Giriş Kayıt

Neill Blomkamp İmzalı Demonic Filminden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 04 Haziran 2021 11:43

253 

resim

Son olarak 2015 yapımı Chappie ile sinemalara konuk olan Neill Blomkamp’ın yazıp yönettiği Demonic filminden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

District 9 ve Elysium gibi filmlerle adından söz ettiren Neill Blomkamp, 2015 yılında sinemaseverlerle buluşan Chappie‘den bu yana hiç uzun metraj film yönetmedi ancak bu süreçte çeşitli kısa filmlere ve reklamlara imza attı. Bu dönemde, daha sonra ayrıldığı Alien ve RoboCob projeleri üzerinde çalıştı. Son olarak üzerinde çalıştığı, başrolünü Taylor Kitsch’in üstleneceği bilimkurgu-gerilim filmi Inferno pandemi sebebiyle askıya alınınca Blomkamp’ın sıradaki işinin ne olacağı yeniden merak konusu hâline gelmişti. Fakat pandeminin engellerinden sıyrılmayı başaran yönetmen altı yıl aradan sonra Demonic ile geri dönüş yapıyor.

Neill Blomkamp’ın yazıp yönettiği son film Demonic’ten ilk tanıtım fragmanı yayınladı. Demonic’e bu ilk bakış film hakkında çok fazla bilgi vermese de, bilimkurgu-gerilim türünde tüyler ürpertici bir yapımın bizi beklediğinin ipuçlarını veriyor.

Oyuncu kadrosunda Carly Pope, Nathalie Boltt, Chris William Martin ve Andrea Agur gibi isimlerin bulunduğu Demonic’in konusu ise paylaşılan bilgilere göre şu şekilde: Genç bir kadın, anne ve kızı arasındaki on yıllardır süren anlaşmazlığın temelindeki doğaüstü güçler acımasızca ortaya çıktığında korkunç şeytanları serbest bırakır. Elysium ve Arrow gibi yapımlarla tanınan Carly Pope, Demonic’te sanal gerçeklik dünyasına adım atan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Blomkamp’ın geçtiğimiz yıl pandemi sürecinde çektiği Demonic, yönetmenin daha önce imza attığı bilimkurgu filmlerinden daha farklı olacak gibi duruyor. Blomkamp’ın bir yönetmen olarak yeterince olgunlaşıp olgunlaşmadığını göreceğiz.

Demonic, 20 Ağustos’ta sinemalarda ve VOD platformlarında izleyicilerle buluşacak. Filmden yayınlanan tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


Demonic
2021
Demonic
Dram / Korku / Bilim-Kurgu104 dk

Yönetmen: Neill Blomkamp
Annesi Angela'nın işlediği cinayetler yüzünden hayatı alt üst olan Carly, yaşanan olayları hiçbir zaman unutamamıştır. Esrarengiz bir telefonun ardından Angela'nın doğa üstü olayları inceleyen ve kökeni Vatikan'a kadar uzanan bir klinikte olduğunu öğrenir....


Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023