Giriş Kayıt

Desperatess yorumları

Desperatess profil sayfası
Intrusion (2021)
tek mekan konusu gerilim/ korku filmlerinin önemli konularından biridir. Bu konuda çekilen filmlerin, klişelere sahip olması da gayet anlaşılır. Nihayetinde av/ avcı konumu, sürekli koşuşturmacalar bu türün olmazsa olmazlarından.

Bu tür filmlerde önemli olan nokta, bütün bu klişelere rağmen gerilim ve merak öğesini belirli bir seviye de tutup tutamadığıdır. Ben filmi bu açıdan başarılı buldum. Keyifle izledim ve sonunda da memnun kaldım.

Notum: 6 / 10...

Tarih: 25 Eylül 2021 22:13
Standing Up, Falling Down (2019)
Film, hayat karşısında iki kaybedenin karşılaşması, kısa süren arkadaşlıkları merkezinde birbirlerinin dertlerine ortak olmasını ve yaşananları ele alıyor. Ailevi problemler de filmde önemli yer tutuyor.

Başarısız komedyen rolünde Ben Schwartz, hayatının olgunluk döneminde bir çok pişmanlığı barındıran doktor rolünde Billy Crystal başarılı bir oyunculuk sergiliyor.

Hayata, pişmanlıklara dair vurgular var. Beğeniyle izledim.

Notum: 6.3/ 10...

Tarih: 19 Eylül 2021 09:53
Best Sellers (2021)
Konu bilindik: Yayınevi zor durumdadır ve kurtarmak için yeni bir kıvılcıma ihtiyaç vardır. Aranan kişi, bir romanıyla şöhreti yakalamış ve köşesine çekilmiş yazar, Harris Shaw'dur.

Film, babasından kalan yayınevini ayakta tutmaya çalışan bir kadın ve huysuz yazar ilişkisi merkezinde hayata, geçmişe dair sorgulamaları içeriyor. Dram boyutu daha önde ve fazlasıyla klişeler de var.

Rahat izlenen bir film. Keyifle izledim ve beğendim.

Notum: 6.5/ 10...

Tarih: 19 Eylül 2021 09:40
Malignant (2021)
Korku, gerilim türünü severim. Film, 2 farklı türden gidiyor. İlk bölümü korkuya, ikinci bölümü polisiye gerilime yakın.

James Wan, korku, gerilim türünün son 10 yıldaki en önemli ismi. Filmin görüntü yönetimi, işçiliği, kurgusu çok iyi. Başrol oyuncusunu Annabelle Wallis'i izlerken her sahnede aklıma Angelina Jolie geldi. Bunu bilinçli bir tercih olarak görüyorum. Aktris, neredeyse birebir Jolie benzetilmiş. Filmde aksiyon sahneleri de yoğun ve başarılı.

İlginç bir konu, genelde başarılı, kendini izlettiren bir film. Ama ne tam korku, ne de tam gerilim. O yüzden beğenerek izlememe rağmen, hep bir şeyler eksik geldi.

Korku, gerilim türünü sevenler için James Wan takip edilmesi gereken bir yönetmen; filmleri de öyle.

Notum: 6.5/ 10...

Tarih: 11 Eylül 2021 21:31
Prey (2021)
Öncelikle film kötü onu söyleyeyim. Bu tür konuları işleyen çok film var. Bu tür bir film çekilebilir ama çekilme amacının, ayrışan bir yönünün olması lazım.

Filmin konusu özette yazdığı için söyleyeyim, avcı konumundaki kişi ifadesiz, çok kötü bir oyunculuk söz konusu. Av konumundakiler de öyle. Oyunculuk kötü. Senaryo kötü. Düştükleri durumdaki çaresizliği yansıtma kötü. Filmin finali kötü.

Yönetmen, bu filmi neden çekmiş anlaşılır gibi değil. Film, her yönüyle kötü. Tavsiyem, ya başka bir filmi tercih edin ya da beğendiğiniz bir filmi tekrar izleyin. izlemeyenler varsa yine av-avcı temasında son yılın sıkı gerilimlerinden "Alone - 2020" tavsiye etmiş olayım..

4.5/ 10.

