Giriş Kayıt

Riddick Sınıfta Kaldı!


  1. Haberler
  2. Sinema
CruSuS - 13 Ekim 2013 12:55

2225 

Ev özlemiyle yanıp, tutuşan komutan Riddick'in kandırılıp cehennem gibi bir gezegene
atılmasını konu alan 'Riddick', efektleri ve konusuyla sınıfta kalıyor...


resim

Film Şirketleri Destek Vermedi

Vin Diesel'e Hollywood'un kapısını açıp, dünya çapında ünlü olmasını sağlayan 1999 yapımı 'Pitch Black' filminin devamı olan 'Riddick', hayranlarının hayalleri yıkan bir film. Baştan sona sıkıcı bir atmosferde geçen filmde, senaryo neredeyse yok gibi. Varsa yoksa Riddick kavga etsin, aksiyon olsun. Yani zorlama bir hikâye öyle bir sırıtmış ki serinin en kötü filmi ortaya çıkmış. (Ev özlemiyle yanıp, tutuşan Riddick, kandırılır ve başına gelmeye kalmaz.)

Filmdeki efektler ise ayrı bir dert. Kabak gibi belli oluyor. (Köpek ve sırtlan karışımı hayvanlarla yaratık ve akrep karışımı su içinde yaşayan varlıklar çok saçma olmuş.)

Bu kadar sorunun tek nedeni büyük film şirketlerinden destek almadan yönetmen David Twohy'in boyundan büyük bir işe kalkışmış olması. Ortada para olmayınca, çıkan işin kalitesi de maalesef düşüyor.


Film Hakkında
Necromongerslerin komutanı olan Lord Marshall yani nam-ı değer Riddick(Vin Diesel), sahip olduğu limitsiz güçle yaşamını sürdürürken, Komutan Vaako(Karl Urban) tarafından kandırılır. Vaako, Riddick'e kendi insanlarının bulunduğu Furya gezegeninin nerede olduğunu bildiğini söyler. İkiyüzlü Vaako'nun tuzak kurabileciğini tahmin eden Riddick, içindeki evine gitme istediğini bastıramayınca yola koyulur. Evi diye getiren ve cehennem kadar sıcak olan kum, taş yığını gezegeni gördüğünde ise hata yaptığını anlar. Riddick, artık hayatta kalmak için üzerinde sadece vahşi yaratıkların yaşadığı bu gezegende peşine düşen paralı askerlerle de savaşmak zorunda kalır.


SinemaMilliyet


Haber İle İlgili Film;
Sürprizbozan: Göster


Yorumlar

Mawashi 13 Ekim 2013 15:49
Serinin diğer filmleri de vasat. Hıhı

YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2022