Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

Enes Biga

 
Kayıt : 06 Aralık 2014
D.Günü : Eylül 20, 1990 (28) Başak
Şehir : Adana
İlgi alanları : [email protected]
Son Giriş : Gizli
 • Aladdin
  Aladdin
 • Stalker
  Stalker
 • Castle Rock
  Castle Rock [S01EPaket]
 • Us
  Us
 • Happy Death Day 2U
  Happy Death Day 2U
 • Bessie
  Bessie
 • The Hateful Eight
  The Hateful Eight
 • Sicario
  Sicario
 • Kod Adı: U.N.C.L.E.
  Kod Adı: U.N.C.L.E.
 • Marslı
  Marslı
 • Castle Rock
  Castle Rock
 • Sense8
  Sense8
 • Sherlock
  Sherlock
 • Halt and Catch Fire
  Halt and Catch Fire
 • Narcos
  Narcos
 • Darren Aronofsky
  Darren Aronofsky
 • Tutsak
  Tutsak
 • Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana'da
  Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana'da
 • The Dirt
  The Dirt
 • Evlidir Ne Yapsa Yeridir
  Evlidir Ne Yapsa Yeridir
 • Yükseltme
  Yükseltme
 • default avatar
  marco1071
 • avatar
  RainyDream
 • avatar
  cittaslow
 • avatar
  kuzeydebiryer
Son Yorumları
Diziden ziyade söylemek istediğim bir konu var. Bu dizide canlandırılan karakterler ve kişilerin Adanalı ve Adana kültürü ile yakından uzaktan alakası yoktur. Kültürü, kökeni ve nereden geldiği belli olan bu tiplerin kendi rezil ve cahil hayatlarının bu topraklarla ilişkilendirilmesi zoruma gidiyor, bir Adanalı olarak. Her türlü pisliğin, amaçsızlığın ve kalitesizliğin yüz bulmuş hali bu insanları televizyon ekranında görünce sevgi pıtırcığı haline getirmeniz de enteresan gerçekten. Haberlere düşünce her türlü laneti ve küfrü ettiğiniz tipler bunlar, dizi ortamına gelince ne değişiyor?
Adanalı insanlar böyle konuşmuyor. Adanalı insanların böyle bir hayatı yok. Bunlar Adanalı değil. Bu topraklar Şener Şen'i, Yaşar Kemal'i, Ferdi Tayfur'u, Salih Güney'i yetiştirmiş ve aklıma gelmeyen onlarcasını. Böylesi hayatta hiçbir amacı olmayan ve tek dertleri kendisine ve çevresine zarar vermek olan cahil, kültürsüz tiplemeler mi yansıtacak bu şehri? Yazık gerçekten.
Castle Rock (2018)
26 Ağustos 2018
Yorumları hayretle okuyorum gerçekten. Uzun süredir zaten bir sıkıntım vardı bu konu ile ilgili. Bu bölümü neden çekmiş diyeni mi ararsın, 10 bölümlük diziyi 7 bölümde hâlâ anlamadık, açıkta yerler var, hiçbir şey yok ortada diyeni mi ararsın bilemedim. Beğenmeyene sözüm yok, haşa. Lafım, ne istediğini bilmeyenlere. Asıl sorun, yaptığım yoruma da artık insanlar laf sokar oldu. Yalın bir şekilde anlatamam arkadaşım, maalesef. Özür diliyorum bunun için de. 7 bölümde anlaşılmayan bir şeyi ben sana üç beş kelime ile anlatamam. Özet kısmında filmin konusu var zaten.

Bundan sonra yorumlar kısmı benim uzak duracağım bir alan olacak. İnsanların bu memnuniyetsiz hali, hiçbir şeyi beğenmeme huyu beni geriyor. Bari bırakın insanlar beğendiğim bir şeyi belirtsin, yok. O da mümkün değil. Detaylı bir şekilde anlatacaksın, beğenmeyen kişiyi ikna etmen gerekiyor sanırım. Hem çeviri hem de film beğeni-yorum kısmında karşılaştığım bu güruh artık beni yormaya başladı. Bilgisi, birikimi ve en önemlisi de fikri olmayan insanlar kalıplaşmış ezber laflarla eleştirmesi yoruyor artık. Filme dair yorumları leş, çöp, zaman kaybı, senarist tıkanmış, boş vb. ibaret bir grup var, internetin her köşesini kaplamış vaziyette. Son zamanlarda burayı da kaplamış gibi duruyor.

