Giriş Kayıt

“Pompeii” Toronto’da Çekilecek


  1. Haberler
  2. Sinema
Sinigami - 03 Şubat 2013 20:45

1129 

resim

İngiliz yönetmen Paul W.S. Anderson şu sıralar dönemsel bir trajedi olarak tarihin en büyük volkan patlamalarından biri olan Pompeii hakkında bir proje üzerinde çalıştığı daha önce duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Cinespace Film Stüdyosu yapımcı şirket Ompact Pictures ile çekimlerde kullanılmak üzere Toronto’dan 30 hektar bir arazi üzerinde anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Konuyla ilgili bir demeç veren yapımcı Steve Mirkopoulos, bunun Almanya/Kanada ortak yapımı üçüncü proje olduğunu ve Batı Toronto’nun en büyük film yerleşkesinde çekileceğini söylerken geri dönecekleri için heyecanlandıklarını söyledi. Bunu gelecek ortaklıklar için bir fırsat olarak gördüğünü belirten Cinespace yönetiminin merakla beklediği filmin çekimleri Nisan ayında başlayacak.

Senaryosunu Lee Batchler, Janet Scott Batchler ile Julian Fellowes üçlüsünün birlikte yazdığı film bir nakliyat yapan bir tüccarın yanında köle olarak yaşayan ve bir gün özgürlüğünü satın alarak efendisinin kızı ile evlenmeyi hayal eden Milo adında bir genci merkeze alacak. Genç adam Vezüv Yanardağı’nın patlaması ile yok olacak olan kentten sevdiği kadını ve bir kolezyumda yardım bekleyen gladyatör bir eski dostunu kurtarmak üzere Pompeii’ye gidecek.


Kaynak:Sinemakulubu


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2022