Giriş Kayıt

Rian Johnson, Knives Out'un Devam Filminin Çekilebileceğini Açıkladı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 10 Eylül 2019 14:30

552 

resim

44. Toronto Film Festivali’nde beğeniyle karşılanan Knives Out’un yönetmeni Rian Johnson, filmde Daniel Craig’in canlandırdığı Dedektif Benoit Blanc karakterinin yeni maceralarını konu alan bir devam filminin çekilebileceğini açıkladı.

En son Star Wars: The Last Jedi‘ı çeken Rian Johnson, bu yıl yeni filmi Knives Out ile sinema dünyasında büyük yankı uyandırmaya hazırlanıyor. Film; Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, Katherine Langford, Lakeith Stanfield, Jaeden Martell ve Christopher Plummer gibi önemli isimleri bir araya getiren etkileyici bir oyuncu kadrosunu bünyesinde barındırıyor.

“Katil kim?” sorusu üzerinden hikâyesini şekillendiren film; 85. yaş gününü kutladıktan kısa süre sonra öldürülen başarılı suç romanı yazarı Harlan Thrombey’in cinayetini araştıran Dedektif Benoit Blanc’ın, Thrombey’in yakınlarını ve hizmetçilerini soruşturarak yalanlar arasında kaybolan gerçekleri gün yüzüne çıkarmasını konu alıyor. Gosford Park’a benzetilen Knives Out, dünya prömiyerini kısa bir süre önce 44. Toronto Film Festivali’nde yaptı.

Festivalde beğeniyle karşılanan film, “Katil kim?” hikâyesine getirdiği modern yorumla adından söz ettirirken; zekice yazılmış senaryosu ve etkileyici oyunculuk performanslarıyla övgü topladı. Birçok eleştirmenin bu yılın en eğlenceli filmlerden biri olarak nitelendirdiği Knives Out, Amerika’da 27 Kasım’da vizyona girecek. Filmi ülkemizde ne zaman izleyeceğimiz henüz belli değil ancak Rian Johnson, Knives Out’un olası devam filmiyle ilgili fikirler üzerine düşünmeye daha şimdiden başlamış.

Biz, devam filmi diyoruz fakat Rian Johnson bu durumu böyle nitelendirmiyor. Uproxx‘a konuşan yönetmen, Agatha Christie romanlarına duyduğu hayranlıktan dolayı Knives Out’u çekmeye karar vermiş. Bilindiği üzere Agatha Christie’nin yarattığı Dedektif Hercule Poirot, birbirinden farklı cinayetler çözmek için maceradan maceraya koşuyor, kendini gizemli olayların içerisinden buluyor. Buradan hareketle Rian Johnson, çekilecek olan yeni filmin bir devam filmi olmasını istemiyor. Yönetmen, Daniel Craig’in canlandırdığı Dedektif Benoit Blanc karakterinin yeni maceralarını konu alan bir film çekmek istiyor.

Bu konuya da şu şekilde açıklık getiriyor: “Gerçek şu ki; Daniel Craig ile çalışırken harika zaman geçirdim ve her aşamasından inanılmaz keyif aldım. Devam filmi yapmakla ilgilenmiyorum. Daniel’ın karakteriyle ilgili daha fazlasını yapma fikriyle ilgileniyorum. Bu, Agatha Christie’nin yaptığı bir şeydi. Yeni bir gizem, yeni bir lokasyon, yeni karakterlerle cinayetin gizemini çözmek gibi. Bu çok eğlenceli olurdu.”

Bu açıklamalardan anladığımız kadarıyla bu filmle kendi Hercule Poirot’ını yaratan Rian Johnson, Knives Out’u bir seriye dönüştürmek istiyor. Yönetmenin bu isteği hayata geçerse, Daniel Craig’i dedektif olarak göreceğimiz yeni filmlerin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Şimdilik bu fikrin kağıt üzerinde durduğunu belirtmekte fayda var. Filmin gişedeki macerası, yeni Knives Out filmlerinin yolunu açmada önemli bir etken. Filmin Toronto’dan olumlu yorumlar alması, aslında bu ihtimalin gerçeğe dönüşmesine zemin hazırlıyor. Yine de bu durumun kesin bir sonuca ulaşması için biraz daha beklememiz gerektiğini sözlerimize ekleyelim.

Knives Out
2019
Knives Out
Komedi / Suç / Dram / Gizem / Gerilim130 dk

Yönetmen: Rian Johnson
Suç romanı yazarı Harlan Thrombey, 85. yaş gününde evinde ölü bulunur. Meraklı bir araştırmacı dedektif olan Benoit Blanc gizli bir şekilde cinayet araştırmasında yer almaya başlar. Harlan Thrombey'nin ailesine soruşturma için başvurulur, ancak aile tam...
7.9 (781,594 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film