Giriş Kayıt

Paolo Sorrentino İmzalı The Hand of God Filminden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 20 Ağustos 2021 10:27

240 

resim

Paolo Sorrentino imzalı The Hand of God filminden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Netflix yapımı film, dünya prömiyerini 78. Venedik Film Festivali’nde yapacak.

Hatırlayacak olursanız Il divo, Youth ve La grande bellezza gibi sevilen filmlere imza atan, yakın İtalyan sinemasının önemli isimlerinden Paolo Sorrentino’nun, 17 sinemacının kısa filmlerinden oluşan Homemade seçkisinde birlikte çalıştığı Netflix ile merakla beklenen The Hand of God filmi için bir araya geldiği haberini sizlerle daha önce paylaşmıştık.

Son olarak önceki filmleri kadar beğenilmeyen Loro ile sinemalara konuk olan, geçtiğimiz yıl ise The New Pope dizisine imza atan Sorrentino, Netflix çatısı altında hazırlanacak The Hand of God filmini yazıp yönetmenliğini üstleniyor. Çekimleri Napoli’de gerçekleşen, dünya prömiyerini 2 Eylül’de 78. Venedik Film Festivali’nde yapacak olan filmden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Hikâye, 1980’li yıllarda Napoli’de geçiyor ve yönetmenin memleketinde geçiyor olmasıyla Sorrentino’nun en kişisel filmlerinden biri hâline geliyor. Tuhaf bir ergenin büyüme hikâyesine odaklanan film dünya prömiyerini bu yıl 1-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Venedik Film Festivali’nde yapacak.

Filmden yayınlanan sinopsiste Oscar ödüllü yönetmen ve senarist Paolo Sorrentino, genç bir adamın kalp kırıklarına ve özgürleşme sürecine odaklanan, 1980’li yıllarda Napoli’de geçen bir hikâyeyi anlatmak için hazırlandığı belirtiliyor. The Hand of God, Fabietto Schisa isimli ergenlik çağındaki sıra dışın bir gencin eğlenceli, canlı ailesinin aniden altüst olmasını anlatıyor. İlk önce futbol dünyasının efsaneleşmiş isimlerinden Diego Maradona hayatına giriyor ve daha sonra Maradona’nın Fabietto’yu farkında olmadan kurtardığı bir kaza yaşanıyor. Böylece Maradona, Fabietto’nun geleceği için ilk adımı atıyor. Sorrentino, memleketine kaderin ve ailesinin hikâyesini yani bugüne dek anlattığı en kişisel hikâyeyi, anlatmak üzere geri dönüyor.

Hikâyesiyle merak uyandıran filmin başrolünü yönetmenin 2014 yılında En İyi Uluslararası Film dalında Oscar’ın sahibi olan The Great Beauty’de de yer alan Toni Servillo üstleniyor. Filmin görüntü yönetimini ise yönetmenle yine The Great Beauty filminde de çalışan Daria D’Antonio üstleniyor.


È stata la mano di Dio
2021
È stata la mano di Dio
Dram130 dk

Yönetmen: Paolo Sorrentino
Hikâye, 1980’li yıllarda Napoli’de geçiyor ve yönetmenin memleketinde geçiyor olmasıyla Sorrentino’nun en kişisel filmlerinden biri hâline geliyor. Filmden yayınlanan sinopsiste Oscar ödüllü yönetmen ve senarist Paolo Sorrentino, genç bir adamın kalp...


Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2022