Giriş Kayıt

Matthew McConaughey, Sea Of Trees’e Övgüler Yağdırdı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 12 Eylül 2014 21:13

1194 

resim

Son yıllarda hep doğru projeleri bulmayı başaran Matthew McConaughey, başrolünde olduğu ve çekimleri süren filmi Sea Of Trees’i ve yönetmeni Gus Van Sant’ı övdü.

Önemli bir süre ucuz romantik komedilerin oyuncusu olarak tanıdık Matthew McConaughey‘i. Dazed and Confused ve Contact gibi filmlerle aslında potansiyeli olan bir aktör olduğunu gösterse de hiçbir zaman o “doğru” projeleri bulamadı ünlü oyuncu, ta ki 2011 yapımı Lincoln Lawyer‘a kadar. Matthew McConaughey, Lincoln Lawyer’dan sonra proje seçimleri ile Martin Scorsese, Steven Soderberg, Christopher Nolan, Richard Linklater gibi yönetmenlerle çalışan A klas oyuncu kategorisine taşıdı kariyerini. McConaughey, bu doğru seçimlerine bu sonbaharda vizyona girecek Interstellar ve sonraki projesi Gus Van Sant‘ın Sea Of Trees filmi ile devam edecek gibi gözüküyor.


resim

Sea Of Trees’de Matthew McConaughey’i Arthur Brennan rolünde izleyeceğiz. İntihar eğilimi olan Arthur, varoluşsal düşüncelerine cevap bulmak için gittiği Fuji Dağı eteklerindeki ormanda benzer sorulara cevap arayan Japon bir adamla tanışır. O andan sonra, bu ikili felsefi yolculuklarına beraber devam eder. Filmin çekimleri şu an devam etmekteyken, McConaughey EW’ye açıklamalarda bulundu. Arthur’un True Detective‘de oynadığı Rust Cohle karakterine benzediğine kısmen katılan oyuncu, açıklamalarına şöyle devam etti:

“İkisi de farklı karakterler, fakat ikisinin de şairane olduğu bariz. İkisinin de varoluş ile ilgili düşünceleri var. Fakat Sea Of Trees çok daha farklı bir yapım. Hatta size filmin alternatif başlığını söyleyeyim: “Kurtuluşa ermek için yok oluştan geçmek zorundasın”. Harika bir kurtuluş ve yaşama hikayesi, kesinlikle. İnsanların da filmden çıktıktan sonra neyin gerçek neyin hayal olduğu gibi konular üzerine düşüncelere dalacağına eminim.”

Filmin yönetmeni Gus Van Sant’ı da boş geçmeyen ünlü oyuncu, Van Sant’ın bu filmi yapabilecek hassasiyete sahip ender insanlardan olduğunu söyledi. Filmin McConaughey’nin dediği kadar olup olmadığını görmek için 2015 yılını beklememiz gerekiyor. Matthew McConaughey, Ken Watanabe, Naomi Watts gibi isimleri barındıran Sea Of Trees’in, gelecek yılki Cannes‘a yetiştirilmeye çalışıldığı söyleniyor.
YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2024