Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

minotauros

 
Kayıt : 10 Mayıs 2008
D.Günü : Aralık 17, 1973 (50) Yay
Şehir : Izmir
Meslek : IT Technician
İlgi alanları : Resim, Heykel, Kitap, Filim, Oyun
Sitesi : http://minotauroslife.blogspot.com/
Son Giriş : Gizli
 • 8 femmes
  8 femmes
 • Yıldız Savaşları Bölüm IV: Yeni Bir Umut
  Yıldız Savaşları
 • Yaratık
  Yaratık
 • Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
  Yüzüklerin Efendisi:
 • Avatar
  Avatar
 • Sherlock Holmes
  Sherlock Holmes
 • Evren Nasıl İşler
  Evren Nasıl İşler
 • Mulan
  Mulan
 • Wonder Woman 1984
  Wonder Woman 1984
 • Venom: Zehirli Öfke 2
  Venom: Zehirli Öfke 2
 • Gerçek Kahraman
  Gerçek Kahraman
 • Jungle Cruise
  Jungle Cruise
Son Yorumları
The Titan (2018)
02 Haziran 2018
Güzel ve farklı bir konu yaklanmış. Hep değiştirmeyi denediğimiz gezegenler yerine, insan genomlarını değiştirip gezene uydurmak. Buraya kadar her şey oldukça iyi. Seyrettirebilecek bir film. Ancak çok fazla mantık hatasına sahip. Titan kısa vadede olmasada gelecek dönemler için bilim insanlarının yerleşim olasılığından bahsettikleri gezenlerden biri (Mars yakınlığı ve görece kolay ulaşımının yanında daha kolay ehlileştirilmesi bakımından birinci sırada, en azından elimizde ki teknoljinin şu anda izin verdiği nokta burası). Bu yüzden Titan'ı da nereden çıkartmışlar diyen arkadaşlara katılamıyorum malesef. Bence filimde ki en büyük mantık hatası görece olarak kısa bir zaman zarfında (net bir zaman aralığı belirtilmiyor filmde ama bir yılı geçme olasılığı pek yok) bu kadar büyük bir fiziksel değişikliğin olanaksız oluşu var. Elbetteki 2048 ile tarihlendirilmiş olan bir filmde bu teknoloji bulunmuş olabilir. Ancak böyle bir teknolojiyi elinde barındıran insanlık neden dünyada ki insanları daha kolay bir şekilde dünyanın şartlarına uydurabilecek bir proje üstünde çalışmıyor. Var olan hayat günümüzden farklı değil. En büyük handikap bence burada yatmakta.
Neticede güzel bir hikaye belki biraz aceleye getirilerek sonu bir yere varmayan izle geç bir film haline getirilmiş. Farklı düşünce tarzı klişelerin dışına çıkmaya çalışması (Mars gibi) nedeniyle ve birazda bilim kurgu hayranlığımdan dolayı 6 verip unuttuğum bir film.
Uzay Kuvvetleri 2911 (2015)
16 Mayıs 2014
Türk milleti olarak hiç bir zaman kendi yaptığımız şeyi beğenmeyiz ... Pixar ile kıyaslıyoruz, Sony ile kıyaslıyoruz ... milyon dolar gelirleri olan firmaları örnek gösteriyoruz ... Türk milliyetçiliği yapmış diyoruz ... diyoruz da diyoruz ... filmi daha seyretmedim, sadece yorumları ve fragmanları gördüm ... olmamış diyen arkadaşlara soruyorum siz ne yaptınız ya da ben ne yaptım? Adamlar oturmuş uğraşmışlar büyük ihtimalle çok kısıtlı bir bütçeyle, küçük bir ekiple ortaya çıkartmışlar bir şeyler. Dünyanın en mükemmel animasyonu olmayabilir, grafiklerde, hareket motorunda, senaryosunda sorunlar olabilir. Ama içimizden birileri yapmış ve sunmuş. Tüketici toplumuzda büyük bir öncülük yapıp üretici olmuş bir şeyler ortaya çıkartmış. Keşke bir karelik renderı için bile bende bu projenin içinde olabilseydim. Animasyon konusunda güzel bir öncülük yapıp daha güzel şeyler sunacaklarını ve başkalarınında bu yoldan takip edeceğine inanıyorum. Sıradanlaşmış türk sinemasında bu cesaretli adımları nedeniyle tebrikler.
Taken 2 (2012)
27 Şubat 2013
Önce yorumları okudum, sonra filmi seyrettim. Haklısınız çok iyi bir film değil. Klasik bir amerikan. Bir amerikalı çıkar ve her şeyi yoluna sokar. Amerika harika bir ülkedir fala filan filan. Amerikan filmlerinin %90ı böyle. Sanırım bu konuda hepiniz benimle hem fikirsinizdir.
Geleyim filme. Bir çoğunuzun bahsettiği gibi aşırı bir karaçarşaf olayı yok bence. Malesef Türkiye'nin gerçeği bu. Bazılarınız bu kadar yok diyor ama İstanbul'un arka sokaklarında böyle şeylerle karşılaşmak çok mümkün. Hatta Türkiye'nin bir çok ilinde arka sokaklarda da aynı manzara karşınıza çıkar. Konuyu tartışma havasına sokmak istemiyorum. Taksim Meydanında Bebek'de ya da Bağdat caddesinde çekilecek sahneler değildi hiç biri. Çelikelecek sahnelerde de filmin toplamında 4 defa kara çarşaf gözükmesi normal.

Polis arabalarına gelince. Kesinlikle zırvalamışlar. Bu kadar eski modellerin kullanılması niyedir bilmiyorum, daha güncel bir şeyler olabilirmiş. Küçük kızımız araba kullanmayı bilmiyorken el frenli dönüşler falan da filmde ki ayrı saçmalıklardan birisi.

Bir aksiyon film olarak seyredilebilecek bir film. İstanbul'dan çok hoş görüntüler var. Bence reklam olarak gayet iyi. Yorumlarında Türkiye'yi kötü gösterdiğini düşünüp düşük puan veren arkadaşlara soruyorum. Bunun gibi yüzlerce amerikan film seyrettik. Vietnami lağım çukuru, Meksiya eşkiya yuvası, Uzak Doğu ülkelerini fuhuş yuvası olarak gösterdiler bize. Peki siz bu ülkeler hakkında ki düşüncelerinizi seyrettiğiniz filmlere göre mi biçimlendiriyorsunuz?

Seyretmemiş olan arkadaşlara tavsiye. Yorumlarla filmi seyretmemezlik etmeyin (sadece bu film için değil bütün filmler için) Bizlerin beğendiği ya da beğenmediği film hakkında siz farklı düşünebilirsiniz.

Saygılarımla İyi seyirler.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film