Giriş Kayıt

Ted Bundy'nin Hayatını Anlatan Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile’dan Fragman


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 26 Ocak 2019 18:10

1169 

resim

Amerika’nın en azılı seri katillerinden Ted Bundy’nin hayatını konu alan; Zac Efron, Lily Collins, John Malkovich gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile’dan fragman yayınlandı.

Theodore Robert Bundy ya da bilinen adıyla Ted Bundy, 1974 – 1978 yılları arasında Amerika’nın çeşitli yerlerinde çok sayıda genç kadını öldürmek ve bazılarına tecavüz etmek suçundan tutuklanmıştı. İnsanları manipüle eden bir kişiliğe sahip olan Ted Bundy, uzun yıllar boyunca cinayetleri işlediğini kabul etmemiş ve kendisine yöneltilen suçlamaları inkâr etmişti.

Bundy’nin bu hikâyesi, Netflix’in yeni belgesel dizisi Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes‘e konu oldu. Emmy ödüllü yönetmen Joe Berlinger, arşiv görüntülerinden ve idam koğuşunda yapılan görüşmelerin ses kayıtlarından yararlanarak belgeseli hazırlamıştı.

Berlinger, çektiği bu belgeselden sonra, Ted Bundy’nin hayatını anlatan bir başka projeye daha imza attı. Berlinger’in imzasını taşıyan Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile filmi, Bundy’nin akıllara durgunluk veren hikâyesini derinlemesine inceleyen yapısıyla dikkatleri üzeirne çekiyor.

Senaryosunu Michael Werwie‘nin kaleme aldığı film, Ted Bundy’nin hayatını, yıllardır onun hakkındaki gerçeğe inanmayı reddeden uzun süreli kız arkadaşı Elizabeth Kloepfer’in perspektifinden izleyiciye aktarıyor. Film, azılı bir seri katil olan Ted Bundy ile hayatını paylaştığı insanın aslında bir psikopat olabileceğini kabullenmekte zorlanan Elizabeth Kloepfer’in ilişkisini merkeze alıyor.

Filmde Bundy’i daha çok komedi ve müzikal filmlerde izleyicilerin karşısına çıkan Zac Efron canlandırıyor. Altından kalkması zor bir karaktere hayat veren Efron’un, bu film sayesinde kariyerinde yeni bir sayfa açılacağını tahmin etmek zor değil. Bununla beraber son olarak Okja filminde izleyicilerin karşısına çıkan Lily Collins, Elizabeth Kloepfer’i; John Malkovich ise seri katilin 1979 yılındaki davasına bakan hakim Edward Cowart’ı canlandırıyor. The Big Bang Theory ile tanınan Jim Parsons, davadaki başsavcı Larry Simpson’a hayat veriyor.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, dünya prömiyerini şu sıralar gerçekleşmekte olan Sundance Film Festivali’nde yapmaya hazırlanıyor. Festivalden alacağı yorumları merakla beklediğimiz filmin yayınlanan fragmanını buradan izleyebilirsiniz.Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
2019
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
Biyografi / Suç / Dram / Gerilim110 dk

Yönetmen: Joe Berlinger
Zac Efron'un tarihin en ünlü seri katili Ted Bundy'ye hayat verdiği film, Bundy'nin uzun dönemli kız arkadaşı Elizabeth (Lily Collins)'in gözünden anlatılacak. 1974 ve 1978 yılları arasında birçok kadına tecavüz edip öldüren, kurbanlarının tam sayısı...
6.7 (95,244 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2022