Giriş Kayıt

Yorgos Lanthimos'in Yeni Filmi ''The Favourite''


  1. Haberler
  2. Sinema
McFly - 08 Ekim 2015 13:36

803 

resim


Yönetmenliğini üstlendiği ''The Lobster'' filmiyle Cannes Film Festivali'nde jüri ödülüyle dönen Yorgos Lanthimos, yeni filmi ''The Favourite'' ile yeniden kamera arkasıan geçiyor.

2009 yılında imza attığı Kynodontas ve 2011 yılında kamera arkasına geçtiği Alpeis gibi filmlerle sinemaseverlerin gönlünü kazanan yönetmen Yorgos Lanthimos, yeni projeyle yeniden yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Son filmi The Lobster ile Cannes Film Festivali'nde jüri ödülü kazanan yönetmen yeni projesi The Favourite ile kamera arkasındaki maharetlerini konuşturmaya hazırlanıyor.

2016 yılının başlarında çekilmesi planlanan The Favourite, bir dönem filmi olarak beyaz perdeye yansıyacak. Film 17 ile 18. yüzyıl dönemini sinemaya taşıyacak ve Kraliçe Anne'i zamanını anlatacak. Yönetmen Lanthimos Kraliçe Anne rolünü ''The Lobster'' filminde çalıştığı Olivia Colman'a verirken Marlborough Düşesi Sarah rolü için ise; Titanik, Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind), Hayallerin Peşinde (Revolutionary Road) ve Düşler Ülkesi (Revolutionary Road) gibi filmlerde yer alan Kate Winslet ile görüşmelere başlandığını bildirdi.

The Favourite filminin detayları önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Düşünülen oyuncularla anlaşılması durumunda filmin çekimleri 2016 yılının başlarında gerçekleşecek.

kaynak:sinemajor

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023