Giriş Kayıt

Olivia Wilde, Spider-Woman Olacağı Söylenen Yeni Spider-Man Spin-off'unu Yönetecek


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 21 Ağustos 2020 11:24

416 

resim

Olivia Wilde, Sony çatısı altında hazırlanan yeni Spider-Man spin-off‘unu yönetecek. Spider-Man çizgiromanlardaki bir kadın kahramana odaklanacağı açıklanan filmin merkezindeki bu karakterin Spider-Woman olacağı söyleniyor.

Bir yandan Marvel Sinematik Evreni’nde geçen yeni Spider-Man filmlerine imza atmaya devam eden Sony, bir yandan da Spider-Man çizgiromanlarında yer alan karakterlerle kendi sinematik evrenini kurmaya devam ediyor.

2018 yapımı Venom ile bu evrende geçen ilk filmi sinemaseverlerin beğenisine sunan Sony, Spider-Verse olarak anılan -resmi adı Sony Pictures Marvel Karakterleri Evreni- bu sinematik evreni yeni filmlerle genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki yıl Venom 2 ve Morbius‘u vizyona sokacak olan stüdyo, bir yandan da bu evrende geçecek Nightwatch ve Silk gibi filmler hazırlıyor. Deadline tarafından paylaşılan bilgiler, son günlerde bu projelere bir yenisinin daha eklendiğini gösteriyor.

Deadline’ın haberine göre Olivia Wilde, Spider-Verse evreninde geçen ve kadın bir kahramana odaklanan yeni bir film hazırlıyor. Wilde, filmin senaryosunu Booksmart’ta birlikte çalıştığı Katie Silberman ile birlikte kaleme alıyor. Bu kadın karakterin kim olduğu henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, Sony’ye yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgiler, Wilde’ın yöneteceği filmin Spider-Woman karakterine odaklanacağını gösteriyor.

Olivia Wilde’ın bu haber ortaya çıktıktan sonra Twitter hesabından bir örümcek emojisi paylaşması, Wilde’ın Spider-Woman evreninde geçen bir film yöneteceğini doğruluyor. Bu filmin iddia edildiği gibi Spider-Woman olup olmayacağını görmek için beklememiz gerekiyor. Zira Sony’nin Spider-Gwen, Silk, Black Cat, Silver Sable gibi Spider-Man çizgiromanlarında yer alan farklı kadın karakterler için de film hazırlığı içinde olduğu biliniyor.

The O.C. ve House M.D. gibi dizilerle çıkış yaptıktan sonra Tron: Legacy, In Time, Rush gibi filmlerle sinema dünyasında varlık gösteren Olivia Wilde, son yıllarda Meadowland ve Richard Jewell gibi filmlerde rol alarak oyunculuk konusunda daha dişe dokunur işlerde yer almaya başladı. Son yıllarda kariyerine farklı yön veren Wilde’ın sinema dünyasında adından övgüyle söz ettirdiği asıl yapım ise yönetmenliğini üstlendiği Booksmart oldu.

Olivia Wilde’ın ilk uzun metrajlısı olan Booksmart, son yılların en beğenilen komedi filmlerinden biri olurken, Wilde’ın da yönetmen olarak oldukça iddialı olduğunu gösterdi. Wilde, şu sıralar ikinci uzun metrajlısı olan Don’t Worry, Darling‘in çekimlerine başlamaya hazırlanıyor. Üstelik Wilde’ın hazırlık aşamasındaki projeleri bunlardan ibaret değil. Wilde, yeni Spider-Man spin-off‘una geçmeden önce yine Katie Silberman ile birlikte hazırladığı yılbaşı temalı Universal filmini yönetecek.

Untitled Sony/Marvel Project
Untitled Sony/Marvel Project
Bilim-Kurgu

Yönetmen: Olivia Wilde

Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023