Her şeyin aksiyon olmadığını; kamera kullanımının, hikaye anlatımının, atmosfer yaratmanın, müzik kullanımının ve oyunculuk izlemenin daha değerli olduğunu savunan birisiyim. Evet, son bölüm benim için bir enfes. Yaşattığı duygu, küçük sürprizi ve ince detayları benim için çok güzeldi. Benim için. Televizyon dediğimiz ekranda çok nadir gördüğümüz bir bölüm. Oyunculuk, kurgu harikaydı. Beğenmeyen olabilir ama onlar bu fikrimi değiştirecek değil ya da ben onlara bu fikrimi dikte edecek değilim. Bırakalım herkes istediği gibi düşünsün, beğensin lütfen. Bu da son yorumum olsun. Herkese iyi seyirler.
Castle Rock (2018)
23 Ağustos 2018
7. bölüm, şu ana kadar yayınlanmış en iyi bölümdü. Kurgu, hikâye, oyunculuk ve final muhteşemdi. Pek çok olaya açıklık getirildi. Geri kalanı da son 3 bölümde açıklanacaktır. Dizi gelişmeyi bitirdi, sonuç kısmına geçti artık. Anlatacağını anlattı, gizemini yarattı, karakterlerini tanıttı ve artık olayları bağlama evresinde. Bölümü özellikle alzaymır hastası bir insanın gözünden anlatması ve Sissy Spacek'in oyunculuğu takdire şayandı. Scott Glenn ile birlikte güzel bir kimya oluşturmuşlar. Bir gizem filminden böylesi bir dram yaratmak da kolay iş değil, senarist ve oyuncular güzel iş çıkarmış.
Leftovers dizisini izleyenler bilir, orada karakter odaklı bölümler olurdu. Ki o dizi, son dönemin en sağlam dramalarından birisidir. Bu bölüm o tadı aldım, sonuna da Max Richter müziği koymuşlar; hiç beklemiyordum, kötü yakalandım. İşin özü, bu dizi benim için olmuştur. Özellikle bu bölüm ile teknik anlamda muhteşem iş çıkarmışlar. Hikayenin pek çok yerini tek bölümle bağladılar. Sondaki duygusal dakikalar, çok iyiydi. Son üç bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.
Çeviri Duyuruları
Aladdin   %100 Tamamlandı
Happy Death Day 2U   %100 Tamamlandı
Housewife   %100 Tamamlandı
Castle Rock (01x10)   %100 Tamamlandı
Ghost Stories   %100 Tamamlandı
Rampage   %100 Tamamlandı
November   %100 Tamamlandı
Tomb Raider   %100 Tamamlandı
Death Wish   %100 Tamamlandı
The Commuter   %100 Tamamlandı
All the Money in the Worl   %100 Tamamlandı
Sidney Hall   %100 Tamamlandı
The Death of Stalin   %100 Tamamlandı
In Search of Fellini   %100 Tamamlandı
La jeune fille sans mains   %100 Tamamlandı
Wonderstruck   %100 Tamamlandı
Future Man (01x11)   %100 Tamamlandı
Mother!   %100 Tamamlandı
Mugen no jûnin   %100 Tamamlandı
Killing Ground   %100 Tamamlandı
Happy Death Day   %100 Tamamlandı
The 9th Life of Louis Dra   %100 Tamamlandı
Justice League Dark   %100 Tamamlandı
Bacalaureat   %100 Tamamlandı
Eliminators   %100 Tamamlandı
The Blacklist (04x08)   %100 Tamamlandı
Horící ker (01x3)   %100 Tamamlandı
Calle 54   %100 Tamamlandı
Horící ker (01x02)   %100 Tamamlandı
Horící ker (01x01)   %100 Tamamlandı
The Secret Life of Marily (01x02)   %100 Tamamlandı
The Secret Life of Marily (01x01)   %100 Tamamlandı
Dizi Altyazıları
Mindhunter (2,348) Game of Thrones (2,335) The 100 (1,858) Legion (1,756) Preacher (1,630) La casa de papel (1,563) The Terror (1,301) Chernobyl (1,183) Big Little Lies (1,148) The Big Bang Theory (1,077)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019