Giriş Kayıt

Ken Park (2002)

avatar
Fraghera (17 Mayıs 2011)
Bu film hakkında çok şey duymuş ve izleme listeme almıştım. Liste o kadar büyük ki artık içinden oo piti piti diyerek film seçiyorum.

Şaka bi yana fragmanınından etkilenip de izlemeye karar verdiğim bi filmdi.

Tek söyleyebileceğim her yönüyle sıradışı bir film.

Holivudun sinemanın doğduğu yer olan avrupadan en büyük farkı her filme eğlence ve maddi (parasal) bi gözle bakması. Dolayısıyla gerçek sinema izleyicisi ister istemez avrupa ve uzakdoğu filmlerine kayıyor. Çünkü ancak buralardan çıkan filmlerde biraz samimiyet bulabiliyorsunuz.

Amerika, Hollanda ve Fransa ortak yapımı bu filmde yönetmenler Larry Clark ve Edward Lachman gerçekten de zor olanı başarmışlar.

Hep düşünmüşümdür, bi film %100 gerçek hayata uygun olsa, gerçekleri anlatsa nasıl olur diye. Hani o anca filmlerde olur dediğimiz türden sahneler olmadan mesela…

Tamam böle düşünenler için belgeseller var git belgesel izle diyebilirsiniz ama ben inatla sinemanın özel durumlar dışında çok da hayattan kopmaması gerektiği kanaatindeyim.

Resimle ilgilenen herkesin aşağı yukarı bildiği bir konu vardır, pespektif. İlle de resmi yaparken adamların ellerini ayaklarını olması gerektiğinden büyük çizerler resim olduğu belli olsun diye yoksa neden resim yapılıyormuş ki, fotoğrafa benzermiş filan falan.

İşte bu film gerçek hayatın fotoğrafına benzemiş.

Hiç de öle sinemasal bir dil kullanayım, aman biraz görselleştireyim kaygısı olmadan ortaya on numara film çıkmış.

Tavsiye edilesidir. (Tabi yetişkinlere)Türkçe Altyazı © 2007 - 2023