Tarih: 11 Eylül 2021 03:50
Kate (2021)
Aksiyon severler açısından harika bir film olmuş. Baştan sona aksiyon, sahneler özenli çalışılmış, görüntü yönetimi iyi.

Mary Elizabeth Winstead'ı rol için seçen cast ekibini de tebrik etmek lazım, role harika oturmuş.

Aksiyon filmlerinin zaafı, senaryoda zaman zaman inandırıcılık sorunu bulunmasıdır. Burada da bu zaman zaman başrolün duygusallığı şeklinde ortaya çıkıyor. Buna da nazar boncuğu diyelim.

Yaslanın arkanıza, yiyecek ve içeceklerinizi alın. baştan sona bir aksiyonun tadını çıkarın..

7.3/ 10...

Tarih: 10 Eylül 2021 23:08
Don't Breathe 2 (2021)
Serinin ilk filmi, tek mekan üzerine kurulu, gerçekçi ve inandırıcı bir özellik gösteriyordu. Bu ikinci filmde, inandırıcılık ve gerçekçilik boyutu ortadan kalkmış. Gerilim öğesi de ilk filmle kıyaslanmayacak kadar zayıf.

Bazen bir filmi, ilk filmin merakına, başrol oyuncusunun performansı için izleriz. Filmin başrolünü oynayan - kör adamı canlandıran - Norman Nordstrom karakteri kendini kabul ettirdi.

Filmi vasat buldum. Senaryo sorunu var. Ama üçüncüsü çıkarsa sadece başrolün performansı için, kötü olduğunu bilsem de izlerim. Karakter etkisi de böyle bir şey...

Notum: 5.5/ 10...

Tarih: 04 Eylül 2021 21:01
The Protégé (2021)
Filmi, bir aksiyon filmi olarak gayet iyi buldum. Oyunculuklar, rolleri için doğru seçilmiş. Başrolde Maggie Q role uymuş. İki usta oyuncunun varlığı- Michael Keaton, Samuel L. Jackson - filmi daha keyifli hale getirmiş.

Film, konusu, gelişimi, finali, aksiyon düzeyi olarak başarılı. Bir aksiyon başyapıtı değil ama yazın arkasına yaslanıp, kafa yormayan bir aksiyon izlemek isteyenleri tatmin edecektir. Keyifle izledim...

Notum: 6.3/10...

Tarih: 30 Ağustos 2021 16:24
Nine Perfect Strangers (2021)
Yayınlanan ilk beş bölümü izledim. Çok keyif aldım. Öncelikle dizi, geçmişte önemli tramvalar yaşamış 9 kişinin bir sağlık merkezindeki tedavi sürecine odaklanıyor. Merkezinde insan psikolojisi var.

Dizi, çok aksiyonlu, bilerek tempoyu yükselten bir yöntem izlemiyor. Aksine adım adım kişilerin psikolojisinde yaşanan değişimleri son derece başarılı bir şekilde aktarıyor. Her bölümle birlikte kişilerin geçmişleri, travmaları ve karanlık yönleri daha da öne çıkarılarak ele alınıyor.

Oyuncu kadrosu yıldızlar geçidi; oyunculuklar çok başarılı.

Eğer dingin, giderek adım adım konusunu genişleten, insan psikolojisinin derinliklerini inceleyen tarzı seviyorsanız diziyi tavsiye ediyorum...

Tarih: 22 Ağustos 2021 22:34
Le dernier mercenaire (2021)
Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme sonrasında Donnie Yen, Jet Li bizim kuşak açısından biraz eli yüzü düzgün aksiyonları her türlü izlenecek isimler.

Son dönem Van Damme'nin en iyi filmlerinden. Biraz aksiyon, biraz macera, biraz komedi ve eski günlerdekileri andıran bazı hareketler.

Keyifle izledim. Komedi adına absürtlükler var mı evet, senaryo hataları tabii ki. Ama bir Van Damme filminden başyapıt beklemiyoruz zaten. Van Damme severler keyifle izleyecektir.

Notum: 6 / 10...

Tarih: 31 Temmuz 2021 19:43
‹ Önceki 1 2 3 4 ... 10 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film