Giriş Kayıt

Stephen Amell’e Göre Flash Kim Olmalı?


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 02 Kasım 2014 01:54

1561 

resim

CW’nin dizisinde Arrow olarak izlediğimiz Stephen Amell, Flash rolünü Ezra Miller’ın yerine The Flash dizisinde Barry Allen olarak izlediğimiz Grant Gustin’in yer almasının gerektiği kanaatinde.

The Flash filminin başrolünde Ezra Miller oldu olalı, çizgi-roman sevenler bu tercihten pek de memnunmuş gibi durmuyor. Bilhassa The Flash dizisinin Barry Allen‘ı Grant Gustin kendini seyirciye gitgide daha çok sevdirirken. Biraz iddialı bir laf olacak hatta ama bu sevgi Guardians of The Galaxy‘deki gibi, sürpriz ve ne çıksa beğenmek mümkün olacakmış benzeri bir sevgi- Türkiye seyircisinin tam kanaati ne bilmek zor ama, en azından Amerikan seyircisi diziyi oldukça beğenmiş duruyor. Özellikle Arrow‘u sevenler için zaten The Flash‘i sevmek kolay oldu çünkü Barry resmen Felicity’nin erkek versiyonu- ki hem Arrow hem de The Flash bu durum üzerine fazlaca vurgu yapmış vaziyette.


resim

Arrow‘un başrolünde izlediğimiz Stephen Amell‘de, bu konuda Gustin’cilerdenmiş belli ki. Keza geçtiğimiz günlerde The Wall Street Journal‘a verdiği röportajda şöyle bir diyalog yaşandı:

Son haftalarda Marvel ve DC hakkında çok fazla şey duyduk. Her iki şirket de önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yayınlayacağı filmleri duyurdu. Siz bir Green Arrow filmine hazır mısınız?

Benim için pek fark etmez. Öncelikle, bir film talep etmek bir yerde yılda 23 bölüm çekilen bir diziyi küçümsemek gibi olacaktır. Hem öyle hem de ben yapılan tüm filmlerin çok da farklı bir zorluk seviyesinde olduğu kanaatinde değilim… Lord of The Rings ve belki de Titanic istisnalar olabilir. Fakat bu iki film dışında, 23 saat süren, konusu da oldukça ilginç olan bir diziyi rahatlıkla bir sinema yapımının yanına koyabilirim. Benim için böyle bir şeyi istemek ya da öngörmek oldukça zor keza şu an Arrow’un üçüncü sezonunun onuncu bölümünü çekiyoruz, 13 bölüm daha yolda, ve muhtemelen önümüzde üç sezon daha var. Ben daha çok içeriğin taze kalmasıyla alakadarım. Ne zaman ki yolun sonuna varırız, o zaman istikamet değiştirmeyi düşünebilirim.

Grant Gustin’in Flash’in dizisinde oynayıp da filmde Ezra Miller’ın yer alacak olması, çelişki olarak ele alınıp şu aralar çok konuşulan bir mesele haline geldi. Eğer Yeşil Ok’un da bir filmi çekilse, siz filmde kendinizin yer almasını ister miydiniz?

Tabii ki. Ve zaten filmde Grant’in yer alması gerektiğini de düşünüyorum. Fakat unutmamak lazım, Grant Gustin Barry Allen’ı canlandırıyor diye, Ezra Miller Barry Allen’ı canlandıramaz diye bir durum da yok. İkisi karakteri çok farklı yorumlayabilirler. Çizgi-roman hayranı olan herkes, Flash’in paralel evrenlere hikayeyi sürükleyen güçlerden biri olduğunu bilir. Ve kim bilir, belki Oliver Queen’i canlandırması için, benden çok daha farklı bir yaklaşıma sahip harika bir oyuncu da bulabilirler. Aslında herkesin biraz sabretmesi gerektiği kanaatindeyim. DC ve Marvel’ın bu kadar çok çizgi-roman uyarlaması duyurmuş olması, işleri daha güzel yerlere sürüklemekten fazlasını yapmayacak.

Arrow ve The Flash dizileri CW’de yayın hayatına devam ediyor. Flash filmini ise 2018 yılında izleme şansı yakalayacağız.

Sizin Flash tercihiniz kim? Grant Gustin mi Ezra Miller mı?
Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024