Giriş Kayıt

Van Gogh’un Hayatını Anlatan Loving Vincent’tan Yepyeni Bir Fragman


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 07 Ağustos 2017 21:03

1360 

resim

Yaptığı eserlerle resim sanatına yeni bir soluk getiren Hollandalı ressam Vincent van Gogh’un sıra dışı hayatı ve esrarengiz ölümünü ressamın tablolarıyla anlatan Loving Vincent’tan fragman yayınlandı.

Yaptığı tablolarla resim sanatına adını altın harflerle yazdıran aynı zamanda bu sanatın dünya çapında bilinmesini ve tanınmasını sağlayan Vincent van Gogh’un Ayçiçekleri, Teras Kafe, Yıldızlı Gece gibi eserlerine baktığımızda olağanüstü bir renk kullanımına ve izlenimcilik akımının etkilerine şahit oluruz. Her ne kadar yaşadığı dönemde değeri çok anlaşılmamış olsa da kısacık yaşamının son on yılında yaptığı eserlerle resim sanatına damga vurmuştur.

Yaşamıyla adından söz ettiren Van Gogh’un sıra dışı hayatı bugüne kadar Lust for Life, Vincent & Theo ve daha birçok nice sinema filminde kendine yer bulmuş ve sinema izleyicisinin ressam hakkında bilgi sahibi olmasına vesile olmuştur. Bu yapımlara son eklenen filmi ise ressamın hayatı ve ölümünü ressamın tablolarıyla anlatan Loving Vincent. Bu filmi diğer yapımlardan farklı kılan unsursa dünya üzerinde tamamı tablolardan oluşan ilk uzun metrajlı film olmasıdır. Vincent van Gogh’un resim tarzıyla eğitilmiş 100’ün üzerinde ressamın birlikte çalıştığı filmden geçtiğimiz aylarda yayınlanan ilk fragmanının ardından oldukça ilgi çekici yeni bir fragman izleyici ile buluştu.

Van Gogh’un yaşamı ve esrarengiz ölümünü ressamın tablolarıyla ve tablolarındaki karakterlerle anlatan Loving Vincent, dünyanın resimlerden oluşan ilk sinema filmi olma özelliğini taşıyor. Yağlı boyalı resimleri animasyona dönüştüren film, aynı zamanda izleyiciye dönemin tarihine de yakından bakma fırsatı sunuyor. Sanatçının yazdığı 800 mektup üzerinden olay örgüsünü şekillendiren film, sıra dışı bir biyografik film izleyeceğimizin sinyallerini veriyor.

Saoirse Ronan, Aidan Turner, Douglas Booth, Helen McCrory, Chris O’Dowd, Jerome Flynn gibi isimler projeye seslendirmeleriyle eşlik ediyor. Loving Vincent’ın yönetmenliğini Polonyalı ressam ve yönetmen Dorota Kobiela ile 2006 yapımı Oscar Ödüllü animasyon Peter and the Wolf’un yapımcısı Hugh Welchman ikilisi üstleniyor. Uzun zamandır yapım aşamasında olan filmin Amerika’da ve Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği şu an için belirsizliğini koruyor. Merakla beklediğimiz ve sinemada izlemek istediğimiz bu ilgi çekici filmin yayınlanan yeni fragmanını buradan izleyebilirsiniz.Loving Vincent
2017
Loving Vincent
Animasyon / Biyografi / Suç94 dk

Yönetmen: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Sanat dünyasında önemli bir yere sahip 1853 - 1890 yılları arasında yaşamış Hollandalı ünlü ressam Vincent Willem van Gogh'un hayatı ve gizemli ölümünün biyografik hikayesi anlatılıyor. Van Gogh gençliğini bir sanat simsarlığı firmasında çalışarak...
7.8 (63,978 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film