Giriş Kayıt

Yeni Mortal Kombat Filminden İlk Fragman Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 19 Şubat 2021 11:38

1094 

resim

James Wan’ın yapımcılığını üstlendiği Mortal Kombat’tan ilk fragman yayınlandı. Yeni Mortal Kombat filmi, 9 Nisan’da vizyona girecek.

Video oyunlarından uyarlanan filmler neredeyse her seferinde hem gişe performansları hem izleyicilerden aldığı tepkilerle hayal kırıklığı yaratıyor olsa da, Hollywood’un hâlihazırda bir hayran kitlesi olan, isim olarak tanınan projelerin peşine düşme merakı video oyunu uyarlamalarını revaçta tutmaya devam ediyor. Bu bağlamda hem sinemada, hem de televizyon tarafında video oyunlarından uyarlanan yeni yapımlara imza atılıyor. Önümüzdeki dönemde izleyici karşısına çıkacak bu uyarlamalar arasında yeni Mortal Kombat filmi de yer alıyor.

Daha önce 1995 yılında beyazperdeye uyarlanan Ölümcül Dövüş – Mortal Kombat’ın bu yeni versiyonunun yönetmen koltuğunda ilk uzun metrajlısına imza atan Simon McQuoid oturuyor. Filmin yapımcıları arasında, son yıllarda hem yapımcı hem de yönetmen olarak gişede başarı yakalayan işlere imza atan James Wan da bulunuyor.

Mortal Kombat’ın oyuncu kadrosunda Lewis Tan, Hiroyuki Sanada, Ludi Lin, Joe Taslim, Jessica McNamee, Mehcad Brooks, Chin Han, Josh Lawson, Max Huang ve Tadanobu Asano gibi isimler yer alıyor. Liu Kang, Kano, Sub-Zero, Sonya Blade, Jax Briggs ve Kung Lao gibi video oyunu serisinin popüler karakterleri bu yeni film uyarlamasında karşımıza çıkacak karakterler arasında bulunuyor.

Mortal Kombat filmi, WanerMedia’nın vizyona girdiği gün HBO Max‘te yayınlayacağı filmleri arasında yer alıyor. ABD’de 16 Nisan’da vizyona girecek gün, aynı gün HBO Max’te de ekrana gelecek. Filmin Türkiye vizyon tarihi ise 9 Nisan 2021. Ancak pandemi şartları göz önüne alındığında, bu tarihin bir kez daha ertelenebileceğini not düşmemiz gerekiyor.


Mortal Kombat
2021
Mortal Kombat
Aksiyon / Macera / Fantastik110 dk

Yönetmen: Simon McQuoid
Mortal Kombat’da para karşılığı dövüşmeye alışkın MMA dövüşçüsü Cole Young, mirasından ve Outworld’ün İmparatoru, Shan Tsung’un en iyi savaşçısıdır. Outworld’de yaşayan buz ustası Sub-Zero’nun onu avlaması için neden gönderdiğinden...
6.0 (178,419 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


Yorumlar

akboynuz 19 Şubat 2021 20:17
Fragman 1995 yılındaki versiyonundan daha vasat gözüküyor. Onca yılın üzerine daha iyi olmalıydı.
denisilin 22 Şubat 2021 20:38
İlk filmin üzerinde bir film yapmak için farklı bir kadro gerekirdi! Ne bileyim Jet Li, C. Chan, Van Damme ve hatta Keanu Reeves olurdu! Goroyu oynat the rock'a Gülücük fazla uçuk oldu diyebilirsiniz ama uygun bir projeyle bu oyuncuların çoğu evet derdi bence! En azından ben öyle hayal ettim. Dizisini dahi zevkle izledim lakin keşke ilk filme göre daha kaliteli olsaydı keşke en azından fragman biraz zayıf gözüküyor. Bir de kardeşim nerede hoplatan bir film müziği? Hala MP3 listemde vardır ilk filmin müziği...

YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2023