinn arasında geçen konuşmalara tanık oluyoruz. Daha doğrusu Djinn hayat hikâyesini anlatıyor ve Alithea dinleyip etkileniyor. Bu hikâyenin büyük çoğunluğu da Osmanlı dönemi İstanbul'unda geçiyor. Üç dilek hakları, entrikalar, şişeye hapsolup çıkmalar... Filmin özeti "Zorla güzellik olmaz." cümlesini hatırlattı bana. Alt yazı için KaraKedi'ye teşekkürler.
Obi-Wan Kenobi (2022)
30 Mayıs 2022
Bence güzel bir başlangıç yaptı, valla özlemişim bu evreni. Disney'in Star Wars film ve dizileri ile evrene verdiği zararı artık kabullenmiş biri olarak iç çatışmalarda bulunmadan şarteli kapatarak izlemeye karar verdim diziyi.
The Bad Guys (2022)
21 Mayıs 2022
Köpek balığı, pirana, tarantula, yılan, kurt. Evet, ortak özellikleri en az bir tanesinin insanın içinde "ıyyy" hissi uyandırması. Filmde de tam olarak bu his kullanılmış ve insanların tiksindiği hayvanların bu durumu avantajlarına çevirmesi işlenmiş. Sürpriz sonlu ve sosyal mesaj içerikli bu filmin genelini beğendim, izlemenizi tavsiye ederim.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023